שתף קטע נבחר

האקרים גנבו מידע על 997 עריקים מצפון קוריאה

במתקפת הסייבר הושגו שמות, תאריכי לידה וכתובות של עריקים לדרום קוריאה, המכונים בפיונגיאנג "טינופת אנושית". כך דלף המידע הרגיש

 

 

במדינה שממנה הם ברחו מכנים אותם "טינפות אנושית" - וכעת הם נמצאים בסכנה עוד יותר גדולה: דלף מידע אישי של קרוב לאלף צפון קוריאנים שערקו לדרום קוריאה, לאחר שהאקרים הצליחו להשיג גישה לבסיס הנתונים של "סוכנות היישוב מחדש". כך נמסר היום (ו') ממשרד האיחוד בדרום קוריאה.

 

המשרד אמר כי גילה בשבוע שעבר שנגנבו שמות, תאריכי לידה וכתובות של 997 עריקים, לאחר שהודבק בתוכנה זדונית מחשב בסוכנות המכונה "מרכז האנה", בעיר גומי שבדרום המדינה. "הווירוס נשתל באמצעות מיילים שנשלחו מכתובת פנימית", אמר גורם במשרד, כשהוא מתכוון לכתובת מייל במרכז האנה.

עריקות עריקים דרום קוריאה (צילום: AP)
נשים שערקו מצפון קוריאה(צילום: AP)

מרכז האנה הוא אחד מ-25 מוסדות שמפעיל משרד האיחוד במטרה לסייע ל-32 אלף עריקים להתרגל לחיים בדרום קוריאה הדמוקרטית והעשירה - בניגוד למדינה הרודנית, המבודדת והענייה שממנה נמלטו. המשרד מסייע להם במציאת עבודה ומעניק להם עזרה רפואית ומשפטית.

 

העריקים, שרובם סיכנו את חייהם כדי לברוח מהעוני ומהדיכוי הפוליטי, הם מקור לבושה בצפון קוריאה. התקשורת במדינה מכנה אותם "טינופת אנושית" וטוענת שמרגלים בדרום קוריאה חוטפים צפון קוריאנים. הגורם הדרום קוריאני סירב לומר אם החשד הוא שפיונגיאנג אחראית לפריצה, וגם לא ציין מה הרקע למקרה החריג. לדבריו, מתנהלת חקירה משטרתית במטרה לקבוע מי עשה זאת.

 

בעבר הואשמו האקרים מצפון קוריאה במתקפות סייבר על סוכנויות ממשלתיות בדרום קוריאה ועל עסקים. בפיונגיאנג הכחישו פעם אחר פעם את ההאשמות על מתקפות סייבר. כמה עריקים, ובהם אחד שהפך לסלב בטלוויזיה הדרום קוריאנית, נעלמו בשנים האחרונות - ובהמשך נצפו לפתע בטלוויזיה הצפון הקוריאנית, כשהם מבקרים את סיאול ואת גורל העריקים.

 

המקרה הנוכחי מתרחש בזמן רגיש עבור הקוריאות, ששיפרו דרמטית את היחסים ביניהן לאחר שנים של מתיחות ועימותים. משרד האיחוד אמר כי הודיע על המקרה לעריקים שפרטיהם נחשפו, וציין כי לא התקבלו דיווחים על השפעות שליליות נוספות הנובעות מפרצת האבטחה. "אנחנו מצטערים על שאירע ונעשה הכול כדי למנוע מכך להישנות", אמרו במשרד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
נשים שערקו מצפון קוריאה
צילום: AP
מומלצים