שתף קטע נבחר

יצא לדרך: פינוי-בינוי ברמת השרון

ההתחדשות העירונית ממשיכה להוביל כמגמה הבולטת ביותר בענף הנדל"ן - בשבוע שעבר יצא לדרך פרויקט פינוי-בינוי נוסף במרכז הארץ. הפעם מדובר בשכונת מורשה ברמת השרון, שתתחדש בשנים הקרובות בשישה מגדלים במקום שבעה בניינים ותיקים במתחם אילת

בשיתוף מרכז הנדל"ן

 

במשך שנים זוהתה שכונת מורשה שבעיר רמת השרון כשכונה מוחלשת ומוזנחת בתוך עיר משגשגת ומרכזית. אלא שבשנים האחרונות היא עוברת מתיחת פנים - עם תנופת התחדשות עירונית שמקדמת את האזור. בשבוע שעבר יצא לדרך פרויקט פינוי-בינוי בשכונת מורשה, שעתידה להתחדש בשישה מגדלים בני 20 קומות במקום שבעה בנייני רכבות ותיקים במתחם אילת שיהפוך למתחם אאורה רמת השרון. "שכונת מורשה היא בעיניי הפוטניצאל הגדול ביותר שיש כיום בעיר רמת השרון", מתאר יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל ובעלים של חברת היזמות אאורה ישראל האמונה על מיזם הפינוי-בינוי במתחם אאורה רמת השרון. "מדובר בשכונה שהוזנחה במשך שנים, והתחדשות עירונית בשכונה הזו תהפוך אותה בעוד כמה שנים לשכונה הכי מבוקשת בעיר", מוסיף אטרקצ'י.

 

התחדשות עירונית  (באדיבות אאורה )
מתיחת פנים לשכונת מורשה: "התחדשות עירונית תהפוך אותה לשכונה מבוקשת"(באדיבות אאורה )

"כל מי שגדל במורשה יעיד שתמיד זו הייתה משפחה אחת גדולה", מספר אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון. "אם חזרת מבית הספר ואמך לא הייתה בבית, מיד בלי לשאול שאלות היית הולך לשכנה לאכול - הייתה פה אווירה משפחתית אמיתית. אני יודע שזה נורא כואב מצד אחד לראות שטח פתוח וירוק הופך לבניינים גבוהים, אבל מצד שני אנשים פה גרים פה בתת-תנאים - מדובר בבתים מתפרקים, ישנים, עלובים, בתנאים מאוד קשים סניטרית – וחייבים למצוא לזה פתרון", מציין גרובר.

 

התחדשות עירונית  ()
עולים על הקרקע: "אנשים פה חיים בתת תנאים וחייבים למצוא לזה פתרון"

 

במסגרת התוכניות יפונו בשני שלבים שבעה בנייני רכבות ותיקים הכוללים 180 יחידות דיור - ובמקומם ייבנו שישה מגדלים בני 20 קומות שיכללו 687 יחידות דיור חדשות בשכונה. "אנחנו מאמינים בשינוי אמיתי, לא רק דירות, לא רק בניינים – אלא שכונה. השכונה הזו הולכת להיות שישה מגדלים של 20 קומות, עם פארק באמצע, הכל יהיה חדש כולל התשתיות. היום אנחנו מתחילים את הביצוע – מדובר בשלב א' של הפרויקט, אנשים ייכנסו לדירות החדשות בעוד כשלוש שנים. בשלב ב', שאנחנו מאמינים שיתחיל בשנה הבאה, בעזרת השם בעוד כארבע שנים השכונה הזו תהיה מושלמת", אומר אטרקצ'י.

 

687 יחידות דיור חדשות במתחם אילת (הדמיות באדיבות אאורה, כנען שנהב אדריכלים)
687 יחידות דיור חדשות במתחם אילת(הדמיות באדיבות אאורה, כנען שנהב אדריכלים)

 

"החלום בכל פרויקט של התחדשות עירונית הוא שיהיה אפשר לעשות בינוי-פינוי, ופה בפרויקט שלנו במורשה זה ניתן. אנחנו בשלב א' בונים פה 240 יחידות דיור, מפנים חלק מהאנשים, בעיקר מבוגרים שלא יכולים לחכות ולעבור לדיור חלופי לכמה שנים – וזה מתאפשר כי העירייה במסגרת התב"ע אפשרה החלפת שטחים, ואני שמח שזה התאפשר", מוסיף אטרקצ'י.

  

תנופת ההתחדשות העירונית בשכונת מורשה הצליחה בשנים האחרונות להביא עימה אוכלוסייה צעירה וחדשה לאזור, שהופכת את האזור למבוקש. " אני חושב שהמחויבות שלנו היא לקחת אחריות מעכשיו והלאה, להיות מסוגלים לתת באמת את המענים הסביבתיים, את פתרונות החינוך ולתת את הדעת איך ייראו הרחובות, שזה יהיה מקום מאוד ירוק, לדעת לשמור על הירוק, לדעת לשמור על האופי של הבינוי הזה מסביב לבניינים החדשים שנבנים", אומר גרובר.

 

גור ורדין, דייר שחי במתחם למעלה מעשור, סיפר במעמד התחלת הביצוע על התחושות. "הפרויקט הזה הביא, לפי דעתי, להתגשמות חלום עבור הרבה אנשים פה, שאם לא היה הפרויקט הזה הם היו נשארים פה, וזה נתן להם אפשרות חד-פעמית לשדרג ולהגיע לדירה חדשה", הוא תיאר. 

 

אאורה (הדמיות באדיבות אאורה, כנען שנהב אדריכלים)
לשמור על השטחים הפתוחים והירוקים - הדמיה של הפרויקט העתידי(הדמיות באדיבות אאורה, כנען שנהב אדריכלים)

 

"מעבר לבינוי שמתבצע פה עכשיו במשך כמה שנים, נערכים מבחינת תשתיות ואמצעי תחבורה. עתיד להיבנות פה מחלף שיחבר את השכונה, אני חושב שיש פה ראייה כוללת, ומאמין ששכונת מורשה כיום על המפה של סדרי העדיפויות מבחינת רמת השרון, ואני חושב שזה ככה צריך להיות. צריך פתרון לא רק לדירות – לעתיד השכונה, לתחבורה, לתשתיות ולמבני ציבור – כדי שתהיה פה איכות חיים ראויה", מסכם אטרקצ'י.

 

בשיתוף מרכז הנדל"ן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אאורה
מתחם אילת במורשה יעבור מתיחת פנים
באדיבות אאורה
מומלצים