שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "כל לקוח שני מבקש ספר של עמוס עוז; אנחנו לא עומדים בקצב"

  ימים ספורים לאחר מותו של עמוס עוז, בחנויות הספרים מדווחים על ביקוש הולך וגדל: "לצערנו אנחנו עומדים בפני חוסר", אמרו באחת החנויות, ובאחרת הכינו פינה מיוחדת המוקדשת ליצירתו של הסופר. "הזמנו את כל הספרים שלו שיכולנו, בעברית ובאנגלית"

  מותו של עמוס עוז בסוף השבוע הציף לכותרות את שמו של הסופר המוערך ועטור הפרסים - ועורר סקרנות מחודשת לגבי ספריו בקרב חובבי קריאה. ברשתות הספרים ובחנויות הפרטיות מעידים היום (א') על תנועה גדולה של לקוחות - כאלה שכבר מכירים את עוז משכבר הימים אך צמאים להצצה נוספת, או כאלה שטרם זכו לצלול אל תוך עולמותיו הדמיוניים, ומבקשים להשלים את הפער.

   

  מרום מורד, מוכר בסניף "צומת ספרים" בקניון עזריאלי איילון ברמת גן, מספר: "מאז שנודעה לנו הבשורה המצערת על פטירתו של עמוס עוז, מטבע הדברים עלה הביקוש לספרים. כל לקוח שני שנכנס מבקש ספר, ולצערנו אנחנו כבר עומדים בפני חוסר. היום נקנה בעצם הספר החשוב ביותר של עמוס עוז, 'סיפור על אהבה וחושך', שאולי מתאר את חייו בצורה הטוב ביותר". הוא מעריך כי מקצת הכותרים של עוז שנותרו בחנות - 'לגעת במים, לגעת ברוח', 'יהודים ומילים' ו'ממה עשוי התפוח', ימכרו גם הם עד סוף היום.

   

  רן מסניף "צומת ספרים" בקניון עזריאלי בגבעתיים אומר כי עמוס עוז הוא סופר שמוכר היטב לאורך כל ימות השנה, "עשרים וארבע שבע", אבל מציין שבמוצאי שבת, לאור הדיווחים על מותו, "הייתה עלייה משמעותית במכירות".

   

  פינת לזכר עמוס עוז בסיפור פשוט (באדיבות
  פינה לזכר עמוס עוז בחנות "סיפור פשוט" (באדיבות החנות)

  בחנויות ספרים פרטיות ברחבי הארץ סיפרו כבר בבוקר על התעניינות רבה. בחנות התל-אביבית "סיפור פשוט" העידו על "תנועה ערה של תיירים ומקומיים, שמחפשים את הספרים של עמוס עוז בעברית ובאנגלית". בחנות הכינו פינה מיוחדת עם יצירתו של הסופר, לזכרו, ואמרו כי "כשיגיעו עוד ספרים, הפינה תגדל ותגדל". בחנות אחרת בעיר, "המגדלור", סיפרו על ניצנים של עלייה במכירות. דפנה מהחנות העריכה בביטחה: "אין שום ספק, כמו שקורה בהרבה מקרים כשאמן גדול מת לצערנו, שתהיה התעניינות גדולה מאוד. הזמנו את כל הספרים שלו שיכולנו, בעברית ובאנגלית".

   

  פינה לזכרו של עמוס עוז ב
  ספרי עמוס עוז בחנות "המגדלור" (צילום: דפנה להב)

   

  בחנות הירושלמית, העיר המזוהה מכולן עם הסופר חתן פרס ישראל, אמרה המוכרת שהיא "בטוחה שיהיו לזה הדים" והוסיפה כי בחנות מתכוונים להציג בחלון הראווה את ספריו. בחנות אחרת בבירה, "אדרבא", העידו גם כן על ביקוש מוגבר.

   

  הספרים הנמכרים של עמוס עוז ב
  הנתונים מתייחסים ליממה הראשונה לאחר פטירתו של עמוס עוז

   

  גם על פני המסכים עוז זכה לעדנה. ביישומון "עברית" לרכישת ספרים דיגיטליים דיווחו על תנועה ניכרת, כפי שלפיהם קורה בדרך כלל כאשר סופר בולט נפטר, או לחלופין, זוכה בפרס חשוב. "סיפור על אהבה וחושך" התברג חיש מהר בראש רשימת הספרים הנמכרים ביותר באפליקציה ביממה שלאחר פטירתו של עוז. ספריו התברגו גבוה בכל הקטגוריות: פרוזה, עיון ואפילו נוער.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות "סיפור פשוט"
  באדיבות "סיפור פשוט"
  באדיבות "סיפור פשוט"
  לאתר ההטבות
  מומלצים