שתף קטע נבחר

ארדן על האסירים הביטחוניים: "האגפים בכלא יאוחדו, לא תהיה יותר חינגה"

השר לביטחון פנים הגיב על מסקנות הוועדה הציבורית לצמצום תנאי כליאת המחבלים. "החלטתי ששב"ס יפסיק את החזקת האסירים באגפים לפי שיוך ארגוני", אמר - והוסיף כי לאסירים ביטחוניים לא תהיה אפשרות לבשל בתאים וכי כמות המים שלהם תוגבל. על מינוי מפכ"ל חדש: "עד מחר תהיה לי תמונת מצב מלאה - ואחליט"

 

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע היום (ד') כי אגפי האסירים הביטחוניים בבתי הסוהר יאוחדו. "לא תהיה יותר חינגה", אמר ארדן בתגובה על מסקנות הוועדה הציבורית לצמצום תנאי כליאת המחבלים.  "החלטתי ששירות בתי הסוהר יפסיק את החזקת האסירים באגפים לפי שיוך ארגוני", הוא הוסיף.

 

תדרוך כתבים של השר גלעד ארדן בנושא מסקנות הוועדה הציבורית לצמצום תנאי כליאת המחבלים (צילום: שאול גולן)
השר גלעד ארדן(צילום: שאול גולן)

במסיבת עיתונאים שכינס בתל אביב התייחס השר ארדן לנושא הבישול באגפים של האסירים הביטחוניים: "מפעם לפעם מופיעות תמונות מרתיחות של בישולים באגפי המחבלים. החינגה הזו תיגמר. לתפיסתי, שב"ס הוא זה שצריך לספק לאסירים את המזון והוא צריך לספק להם את זה בהתאם ללוחות המזון המינמליים המתחייבים על פי הדין.

 

"הבישול באגפים יופסק ויוּצא החוצה למטבחי שב"ס. המזון יושווה הבסיסי שמותאם היום לאסירים הפליליים. בזכות אותה אוטונומיה, אותם רוצחים שפלים נתעבים יכולים לספק לעצמם מזון שהוא אפילו במידה מסוימת משופר יותר מזה שניתן לאסירים הפליליים - שאותם אנחנו רוצים ומאמינים שאנחנו יכולים לשקם ולהחזיר לחברה הישראלית, בשונה מהמחבלים". 

חיפוש בכלא גלבוע (צילום: עידו ארז)
אסירים ביטחוניים בכלא גלבוע(צילום: עידו ארז)

עוד הוסיף ארדן: "נושא נוסף שיחייב אותנו גם כן לשנות ולהשקיע בתשתיות זה נושא המים באגפי המחבלים. לפי בקשתי, הועדה בדקה ומצאה שבאגפים הביטחוניים ישנה צריכת מים מטורפת. זה פשוט משהו בהיקפים בלתי נתפסים. בין פי חמישה ליותר מכך מול האזרח הישראלי הממוצע; וזה לא קורה במקרה - זו עוד דרך של התרסה כנגד המדינה.

 

"כשאנחנו מחנכים במדינת ישראל את הילדים שלנו לחסוך כל טיפה אבל מחבלים בכלא נהנים מגישה חופשית לברזים ומשאירים אותם פתוחים שעות ביממה - זה דבר שחייב להיפסק ולהשתנות. תהיה הגבלה ברורה על כמות המים שאסיר יוכל לצרוך ביממה, שעות השימוש יוגבלו ועם הזמן המקלחות יוּצאו מתוך האגפים. לאחר מכן ניתן יהיה לפקח טוב יותר ולהגביל את השימוש בהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
השר גלעד ארדן
צילום: שאול גולן
מומלצים