שתף קטע נבחר

קופ"ח מאוחדת קיבלה אישור לרכישת השליטה ברשת נ.א.ר.א

רה"מ ושר הבריאות בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון אישרו לקופה לרכוש 37% מהרשת; בכך תיישר קו עם מתחרותיה ותחזיק ברשת מרכזים רפואיים משלה

קופת חולים מאוחדת משלימה את העסקה שבאמצעותה תיישר קו עם מתחרותיה ותחזיק ברשת מרכזים רפואיים משלה: ראש הממשלה ושר הבריאות בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון אישרו לקופה לרכוש 37% מרשת נ.א.ר.א, שמחזיקה בבעלותה את בית החולים אלישע בחיפה, 50% מבית החולים סניטס בתל אביב ומרכז רפואי בעפולה, ושבונה בימים אלו מרכזים רפואיים בבית שמש ובבאר שבע.

 

העסקה נחתמה באוקטובר 2017 מול בעלי השליטה ברשת - אנשי העסקים צביקה ברינבאום וצבי ברק שמחזיקים ב־40% וב־30% מהרשת בהתאמה. אז פורסם כי הקופה תזרים כ־100 מיליון שקל בעסקה לפי שווי של כ־250 מיליון שקל. עם קבלת האישור מנתניהו וכחלון, שהתקבל לאחר שהממונה על הגבלים עסקיים מיכל הלפרין נתנה גם היא אור ירוק לעסקה, מאוחדת תהפוך לבעלת המניות הגדולה ביותר ברשת.

 

האישור ניתן בכפוף לתנאים שונים שפרטיהם הגיעו לידי "כלכליסט", בהם ניתן למנות איסור על רכישת מניות נוספות ברשת מצד מאוחדת ללא אישור בכתב של מנכ"ל משרד הבריאות והממונה על התקציבים באוצר; התחייבות של הקופה לבחון כל שנתיים את הכדאיות צשל הרכישה ולהעביר למשרדי הבריאות והאוצר את הדיווח על כך; התחייבות של הקופה לא לגבות מהמטופלים כספים עודפים בשל השירותים שיסופקו להם בנ.א.ר.א; התחייבות של הקופה לא להפלות בין חברי הקופות השונות; התחייבות של הקופה לא להעביר כספים נוספים לנ.א.ר.א בלי קבלת אישור מהמדינה על בסיס תוכנית עסקית מגובשת.

 

עוד נקבעו הכפפת מחירי השירותים לוועדת המחירים המשותפת למשרדי הבריאות והאוצר; איסור על נושאי משרה בקופה לכהן כנושאי משרה ברשת; והתחייבות שנא.ר.א לא תקבל גישה למאגר הנתונים של מאוחדת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
קופ"ח מאוחדת
צילום: ירון ברנר
מומלצים