שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מכה לכץ: התקנות החדשות לרוכבי האופניים - יידחו

  תקנות הבטיחות המחמירות לרוכבי אופניים חשמלים אושרו בוועדת הכלכלה אך יישומן יידחה בשישה חודשים. שר התחבורה ישראל כץ אמר כי השיקולים פוליטיים, יו"ר הוועדה איתן כבל הגיב: לא היה שר שהתחמק מהתמודדות עם הקטל בדרכים כמוך

  אכזבה לשר התחבורה: תקנות הבטיחות המחמירות לרוכבי אופניים חשמליים אושרו היום (ג') בוועדת הכלכלה, אך ייכנסו לתוקף רק ב-1 ביולי. הוועדה שדנה בחוקים החדשים שהציע השר ישראל כץ, במטרה לבלום את מכת תאונות האופניים החשמליים, החליטה לאשר כצפוי את מרביתן, אך קבעה כי במקום שייכנסו לתוקף החל מהיום ובהדרגה בשבועות הקרובים, הן ייכנסו לתוקף רק לאחר תקופת התארגנות שתאפשר לרוכבים צעירים לעמוד בהן ולא לעבור על החוק.

   

   

  בתגובה להחלטה אמר כץ, אשר הביע בעבר ביטחון ביישום ההצעות כבר בתחילת השנה, כי "כרגע מתקיים בוועדת הכלכלה של הכנסת הדיון לאישור התוכנית הלאומית הממשלתית להגברת האכיפה והסדרת תחום האופניים החשמליים. לצערי ברגע האמת יו״ר הועדה איתן כבל ואחרים שהטיפו וצעקו מעל כל במה, מעדיפים שיקולים פוליטיים על הצורך להציל חיים ובולמים את ההצעה. עצוב".

   

  לכך הגיב יו"ר הוועדה, חבר הכנסת איתן כבל, במילים חריפות משלו: "ישראל, של נעליך מעל רגליך כשאתה מדבר על בטיחות ועל מאבק בקטל בדרכים. לא הייתה ועדה שנלחמה בתאונות הדרכים ובהסדרת האופניים החשמליים כמו ועדת הכלכלה בראשותי ולא היה שר שהתחמק מלהתמודד במאבק בקטל בדרכים כמוך. לא היית מביא את התקנות אם לא היינו זועקים. תרגיע, סך הכל נתנו לתלמידים זמן להתארגן".

   

  קורס חובה לבני נוער שיבקשו לרכוב על אופניים חשמליים

  קנס למשדרגים, חובת קסדה ועיכוב רישיון. מגבלות על רוכבי אופניים חשמליים

   

  בדיונים שנערכו היום בוועדה הוחלט לאמץ את מרבית התקנות שאושרו בממשלה עוד בנובמבר האחרון, אך לדחות את כניסתן לתוקף בחצי שנה. בין התקנות, רוכבים יחויבו להחזיק באישור רכיבה רשמי כלשהו, גם אם מדובר ברישיון שאינו בתוקף, או לעבור בהצלחה בחינת תיאוריה ולחילופין לקבל אישור מרשות הרישוי על עמידה בהכשרה ייעודית לתיאוריה. בנוסף אישרה הוועה להחיל מהיום את ההוראה על היתר רכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים רק מגיל 16.

   

  בוועדה החלטו להתנגד עם זאת להצעתו של כץ לחייב גם רוכבי אופניים - בדומה לרוכבי קורקינט חשמלי - ללבוש אפוד זוהר בשעות החשיכה. על כך אמר יו״ר הוועדה, איתן כבל כי הוא מתנגד לכך ש״אנשים יהפכו לנצנצים זוהרים". הוועדה כי החליטה לחייב את הרוכבים לחבוש קסדה בכל נסיעה ועליה פס צהוב זוהר לשיפור הנראות בחושך.

   

  נציגת המשטרה, סגן ניצב, דנה ימינחה, העירה במהלך הדיון כי כל עוד העבירה לא תוכרז כעבירת קנס, המשמעות היא שמי שלא יעמוד בתקנות וייתפס יקבל הזמנה לדין והאכיפה תהייה בעייתית. לכך הגיב כבל ואמר כי משרד התחבורה יצטרך לטפל בכך בחצי השנה הקרובה, וכי זו הסיבה לדחיית יישום התקנות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מטפלים בבטיחות האופניים, אבל אחרי דחייה
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים