שתף קטע נבחר

בדרך לליכוד: אושר מינוי גלנט לשר העלייה והקליטה

לאחר הפרישה מכולנו אושר מינויו של שר השיכון הפורש לתפקיד שר העלייה והקליטה במשאל טלפוני. עוד אושרו מינוים של ח"כ יצחק וקנין מש"ס לתפקיד השר לשירותי דת, ומינויו של שר האוצר משה כחלון לממלא מקום שר הבינוי והשיכון

שורה של מינויים רגע לפני הבחירות: ראש הממשלה נתניהו מינה את יואב גלנט לשר העלייה והקליטה, ואת ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) לשר לשירותי דת. כמו כן, שר האוצר משה כחלון מונה כממלא מקום שר הבינוי והשיכון. המינויים אושר היום (ג') במשאל טלפוני.

 

גלנט הודיע אתמול שהוא פורש ממפלגת כולנו ומתפקידו כשר השיכון. גלנט, שצפוי להתמודד בפריימריז של הליכוד, ימשיך לכהן כחבר בממשלה בין היתר על מנת שיוכל לכהן כחבר בקבינט המדיני-ביטחוני. 

 

יואב גלנט (צילום: איתמר סיידא) (צילום: איתמר סיידא)
יואב גלנט(צילום: איתמר סיידא)

 

גלנט אמר לאחר שהודיע לכחלון על פרישתו: "בשנים האחרונות זכיתי לשרת את הציבור בישראל כשר וכחבר קבינט, בהמשך ל-35 שנות שירותי בצה"ל. אני רואה עצמי ממשיך ותורם למדינת ישראל בעיקר בתחום בו עסקתי כל חיי - ביטחון ישראל וההגנה על הארץ ותושביה. ברצוני להודות לידידי שר האוצר משה כחלון ולחברי סיעת כולנו על שיתוף הפעולה וההובלה המשותפת של תחום הבינוי והשיכון ועל העשייה הכלכלית והחברתית למען החברה הישראלית".

 

שר האוצר משה כחלון אמר: "המהפכות החברתיות שהובלנו בארבע השנים האחרונות מהוות נדבך מרכזי בחוסן הלאומי והן מהוות תרומה מכרעת לביטחון הכלכלי, התעסוקתי והחברתי של אזרחי מדינת ישראל. אני מודה לשר גלנט על העבודה המשותפת ומאחל לו הצלחה בהמשך דרכו".

 

פרט לגלנט, חברי כנסת נוספים צפויים להודיע על פרישה ממפלגת כולנו, בהם סגן השר מייקל אורן שככל הנראה לא ייכלל ברשימת המפלגה בכנסת הבאה, וחברת הכנסת רחל עזריה שהתמודדה לראשות העיר ירושלים, אך פרשה במהלך המרוץ. 

 

ביום רביעי שעבר אישרה הכנסת את החוק לפיזורה והחל מיום רביעי הקרוב תצא לפגרת בחירות. חברי הכנסת בליכוד, במפלגת העבודה, בבית היהודי ובמרצ ימשיכו לעבר האתגר הבא לקראת הבחירות: הפריימריז. 

 

הבחירות המקדימות בליכוד ככל הנראה יתקיימו בתחילת פברואר. במפלגת העבודה עוד לא דנו במועד הסופי, אולם ההערכות מדברות כי הן יתקיימו בסוף ינואר או בתחילת פברואר. במרצ מתכוונים לערוך את הבחירות המקדימות בין תחילת לאמצע פברואר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ישראל סלם
יואב גלנט
צילום: מארק ישראל סלם
מומלצים