שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גברים נבהלים כי אני מרוויחה יותר מהם

  הציפייה שגברים יפרגנו לי כאישה ששווה להם ברמת ההכנסה התפוצצה בפרצופי. מה יש להם, לגברים, שהם חושבים שהם חייבים להרוויח יותר כסף מהנשים שאיתם? על פי ההתנהגות שלהם נדמה כאילו שזה הדבר היחיד שיש להם לתרום למערכת היחסים/ דעה

  אילוסטרציה של זוג (צילום: Shutterstock)
  העלבון התפשט על פרצופו והבנתי שאני בבעיה(צילום: Shutterstock)

  בחיים לא תצליחו לדמיין כיצד נפלו פניו כשהבין שאני מרוויחה יותר ממנו – כאילו פגעתי בציפור נפשו העדינה. העלבון התפשט על פרצופו והבנתי, ולא בפעם הראשונה, שאני בבעיה. מה יש להם, לגברים, שהם חושבים שהם חייבים להרוויח יותר כסף מהנשים שאיתם? על פי ההתנהגות שלהם נדמה כאילו שזה הדבר היחיד שיש להם לתרום למערכת היחסים.

   

  עד כמה כסף משחק תפקיד ביחסים שלכם?

  מחקר: כסף - הסיבה מספר 1 לגירושים

   

  אבא שלי פמפם לי בראש מגיל צעיר מאוד שאני צריכה להיות תלמידה מצטיינת כדי שאוכל ללמוד באוניברסיטה מקצוע, וכדי שאהיה עצמאית מבחינה כלכלית. "גברים באים והולכים", הוא הסביר לי, "אבל את התארים שלך, הכישרונות והניסיון שלך אף אחד לא יוכל לקחת ממך". ולמרות זאת, לאחר 20 שנות לימוד (12 שנות לימוד במערכת החינוך ועוד 8 שנים של לימודים אקדמיים), עדיין מצאתי את עצמי בגירושים יקרים מדי, עם אפס יכולת לפרנס את עצמי ואת ילדיי לבדי. אחרי שנה שלמה של רכבת הרים כלכלית ורגשית, החלטתי לעשות הסבה מקצועית אחת שארכה עוד כשלוש שנים, לקחתי את עצמי בידיים והתחלתי סוף-סוף להרוויח כסף.

  זוג במסעדה מחזיק את החשבון (צילום: Shutterstock)
  מה, להזמין אותה? אבל היא מרוויחה יותר ממני(צילום: Shutterstock)
   

  הציפייה שגברים יפרגנו לי כאישה ששווה להם ברמת ההכנסה, התפוצצה בפרצופי. אחד מהם ניסה לספר בדיחה לא מוצלחת כשציין באוזניי בדייט הראשון שלנו שכעת אין סיבה שישלם על ארוחת הערב שלי במסעדה, כאילו שזו הסיבה שגברים משלמים על יציאה משותפת – השכר העלוב של האישה. אחד מהם נקט בגישה יותר פאסיבית-אגרסיבית כשטען שנשים כבר לא צריכות גברים – כי הן מביאות ילדים לעולם בלעדיהם ומתפרנסות ללא עזרתם. השלישי העיד בפניי כי הוא חושש שבגלל שאני מרוויחה יותר ממנו אזי דעתו או עמדתו בנושאים מסוימים לא תבוא לידי ביטוי, כי "בעל המאה הוא בעל הדעה". הרביעי סתם התנהג כמו אידיוט כשניסה לברר ולחקור אותי באילו תחומים הוא בכל זאת עולה עליי, משל היינו בתחרות.

   

   

  אחת הסיבות ששיעור הגירושים עולה מאוד בשנים האחרונות היא שנשים כבר לא חייבות להיות תלויות כלכלית בבן הזוג שלהן, והן מפתחות קריירה מוצלחת עוד לפני שהן עומדות מתחת לחופה.לפחות מבחינה כלכלית נוצר מצב לפיו זוגות רבים מתחילים את חייהם המשותפים כשהם שווים בתרומתם לתקציב הבית. זה מצב מבורך מאוד לדעתי, אבל שלא תבינו אותי לא נכון – אני לא חושבת שנשים בהכרח צריכות להרוויח בדיוק כמו בני זוגן או יותר כדי להרגיש שוות במערכות היחסים בהן הן נמצאות. עם זאת, הן כן צריכות להאמין שהן מביאות למערכת היחסים או לתא המשפחתי דברים נוספים חוץ מכסף, וכך הן נעשות שותפות בעלות ערך.

   

  אולי זה לא מתאים לכולן, אולי יש נשים שלא רוצות קריירה, ואין להן רצון להיות עצמאיות מבחינה כלכלית, אבל אני שואפת שלכל שלנשים תהיה בחירה. ואתם, הגברים, תתעוררו על עצמכם! אישה עם מקצוע והכנסה עצמאית היא מתנה לזוגיות שלכם – רמת החיים שלכם תעלה ותזכו בשותפה בכל תחומי החיים. אתם לא באמת רוצים לכופף את הנשים שאתכם או לכפות עליהן תלות כלכלית. גם אם הנישואים לא יעבדו, והסטטיסטיקה מראה שרוב הגירושים קורים עקב בעיות כלכליות, בטוח לא תרצו שהאישה שמגדלת את ילדיכם האהובים תחיה בחרפת רעב או בצמצום.

   

  ואתן, נשים יקרות ואהובות, תזכרו – אנחנו חיות בעולם שהולך ומשתנה. הנורמות שליוו אותנו עד לפני עשור או שניים אינן קיימות יותר. האופציות פתוחות בפניכן ואתן יכולות להיות כל מה שתרצו – ללמוד, לעבוד, לעשות קריירה מחוץ לבית או מתוכו, לגדל ילדים ולהיות משמעותיות. הבחירה היא שלכן. לכו ותהיו הגרסה הכי טובה של עצמכן!

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  במקום לפרגן נפלו פניו
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים