שתף קטע נבחר

התוכנית למיגור השריפות בעוטף: קציר מוקדם בתמורה לפיצוי חקלאים

ראשי הרשויות פנו למשרדי הביטחון והאוצר עם תוכנית להפחתת הנזקים בעוטף עזה בעקבות טרור העפיפונים והבלונים. החקלאים יקצרו את החיטה כל עוד היא ירוקה - ויפוצו ע"י המדינה

 

 

ראשי הרשויות בעוטף עזה יוזמים תוכנית למלחמה בטרור הבלונים והעפיפונים. כך נודע היום (א') ל-ynet ול"ידיעות אחרונות". עיקר היוזמה, שהוגשה לאחרונה למשרד האוצר ומקובלת על חקלאי האזור, הוא לבצע את קציר החיטה כל עוד היא ירוקה ובכך להפחית את ה"מטרות" למפריחי הבלונים והעפיפונים הבוערים מרצועת עזה.

 

שריפה בקיבוץ זיקים בעוטף עזה (צילום: אתי דויטש)
שריפה בקיבוץ זיקים(צילום: אתי דויטש)

ראשי הרשויות מבקשים ליצור מצב לפיו גידולי החיטה יתרחקו מקו הגבול למקום שהבלונים והעפיפונים אינם מגיעים לרוב, והחיטה הירוקה תשמש לייצור תחמיץ (המיועד בעיקר לפרות - מ"צ).

 

בימים האחרונים תופעת השריפות בשדות החקלאים פחתה משמעותית, אך בעוטף עזה סבורים שעם בוא הקיץ המתפרעים ישובו לניסיונות להעביר את השדות. עד כה טרור הבלונים כילה יותר מ-30 אלף דונם של שמורות טבע בשטחים פתוחים, ולפחות 7,000 דונם של שדות חקלאיים, בעיקר חיטה.

 

במכתב ששלחו ראשי הרשויות למשרדי הביטחון והאוצר נכתב כי "טרור העפיפונים והבלונים נשען בעיקרו על קיומם של שטחי גידול יבשים המהווים מצע דליק וזמין.

אנו מבקשים לקדם פיצוי מוקדם לחקלאים המגדלים חיטה במרחק של עד 3 קילומטר מהגבול בהיקף של 300 שקל לדונם, תמורת התחייבות לקציר מוקדם כאשר השטח עדיין ירוק". עוד כתבו כי "הפיצוי המוקדם שהוצע יאפשר שמירה על המורל החקלאי והאזרחי כפעולה מונעת שריפות".

 

למרות הרגיעה בשבועות האחרונים, במהלך סוף השבוע אותר צרור של 10 בלונים בכפר מימון שבמועצה האזורית שדות נגב, סמוך לגדר של גן ילדים. בלון נוסף אותר בשטח פתוח במושב זרועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים