שתף קטע נבחר

20 אלף מלגות: קרן הסיוע לסטודנטים פתחה ההרשמה

המועצה להשכלה גבוהה באמצעות ות"ת ומשרד החינוך מעניקים מלגות בשווי כולל של כ-120 מיליון שקלים. מה הקריטריונים ומה הסכומים לסטודנט?

המועצה להשכלה גבוהה ומשרד החינוך פתחו אתמול (יום ג') את ההרשמה להגשת מועמדות לקבלת מלגות לסטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה לשנת הלימודים תשע"ט. סך התקצוב של ות"ת (ועדת תכנון ותקצוב) לטובת קרן הסיוע לסטודנטים מסתכם בכ-120 מיליון שקלים. 

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

 

המועצה להשכלה גבוהה באמצעות ות"ת ומשרד החינוך מעניקים מידי שנה כ-20 אלף מלגות סיוע לסטודנטים אזרחי ישראל או תושבי קבע שאינם מקבלים סיוע, ולומדים לתואר ראשון במוסדות להשכלה גבוהה שהוכרו על פי חוק המל"ג, וכן לתלמידי מכינות קדם אקדמיות ולסטודנטים הלומדים לתעודת הנדסאי. הקרן מחלקת מענקים על בסיס קריטריונים סוציו-אקונומיים. קיימות שלוש רמות של מענקים - על סך 12,480 שקלים, 6,240 שקלים ו-4,000 שקלים.

 

הזכאות לסיוע במענק נקבעת על-פי נקודות הזיכוי, בהתחשב בחתכי רמות הזכאות של כלל אוכלוסיית הסטודנטים הנזקקים הפונים לקבלת סיוע, ובכפוף למגבלות מסגרת התקציב שתאושר לשנת הלימודים.

 

יו"ר ות"ת, פרופ' הדגישה כי ותת רואה חשיבות במתן מעטפת תומכת וסיוע כלכלי לסטודנטים כדי שיוכלו להגשים את הישגיהם האקדמיים. "האתגר בהנגשת ההשכלה הגבוהה הוא לא רק אקדמי, אלא גם כלכלי, וכדי שסטודנט יוכל להגיע להישגים בלימודים מחובתנו להעניק לו מעטפת כלכלית רחבה שתאפשר לו להתפנות ללימודים בראש שקט".

 

ההרשמה להגשת מועמדות נפתחה כאמור אתמול והיא תימשך עד 10 בפברואר. לפרטים נוספים

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים