שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אברג'יל לתובע: "עסקת סמים? 80% מעשנים חשיש"
  יום שישי לעדות ראש ארגון הפשע: יצחק אברג'יל כינה עד מדינה "חנטריש מניאק" ואמר לתובע - "אתה עושה שטיפת מוח לילדים בגן". לשופטת אמר: "שאלוהים ייתן לך כוחות". היא ענתה: "בשביל זה משלמים לנו"

   

   

   

   

  יום נוסף למשפט המרתק של ראש ארגון הפשע: יצחק אברג'יל נדרש גם היום (ג') לעמוד מול חקירתו הצולבת של התובע, עו"ד ניסים מרום. זהו היום השישי לעדותו של אברג'יל, הנאשם המרכזי בתיק 512 שעוסק בעיקר בארגון הפשיעה שלו ובו נאשמים שורת בכירים בעולם הפשע הישראלי. בין היתר מיוחסים לו עמידה בראש הארגון וארבעה אישומים ברציחות שאירעו בעשור הקודם.

   

  שם הסרט: המשך עדותו של יצחק אברג'יל (צילום: מוטי קמחי)
  יצחק אברג'יל היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

   

  בתחיל העדות היום נשאל אברג'יל על מעורבותו לכאורה בעסקת חשיש גדולה עם עד מדינה. אברג'יל ענה כי רק הכיר את עד המדינה וחשד בו: "העד סיפר לי ששדדו את האנשים שלו בארצות הברית. הוא שואל אותי על איזה בחור שהוא חבר של מישהו. שאל אם אני מכיר אותו. אמרתי 'לא'. התחלתי להתעצבן, הוא שאל יותר מדי שאלות, לא ידעתי מי הוא".

   

  "הוא ביקש כמות של חשיש", המשיך אברג'יל בעדותו על המפגש עם אותו עד מדינה. "מה זה כמות? 10 קילו זה לא כמות. הסתכלתי עליו. מה לי ולזה? אין לי את הקשרים האלו. בראש שלי לא התייחסתי אליו. אמרתי, תראה את החנטריש הזה, מספר לי על שודים וחשיש. אמרתי לעד מדינה אחר שהיה שם - תדבר עם ת', והלכתי משם. זו המציאות ולא מחזה. המחזה זה מה שאתה מנסה ליצור. זה מניאק שאני לא מכיר. שאדבר איתו על פשעים? הסתכלתי עליו כאחד שלא מבין את החיים. אסור להתערבב איתו".

  שם הסרט: המשך עדותו של יצחק אברג'יל (צילום: מוטי קמחי)
  יצחק אברג'יל היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

   

  התובע מרום: זה תיווך בעסקת סמים. לקחת שני אנשים שלא מכירים ותיווכת בעסקת סמים של חשיש. קל. אמרת שאתה לא סוחר בסמים, אבל תראה מה יש לנו - יש לנו את עסקת הבלדרית, עסקת חשיש גדולה שאתה מתווך בה ועסקת 800 קילו, ועסקת המיליון. אתה לא מתעסק בסמים? אמרת שקראת את איין ראנד ועסקת בשיקום עצמי?"

  אברג'יל: יש את פרשת הבלדרית שלא אענה עליה. חונכתי לא להזיק לאנשים מילדות. לגבי הבלדרית לא יכול לענות. אבל הלוואי שיענו לך.  

  התובע: מהפחד לא יענו.

   

  אברג'יל: לגבי החשיש אני לא חושב שיש מישהו בקהל שחושב שחשיש זה סחר בסמים. 80 אחוז מהקהל מעשן ג'וינטים. רוב האוכלוסייה מעשנת חשיש, אני לא רואה בכך פשע. אני בטוח שאתה ניסים אף פעם לא עישנת. סחרתי בסמים עד גיל 17 באמריקה, הודיתי על סחר בסמים. קמתי והודיתי בבית משפט. אם היו אומרים לי להודות בפיצוץ מגדלי התאומים ולקבל 3.5 שנים הייתי מודה. האשימו אותו במוות של חבר שלי, בכל מיני דברים הרשיעו אותי. לא רציתי לחתום על עסקה, אבל אז תפרתם עסקה. אמרו לי - ננקה את תיק בלגיה של ארגון פשיעה, נצרף לתיק בארצות הברית ויחד תשב שמונה שנים וישבתי כבר חמש בפנים. אמרתי - אשב עוד כמה שנים ולא אהיה מבוקש בעולם".


  שם הסרט: המשך עדותו של יצחק אברג'יל (צילום: מוטי קמחי)
  יצחק אברג'יל היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

   

  התובע: אציע לך הצעה שאי אפשר לסרב. תקשיב יצחק - תודה שאתה סוחר סמים ולא תעיד מילה על שותפך ואני מתחייב שלא אשאל אותך שאלה אחת על עסקאות סמים. לא אשאל על שותפך, הדברים שלך לא יעמדו נגד הנאשמים. הורדתי לך את המניע לשקר.

  אברג'יל: אתה אומר לי - בוא נשכח את כל הסמים שאתה מואשם בהם ותודה בדבר שלא עשית? זה עלה נידף ברוח מה שאתה אומר. יש חקירה, עדים. תחקור!

   

  התובע: כשמאשימים אדם ברצח שלא ביצע הוא צועק את חפותו בראש חוצות. אדם בתגובה לאישום שיש לו תשובה הוא צורח אותה! לך לקח שלושה שנים לענות.

  אברג'יל: אתה יודע כמה עיתונאים האשימו אותו ברציחות? הייתי באמריקה. כל הרציחות בחולון בת ים, ילדים בני 19 נרצחו. מה אמרתם? יצחק אברג'יל. אני יודע כמה מעשים עשית בעולם כדי להכניס אותי לבית סוהר, אז אתה מצפה שאתן בך אמון? אני לא בטוח שבית משפט יילך לטובתי. אם הייתי שופט וקורא על הרצח אופי שעושים לי 10 שנים הייתי גם מפקפק. הם קוראים עיתונאים.

   

  התובע: איך אתה מעז להטיל דופי באנשים אחרי שסיפרת מה עשית בילדות?

  אברג'יל: כל התקשורת במשך 15 שנים. אני הייתי מפחד בעצמי.

  השופטת גיליה רביד: אני מבטיחה לך שאנחנו דנים רק בתיק הזה ורק בראיות האלו.

  אברג'יל: הלוואי ואלוהים ייתן לכם את הכוחות לעמוד בזה.

  השופטת רביד: בשביל זה משלמים לנו.

  אברג'יל: ניסים, אתה עושה שטיפת מוח לילדים בגן. מחזה, נו באמת. 

   

  כתב האישום נגד אברג'יל ו-17 נאשמים נוספים הוגש ביולי 2015. נטען שבשנים 2002-2006 הוא עמד בראש ארגון פשיעה שייצא וייבא קוקאין ואקסטזי ברחבי העולם בהיקפי ענק וחבריו ביצעו שורה של עבירות אלימות חמורות, כולל חיסולים ורציחות אזרחים. 

   

  באישום תואר בין היתר כיצד בעשור הקודם, במסגרת מאבקים בין ארגון אברג'יל לארגון הפשיעה של העבריין זאב רוזנשטיין נרצחו שלושה אזרחים בפיגוע פלילי ברחוב יהודה הלוי בסוף שנת 2003, ממטען שהונח במטרה לפגוע ברוזנשטיין בידי אנשי אברג'יל שפגע בהם. את אברג'יל מייצגים עו"ד שמשון וייס מהסנגוריה הציבורית ועו"ד לירז מאיר. בתיק מיייצגים גם עורכי הדין קובי בן שעיה, מיקי חובה, אבי כהן, ליאור שטלצר וניר אלפסה. את התיק מנהלים פרקליטות מחוז ת"א ומרכז, בראשות עו"ד מרום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים