שתף קטע נבחר

פצצה בסילבסטר? צבא ארה"ב צייץ והתחרט

לפני הפלת כדור הקריסטל בטיימס סקוור צייץ הפיקוד האסטרטגי שהוא מוכן להפיל משהו "הרבה יותר גדול" - והוסיף סרטון של מטוס קרב מטיל פצצות. אחרי שלוש שעות הציוץ נעלם לטובת התנצלות

הפיקוד האסטרטגי בצבא ארה"ב, האחראי על ארסנל הנשק הגרעיני, מחק ציוץ שרמז על הטלת פצצות בערב השנה החדשה. בציוץ נכתב כי בזמן שבטיימס סקוור בניו יורק חוגגים את תחילת 2019 עם הפלת כדור הקריסטל המפורסם, אם יש צורך בפיקוד מוכנים "להפיל משהו הרבה הרבה יותר גדול". לציוץ התווסף סרטון שבו מתועד מטוס קרב מסוג B-2 מטיל פצצות. כעבור שלוש שעות הוא נמחק.

 

הציוץ של צבא ארה
הציוץ של צבא ארה"ב
חלק מהמשתמשים בטוויטר תהו אם הצבא האמריקני מתכנן תקיפה אווירית בערב השנה החדשה, אחרים זעמו על הפגנת הכוח שנראתה להם בלתי ראויה. חבר הקונגרס הדמוקרטי רובן גלאגו, איש ועדת שירותי הביטחון בבית הנבחרים, אמר ל-CNN: "אני חושב שזה מאוד זול, אנחנו לא צריכים להתנהג כך". וולטר מ. שאוב ג'וניור, שניהל בעבר את המחלקה לאתיקה ממשלתית, צייץ: "מי המשוגעים שמנהלים את המדינה הזאת?"

 

 

אחרי שמחקו את הציוץ שעורר סערה, צייצו בפיקוד האסטרטגי: "הציוץ הקודם שלנו בערב השנה החדשה היה בטעם רע ואינו משקף את הערכים שלנו. אנחנו מתנצלים. אנחנו מסורים לביטחון של אמריקה ובנות בריתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים