שתף קטע נבחר

האור הכחול הבוהק שצבע את שמי ניו יורק

יש שהשוו אותו לזוהר הצפוני, אחרים חששו - זו פלישת חייזרים: אור כחול בוהק בקווינס וברוקלין עורר תהיות, עד שהמשטרה הודיעה שמדובר בשריפה שפרצה בעקבות פיצוץ שנאי

 

 

 

 

אור כחול בוהק נראה הלילה (ו') בשמי רובע קווינס שבניו יורק ועורר תהיות רבות אצל התושבים באזור. חלקם השוו אותו לזוהר הצפוני, אחרים חששו - זו פלישת חייזרים. הסיבה האמיתית מרגשת הרבה פחות: מדובר בשריפה שפרצה בעקבות פיצוץ שנאי בתחנת כוח סמוכה.

אור כחול בשל פיצוץ שנאי בניו יורק (צילום: AP)
האור שנראה בשמי העיר(צילום: AP)

משטרת ניו יורק ומחלקת הכבאות העירונית אישרו שמקורו של האור הבוהק בשריפה שפרצה מצפון לרובע קווינס בתחנת הכוח של Con-Ed. לדבריהם, הושגה שליטה על האש ואין נפגעים באירוע.

 

דובר מחלקת הכבאות אמר לתחנת טלוויזיה מקומית: "השריפה יצרה אפקט מרהיב בשמיים, וזה ודאי עורר דאגה רבה". הוא הוסיף כי מדובר ב"אירוע לא רגיל".

האור הכחול בשמי ניו יורק (צילום: AFP)
האור הכחול בשמי ניו יורק. "אירוע לא נורמלי"(צילום: AFP)

האור הכחול שהפציע לפתע עורר בהלה בקרב התושבים. אחת מהם צייצה בטוויטר: "מה זה האור הכחול הזוהר מעל ברוקלין?", תושב אחר צייץ: "האם עוד מישהו רואה את האור הכחול בשמי ברוקלין וניו יורק?".


ויש כאלה שלקחו את האירוע בהומור. אחד מתושבי ניו יורק תהה בטוויטר שלו: "האם עוד מישהו רואה את פלישת החייזרים ברובע קווינס?".

  

  

האור הכחול נקלט גם על ידי מגדל הפיקוח של שדה התעופה JFK בעיר. אחד העובדים שאל טייס שטס באזור אם הוא יודע "מה זה האור הזה בחוץ", וסיפר: "אנחנו רואים צבעים כאלה מהעננים". טייס אחר ששוחח עם מגדל הפיקוח תיאר: "זה משהו על הקרקע שמאיר על השמיים. זה בצבע ירוק-כחול, לא להבות טיפוסיות".

 

במקביל, שדה התעופה לה-גארדיה בעיר הפסיק את פעילותו אמש לזמן קצר בשל הפסקת חשמל. הרשויות בודקות אם יש קשר בין שני האירועים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
האור הכחול בשמי ניו יורק
צילום: AFP
מומלצים