שתף קטע נבחר

שקד: "יש חקירות, מעריכה שהקדנציה הבאה תהיה האחרונה של נתניהו"

לראשונה מאז שהודיעה עם בנט על הפילוג מהבית היהודי, התייחסה השרה שקד להקמת "הימין החדש" ואמרה בוועידת "כלכליסט": "אנחנו שואפים למספר דו-ספרתי של מנדטים, תיק האוצר תמיד עניין אותי". על חקירות נתניהו: "נחליט מה לעשות אם יוגש כתב אישום"

לראשונה מאז מסיבת העיתונאים הדרמטית שבה הכריזה יחד עם נפתלי בנט על עזיבת הבית היהודי והקמת מפלגה חדשה, התייחסה איילת שקד למפץ בימין ואמרה כי היא "מעריכה שהקדנציה הבאה תהיה הקדנציה האחרונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו". שרת המשפטים שקד, שהקימה את "הימין החדש" יחד עם בנט וח"כ שולי מועלם-רפאלי, דיברה על המהלך בפתח ועידת "תחזיות 2019" של "כלכליסט" בתל אביב. 

 

"הקמנו מפלגה עם שני יושבי ראש משותפים", אמרה שקד בתחילת דבריה. "הוא דתי ואני חילונית, וזו הייתה המטרה הראשונית כשנכנסנו לפוליטיקה, לאחד לעבודה משותפת דתיים וחילונים. זה קורה בכל מקום ואין סיבה שזה לא יקרה בפוליטיקה. את כל ההחלטות אנו מקבלים ביחד, במקרה שלנו אנו נעשה מאמצים רבים כדי שזה יעבוד".

 

 

איילת שקד בועידת התחזיות 2019 של כלכליסט (צילום: יאיר שגיא )
השרה שקד בוועידת "כלכליסט"(צילום: יאיר שגיא )

"לא חשבנו שנקבל 20 מנדטים על הסקר הראשון, אנחנו שואפים למספר דו-ספרתי של מנדטים", אמרה שקד. "ראש הממשלה הבא יהיה בנימין נתניהו, ואנחנו בהחלט שואפים להיות שותפים מרכזיים בממשלה שלו. זה לא סוד שאני רוצה להחזיק בתיק המשפטים. בממשלות הקודמות השפענו בהרבה צמתים, חוץ ממה שכל אחד מאיתנו עשה במשרד שלו. השפענו בנקודות דרמטיות - בממשלה הקודמת בנט עצר את שחרור המחבלים לאבו מאזן, ובאמת מאז לא משחררים יותר מחבלים".

 

לדבריה, "משרד האוצר זה משרד שתמיד מאוד עניין אותי. אני מעריכה שאם השר כחלון יהיה בממשלה הבאה הוא ירצה את התיק הזה. זה בהחלט בעיניי משרד מרתק והכי חשוב שיש לדעתי". על החובות שהותירו בבית היהודי אמרה: "אנחנו ירשנו מפלגה עם חוב של כ-34 מיליון שקלים והצלחנו לצמצם את החוב. אני מאוד מקווה שמי שיבוא אחרינו ימשיך בעבודה הזו".

איילת שקד בועידת התחזיות 2019 של כלכליסט (צילום: יאיר שגיא )
השרה שקד(צילום: יאיר שגיא )

שקד אמרה כי היא "מעריכה שזו תהיה הקדנציה האחרונה של ראש הממשלה, מכיוון שהוא לא צעיר ויש חקירות, ואנחנו לא יודעים מה יקרה עם החקירות. אני כל הזמן אומרת שאני מקווה מאוד שיסגרו את התיקים שלו ונוכל לחזור ולתפקד כרגיל, ולא נצטרך להידרש לכל מיני שאלות. דעתי נשארה שבוודאי עד להחלטה הסופית של היועץ המשפטי לממשלה, זאת אומרת אחרי שימוע, לא צריך לעשות שום דבר. אם חס וחלילה אחרי שימוע היועץ יחליט להגיש כתב אישום אז נשב, נראה, נלמד את הנתונים ונחליט מה לעשות. צריך לציין שלפי החוק ראש הממשלה יכול להישאר עד פסק דין חלוט. הרציונל אומר שהחלטה של אדם אחד, היועץ המשפטי, לא תפיל ממשלה".

 

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי איילת שקד: "הפיצולים של בנט ושקד מביאים מפלגות ימין על סף אחוז החסימה ומרסקים את גוש הימין בדרך להמלכת ממשלת שמאל. הם לא למדו את הלקח מבחירות 92', כשהימין ריסק את עצמו לרסיסי מפלגות ובכך הביא לעליית ממשלת שמאל ולאסון אוסלו. מי שירה בנגמ"ש בבחירות 2015 ומאז השתמש וזרק את הבית היהודי, יורה בכל גוש הימין בבחירות 2019 במטרה להעביר את המנדטים מימין לשמאל לחיקו של 'האח' יאיר לפיד. לא סתם לפיד היה הראשון לברך אותם. מי שרוצה ממשלת ימין בטוחה חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו".

 

אתמול אישרה ועדת הכנסת את הפילוג, ובמהלך הדיון התברר כי כבר בחודש אוגוסט הועברה לבנט מפלגת צל"ש (ציונות, ליברליות ושוויון), שהייתה שייכת בעבר לשר לשעבר יוסף פריצקי. יו"ר הוועדה מיקי זוהר פנה בעקבות זאת למועלם-רפאלי ותהה: "כבר מאוגוסט אתם מתכננים את המהלך?". אותו פריצקי השווה בעבר את שקד לגבלס ואמר כי "היא יפה כמו נשות הרייך". בלוגו שנחשף אתמול של "הימין החדש" מופיעה שקד לפני בנט.

 

בבית היהודי היו שתקפו את המהלך שהנהיגו בנט ושקד. "בגידה היא מילה קשה שעדיף לא להשתמש בה, אבל לנטוש את המערכה לפני בחירות זה מהלך שאינו ראוי", אמר חבר הבית היהודי הכלכלן ארז צדוק, שהודיע כי יתמודד על ראשות המפלגה. "להשאיר מפלגה עם חובות של עשרות מיליוני שקלים ולקחת את שולי מועלם-רפאלי רק בשביל להעביר תקציב מהבית היהודי - זה פשוט לא הוגן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
השרה איילת שקד, היום
צילום: יאיר שגיא
מומלצים