שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד חדש: "שקיות פלסטיק עם חלקי גופתו של חשוקג'י"
  כלי תקשורת טורקיים פרסמו סרטון חדש שצולם מחוץ לקונסוליה באיסטנבול ביום שבו נרצח העיתונאי הסעודי. בסרטון נראה אדם מצוות החיסול נושא שקיות גדולות שבהן לפי החשד היו חלקי גופתו של חשוקג'י שהוברחו

   

   

   

  תיעוד: "שקיות עם חלקי גופתו של חשוקג'י"

  תיעוד: "שקיות עם חלקי גופתו של חשוקג'י"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כלי תקשורת בטורקיה פרסמו הלילה (ב') תיעוד חדש מהקונסוליה הסעודית באיסטנבול, מהיום שבו נרצח העיתונאי ג'מאל חשוקג'י. בסרטון שצולם מחוץ לקונסוליה ב-2 באוקטובר נראה אחד מחברי צוות החיסול נושא שתי שקיות פלסטיק שחורות גדולות. לפי החשד בשקיות היו חלקי גופתו של חשוקג'י שהוברחו אל מחוץ לקונסוליה.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  ביום שישי האחרון פרסם העיתון הטורקי "דיילי סבאח" פרטים חדשים מרצח העיתונאי. לפי הדיווח, גורם רשמי במודיעין הסעודי הורה לצוות לחנוק את חשוקג'י למוות בעזרת שקית ניילון. חשוקג'י נאבק ברוצחיו במשך חמש דקות, והמשפט האחרון שאמר היה: "אל תכסו לי את הפה, יש לי אסטמה, אתם תחנקו אותי". הדיווח התבסס על ספר שכתבו שני עיתונאים של העיתון הטורקי על הרצח.

  חיסול עיתונאי סעודיה ג'מאל חשוקג'י קונסוליה איסטנבול טורקיה ()
  לפי החשד, חלקי גופת חשוקג'י נמצאים בשקיות

  בתחילת החודש פרסמה רשת CNN קטעים חדשים מתוך תמלול רצח העיתונאי הסעודי. גורם המעורה בפרטי הפרשה סיפר כי התמלול מתאר את כניסתו של העיתונאי למקום, את קולות האנשים שככל הנראה התנפלו עליו, את קולות החנק של חשוקג'י, קולות ניסור צורמים וכמה שיחות טלפון שבוצעו מהזירה - שלפיהן "הדבר נעשה".

   

  ההקלטה מתחילה עם כניסתו של חשוקג'י לקונסוליה הסעודית באיסנטבול ב-2 באוקטובר במטרה לקבל את מסמכי הגירושים שלו, כדי שיוכל להינשא בשנית. לפי הגורם, העיתונאי זיהה את אחד האנשים שנכחו במקום כבכיר לשעבר שנמנה עם אנשיו של יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן. האיש אמר לחשוקג'י: "אתה חוזר". חשוקג'י ענה לו: "אתה לא יכול לעשות את זה, יש אנשים בחוץ". ללא דיאלוג נוסף, נשמעים רעשים וצעדים מהירים.

   

  לפי הדיווח, חשוקג'י צעק כמה פעמים שהוא אינו יכול לנשום עד שנדם, ואז, לפי התמלול, נשמעו בחדר קולות ניסור. התמלול מציג גם מילים קצרות שמתארות את שקרה בחדר, כמו כתוביות של סרט: "צרחה"; "צרחה"; "התנשפות", וכן תיאורי רעש: "השתנקות"; "גזירה"; "תפירה".

  חיסול עיתונאי סעודיה ג'מאל חשוקג'י קונסוליה איסטנבול טורקיה ()

  חיסול עיתונאי סעודיה ג'מאל חשוקג'י קונסוליה איסטנבול טורקיה ()

  אחד הקולות זוהה כקולו של ד"ר סאלח מוחמד אל-טוביקי, ראש המחלקה לרפואה משפטית במשרד הפנים הסעודי. אל-טוביקי נתן כמה עצות לרוצחי העיתונאי, ככל הנראה במטרה לסייע להם להתמודד עם המשימה המזוויעה: "שימו אוזניות או שתאזינו למוזיקה כמוני".

   

  בתמלול מתוארות לפחות שלוש שיחות טלפון שבוצעו, כפי שטורקיה טוענת, לבכירים בריאד, וכללו החלפת פרטים מהירה: "תגיד לשלך, הדבר נעשה. זה נעשה". מקור מקורב לחקירת הפרשה אמר ל-CNN כי אל-טוביקי הכחיש את קיומן של שיחות הטלפון.

  סעודיה ג'מאל חשוקג'י עיתונאי סעודי נעלם ב קונסוליה איסטנבול טורקיה חשד שנרצח (צילום: AP)
  ג'מאל חשוקג'י(צילום: AP)

  ג'מאל חשוקג'י סעודיה טורקיה ארה

  תמלול ההקלטה הוכן ותורגם על ידי שירותי המודיעין בטורקיה, שלא ציינו כיצד הגיעה לידיהם ההקלטה, ואז הופץ לגורמי מודיעין נוספים. גורם סעודי אמר ל-CNN כי "גורמי הביטחון בסעודיה בדקו את הממצאים דרך ערוצים טורקיים, אך לא מצאו התייחסות או כל אינדיקציה אחרת לשיחות שבוצעו.

   

  בעוד שההקלטה לא מצביעה באופן ישיר על מעורבותו של בן סלמאן ברצח, גורמים ב-CIA מאמינים כי היה ליורש העצר קשר להזמנת הרצח. הסנאטור לינדזי גרהאם, שהקשיב להקלטה, אמר כי הוא מסכים עם ההערכות הקיימות על מעורבותו של בן סלמאן ברצח: "אין אקדח מעשן - יש מסור מעשן", הוא אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים