שתף קטע נבחר

סרביה: טורבינות הרוח הישראליות יחלו לפעול

חוות טורבינות הרוח, שהקימה החברה הישראלית אנלייט בסרביה, תספק חשמל ל-65 אלף משקי בית. מדובר בפרויקט שבו יפעלו בסופו של דבר 38 טורבינות רוח

חשמל כחול-לבן-ירוק בסרביה: חברת אנלייט אנרגיה מתחדשת הודיעה היום (א') לבורסה בתל-אביב כי קיבלה את אישור הרשויות בסרביה לחישמול פרויקט הרוח שלה ולהזרמת החשמל המיוצר על ידי טורבינות הרוח בתהליך ההרצה לרשת.

 

טורבינות הרוח בסרביה (צילום: אנלייט)
טורבינות הרוח בסרביה(צילום: אנלייט)

 

מדובר בפרויקט הגדול ביותר שהוקם על ידי החברה מישראל והוא אמור לייצר בסופו של דבר 105 מגה-וואט חשמל. הפרויקט ייצר חשמל ירוק לחלוטין, בהיקף השווה למלוא צריכת החשמל של כ-65 אלף משקי בית בסרביה.

 

באנלייט אמרו כי במקביל להפעלת הטורבינות הראשונות, החברה משלימה את הנפתן של כל הטורבינות בחווה. עד למועד הדיווח לבורסה הושלמה הנפתן של 34 טורבינות מתוך 38 בפרויקט, וכן הושלמה פריסתן של תשתיות החשמל במתקן ותחנת ההשנאה שלו,, שתזרים את החשמל המיוצר לרשת ההולכה הארצית בסרביה.

החברה מעריכה כי תשלים את הקמת הפרויקט, הבדיקות, ההרצה וקבלת כלל אישורי ההפעלה המסחרית המלאה במהלך הרבעון השני של שנת 2019.

טורבינות הרוח בסרביה (צילום: אנלייט)
טורבינות הרוח בסרביה(צילום: אנלייט)

 

חברת אנלייט החלה בבנייתו של הפרויקט בספטמבר 2017. אז אמר הארי בויד-קרפנטר, מנהל תחום האנרגיה ב- EBRD שהינו חלק מקבוצת המלווים לפרויקט כי "הפרויקט מהווה פריצת דרך לתחום האנרגיה המתחדשת בסרביה שהינה תולדה של עבודה מאומצת של הרשויות בסרביה, חברת אנלייט וגורמים רבים נוספים במהלך השנים האחרונות. חוות הרוח של אנלייט מהווה פריצת דרך לפרויקטים נוספים, וזהו באמת ובתמים פרויקט המייצר הזדמנויות חדשות לעתיד של אנרגיה ירוקה יותר לסרביה".

 

באנלייט אמרו כי בהתאם לרגולציה בסרביה, במשך תקופת ההרצה שהחלה ועד לאישור ההפעלה המסחרית המלאה, הפרויקט יהא זכאי להכנסות בגין החשמל המיוצר בשיעור של 50% מתעריף ייצור החשמל המלא, שהינו 9.43 אירו סנט לקוט"ש (שווה ערך כיום לכ- 40.65 אגורות לקוט"ש).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אנלייט
חוות הטורבינות בסרביה
צילום: אנלייט
מומלצים