שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד: פלסטיני גנב מבתי קשישים בירושלים
  תושב חברון נאשם שעקב אחרי קשישים וחסרי ישע, פרץ לביתם וגנב מהם כספים ורכוש. הוא נעצר בתום חקירה סמויה, שאף כללה פעולות בשטחים. ראש מחלק פשעים במשטרה: "קשישים הם השכבה הכי חלשה, בלתי מתקבל על הדעת לגנוב מהם. אנחנו חושבים שהנאשם פגע בעוד אנשים ונפעל לאתר את כולם"

   

   

  פלסטיני מאזור חברון נאשם שעקב אחרי קשישים, תושבי ירושלים, וגנב מבתיהם כספים ורכוש. בתום חקירה סמויה בת כמה חודשים, שאף כללה פעולות בשטחים, זהותו אותרה והוא נעצר עד תום ההליכים נגדו. בסוף השבוע האחרון הוגש נגדו כתב אישום. צפו בתיעוד המעשה שהגיע ל-ynet.

   

  המשטרה החלה בחקירה לאחר שקיבלה תלונות רבות מצד קשישים שסיפרו על גניבות שהתרחשו מבתיהם ותיארו דפוס פעולה דומה. ראש מחלק פשעים בתחנת מוריה בעיר, פקד אבי שרייר, סיפר על דרכי הפעולה של הנאשם: "הוא איתר בתים צמודי קרקע שבהם גרים קשישים וחסרי ישע, הסתובב בין השכונות ולמד להכיר אותם".

   

  "הוא נכנס לבתים והציג את עצמו פעם כאינסטלטור, פעם כטכנאי של חברת פלאפון או הוט, פעם כשכן ובאחד המקרים הוא אף הציג את עצמו כבן בית והעובדת הזרה שמטפלת בקשישה הכינה לו אוכל. הוא עבד עם כפפות ולא השאיר טביעות אצבע או DNA", סיפר פקד שרייר. "פעלנו בשטחים כדי לאתר אותו. כמה שעות לאחר מכן הוא נעצר בביתו, סמוך לחברון. לא היה קל לגבש את התיק הזה, אבל בסוף הצלחנו להביאו לדין".

  תושב שטחים תועד מסתובב בבתי קשישים וגונב מהם כסף ורכוש ()
  הנאשם בגניבה מדירות קשישים בירושלים

  תושב שטחים תועד מסתובב בבתי קשישים וגונב מהם כסף ורכוש ()
  "פעם אמר שהוא אינסטלטור, פעם טכנאי": הנאשם בגניבה

  במקרה נוסף נכנס הנאשם לדירה בזמן שאחת הקשישות, חולת דימנציה (שיטיון), שכבה במיטתה. הנאשם הושיט את ידו מתחת לכרית שעליה שכבה וניסה לגנוב פריטים שהיו תחתיה.

   

  בהמשך נכנס לחדר אחר, מצא 4,000 שקלים, ונמלט עם השלל. במקרה אחר פרץ לדירה ברחוב הנביאים בעיר וגנב טבעת זהב ויהלומים ותכשיטים נוספים.

   

  "קשישים זו השכבה הכי חלשה, במקרה זה הם טרף קל. גניבה מהם בלתי מתקבלת על הדעת". אמר פקד שרייר. "אי אפשר לסבול את הניצול הזה. אנחנו חושבים שיש עוד קשישים שנפגעו ממנו ונמשיך לפעול כדי לאתר אותם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים