שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המשטרה מזהירה לקראת סילבסטר: הסיכוי לחמוק מאיתנו אפסי

  אם יש לכם תכניות בילוי הערב שכוללות שתיית אלכוהול, כדאי לכם להקשיב למה שאומר סנ"צ ארז עמר, מפקד מחוז מרכז של משטרת התנועה: "אנחנו נהיה היום בכל מקום כמעט בכל רחבי הארץ"

  מדי שנה, מסיבות הסילבסטר הן מקור לדאגה קשה עבור הזרוע האוכפת במלחמה נגד נהגים תחת השפעת אלכוהול וסמים. כך בכל שנה, אך נראה כי הערב (ב') תיערך המשטרה בכוחות גדולים באופן יוצא דופן, במטרה להעביר מסר חד וברור - אם שותים, לא כדאי לנהוג משתי סיבות עיקריות. הראשונה שבהן: סכנה לנוסעי הרכב בו יושב נהג שתוי, כמו גם לכלי רכב בסביבתו וכמובן להולכי רגל ורוכבי אופניים. האחרת: כוחות משטרה גדולים שיתפרסו בכל רחבי הארץ מונחים לטפל בבעיה ביד קשה. נהג שייתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול ימצא עצמו במקום בשימוע מול קצין אשר ישלול את רישיונו באופן מיידי ל-30 יום, הרכב יוחרם ויובל אחר כבוד למתחם משטרתי.

   

  לראיון המלא עם סגן ניצב ארז עמר, מפקד משטרת התנועה הארצית, מחוז מרכז

   

  אז מה קורה (הערב)?

  "היום ערב הסילבסטר. כמובן שהמשטרה נערכת בכוחות מתוגברים כבר החל מסוף השבוע האחרון, כאשר היום נגיע להיערכות של שיא. זה אומר שמאות שוטרים ומתנדבים יהיו פרושים בכל רחבי הארץ. נקים מחסומים לאיתור נהגים שנוהגים תחת השפעת אלכוהול. כמובן נתמקד בעבירות מסכנות חיים, עבירות בריונות. ליל הסילבסטר זה לילה שבו רבים מהבליינים נוהגים לשתות הרבה ולשלב את זה עם נהיגה.

   

  מה המסר שלך היום לאנשים?

  "אנחנו נהיה היום בכל מקום כמעט בכל רחבי הארץ. מי שמחליט לצאת, לבלות ולשתות אז אחלה, אבל לא לנהוג".

   

  אתה מזהה מגמה של פחות ופחות נהגים שתויים בתאריכים אלה?

  "בשנתיים האחרונות שאנחנו יכולים להגיד שאנחנו יותר ממוקדים בעבירות כאלה שמסכנות חיים ועבירות שכרות בפרט, אני יכול להגיד לכם שאנחנו תופסים יותר נהגים שיכורים. בשנת 2017 תפסנו קרוב ל-6,000 נהגים שיכורים ובשנת 2018 תפסנו 7,000 נהגים שיכורים".

   

  מה קורה לנהג שנתפס?

  "נהג שנתפס שיכור, קצין עורך לו שימוע במקום; שולל לו את הרישיון ל-30 יום; הרכב מוחרם (ומובל) על-גבי גרר למגרש משטרתי;

   

  הסיכוי לחמוק מכם הוא אפסי

  "היום כן. וגם בסופי שבוע במהלך כל השנה אנחנו מבצעים פעילות מאוד מאוד ממוקדת כנגד עבירת השכרות".

   

  עד כמה הינשוף באמת מדויק, אמין?

  המכשיר הוא מאוד מדויק. אנחנו גם עכשיו בתקופה האחרונה נכנסו עם מכשיר חדש שהוא הרבה יותר משוכלל מהקודם, הוא יכול לבדוק ספי אכיפה מאוד מאוד נמוכים. מאוד אמין, עבר את כל הבדיקות של מכון התקנים, עבר את מבחן בית המשפט. אנחנו גם נקים במרכזי הבילוי עמדות לבדיקה. בליינים שירצו לצאת מהמועדונים ולבצע בדיקה יגיעו אלינו, יסירו ספק וגם אנחנו נבצע תוך כדי זה הסברה בעניין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  אם שותה, לא נוהג
  צילום: Shutterstock
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים