שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרשת החיסולים: "חפרנו קבר לג'ורדן אזולאי. הביאו אותו לשם ורצחו אותו"

  עד המדינה ב.ב. מעיד היום לראשונה בפרשת החיסולים בעולם התחתון. בפתח עדותו תיאר כמה ממקרי הרצח שתוארו בכתב האישום - בהם של רמי אמירה וג'ורדן אזולאי ב-2011

  פרשת החיסולים בעולם התחתון: עד המדינה המכונה ב.ב. מעיד הבוקר (ד') לראשונה במסגרת הדיונים המשפטיים בפרשה 1131. הוא יושב בתא מיוחד ונמצא תחת אבטחה כבדה. בית המשפט התיר לסקר את עדותו בעקבות פניית ynet בנושא.

   

  הנאשמים בפרשה בבית המשפט    (צילום: ליהי קרופניק)

  הנאשמים בפרשה בבית המשפט    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כבר במשפט הראשון של עדותו הודה עד המדינה במעורבותו בשתי רציחות שמופיעות בכתב האישום. "אני בשנות ה-30 לחיי, רווק, גדלתי במערב ראשון לציון. עמית פוגל (שנאשם ברצח) היה החבר הכי טוב שלי מגיל 15 ועד שנעצרנו. גם שאר הנאשמים היו חברים שלי. היינו חברים די טובים של ג'ורדן אזולאי, עד שהסתכסכנו ורצחנו אותו. גם שרון מזרחי היה חבר שלי עד שהסתכסכנו ורצחנו אותו.

   

  "שרון מזרחי ואזולאי רצו לפגוע בחבר שלנו – 'סייהו' (דניאל סמארה, שנרצח באותן שנים - ג.מ.). הם חיכו לו מתחת לבית חמושים, ובעקבות הסכסוך החלטנו לרצוח את ג'ורדן. אני, עד המדינה א.א, פוגל ושמוליק דוד. אני ופוגל חפרנו לו בור-קבר. עד המדינה ודוד הביאו את ג'ורדן לשם ורצחו אותו", תיאר.

  ג'ורדן אזולאי. "פוגל ואני חפרנו לו בור-קבר" ()
  ג'ורדן אזולאי. "פוגל ואני חפרנו לו בור-קבר"

  הוא סיפר בעדותו גם על רצח רמי אמירה, שנורה ב-2011 על ידי מתנקשים שנסעו באופנוע, בעת שרכב על קטנוע ברחוב משה דיין בראשון לציון. "היו מעקבים שביצעתי עם שני מעורבים נוספיפם. ארבנו ליד הבניין שלו, סמוך לחי כיף. עקבנו אחריו ואחרי חברו שליווה אותו באופנוע. לא לקחנו רכב שלנו, כי אנחנו הולכים לרצוח. נשק תמיד היה לנו, האופנועים חייבים להיות גנובים".

   

  "באותו יום הגענו לחנייה אני, שמוליק דוד ופוגל ישבנו ברכב בין החי כיף לבניין, החבאנו ליד נשק ואופנוע ותיצפתנו על האופנוע של אמירה. ראינו אותו יורד ונכנסנו לדריכות. הוא התחיל לצאת עם האופנוע ושומוליק דוד ופוגל לקחו את הקסדות שהיו איתנו ברכב ועלו על אופנוע".

   

  עד המדינה הוסיף: "הם נסעו באיטיות אחרי אמירה וחברו. אני באתי עם הרכב מזווית אחרת. בשלב מסוים הם יצאו משדה הראייה שלי. נסעתי עם הרכב עוד כמה מאות מטרים ופניתי לחניה ליד בית ספר. הלכתי משם שתיים-שלוש דקות ברגל לבית שלי, החלפתי זריז בגדים, יצאתי והתחלתי לשמוע אמבולנסים ומשטרות".

    

  למרות שלא ראה את הרצח הוא הוסיף: "אני יודע שאמירה נסע, עצר בצומת, דוד ופוגל נעצרו בסמוך אליו ופוגל ירה בו. אחרי שזה קרה חברו של אמירה שהיה עם האופנוע השני ניסה לחסום אותם או לנסוע אחריהם". לדבריו, "זה נאמר לי על ידי אחד מהשניים".

   

  במהלך עדותו הוא סיפר על "חבורת ראשון לציון", שמוזכרת בכתב האישום: "דודו אמויאל, עבריין מוכר, הגיע אלינו לשכונה, התחברנו אליו והתחלנו להכיר אנשים ממזרח העיר. הפכנו לחבורה אחת גדולה, שבתוכה חברים טובים ופחות, וחיינו חיי פשע - מסחר בסמים ועד עבירות אלימות".

   

  בשלב מסוים החבורה התפצלה לדבריו לשתי חבורות והחל סכסוך עקוב מדם: "נוצר קרע מרכזי בקבוצה בעקבות ריב בין שני עבריינים. החבורה התחלקה לשתיים – מי שגר במערב נשאר במערב, ומי שגר במזרח נשאר במזרח. התחלנו בניסיונות פגיעה הדדיים – אנחנו בהם והם בנו – בכל מחיר. זה היה על תקן יומיומי במשך כמה שנים.

   

  "היינו עושים תורנויות לסיורים בשיכון המזרח בראשון לציון", תיאר. "פעם אחת נסענו שתי מכוניות במזרח, ראינו אדם שעובד עבור עבריין נגדי במכירת חשיש, ירדנו מהרכב ודקרנו אותו. פעם עברנו עם שני רכבים מתחת לבית של סבתא של אחד היריבים. החברים שלי ירדו עם אקדחים והתחילו לירות. אף אחד לא נפגע שם".

   

  הנאשמים בתיק מכחישים את המיוחס להם, וטוענים כי עדי המדינה שיש להם דם על הידיים מנסים להפליל אותם ולהימלט מאימת הדין.

   

  בבקשה לפתוח לסיקור את המשפט שהגישה YNET ייצג עורך הדין ירון חנין ממשרד ליבליך מוזר. בתיק 1131 יכריעו השופטים גלעד נויטל, טלי חיימוביץ' ולימור ביבי.

   

  האישומים בתיק עוסקים ברצח רמי אמירה (2011), שנורה בעת שרכב על אופנוע בראשון לציון בידי מתנקשים; רצח ג'ורדן אזולאי, שהובא באמתלת שווא לחולות פלמחים, נרצח ונקבר שם (2011); רצח יצחק גפן (2011), שנרצח בתחנת דלק סמוך לבית החולים וולפסון, ורצח שרון "במבה" מזרחי (2012).

   

  עם הנאשמים נמנה העבריין מוטי חסין מראשון לציון, המקורב ליצחק אברג'יל. נאשמים נוספים הם עמית פוגל, בן 30 מראשון לציון; יהושע רבי, בן 32 מבת ים; שלמה ניאמצ'יק, בן 33 מבת ים; אופיר ניאמציק, בן 32 מבת ים; שלמה גבריאלי, בן 30 מתל אביב ויעקב "אכא" שמעון.

   

  את הנאשמים בתיק מייצגים בין השאר עורכי הדין רצון דרחי, ארז אבוהב, שחר חצרוני, מנחם רובינשטיין, יקי קהן, בנצי קבלר, תמיר סננס, גלעד מנשה, אליקה לוין וניר זאנו.


  פורסם לראשונה 02/01/2019 11:01

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים