שתף קטע נבחר

יעלון רשם את המפלגה החדשה: "תל"ם"

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר רשם את המפלגה החדשה שהקים: "תל"ם - תנועה לאומית ממלכתית". יעלון אמר לאחר הגשת המסמכים: "זהו יום חג, יום של תקווה מעורבת באחריות עצומה"

משה בוגי יעלון (צילום: יואב דודקביץ)
יעלון. מפלגת תל"ם - תנועה לאומית ממלכתית(צילום: יואב דודקביץ)

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון רשם היום (ד') את המפלגה החדשה שבה הוא חבר ותיקרא תל"ם - תנועה לאומית ממלכתית.

 

יעלון אמר לאחר הגשת המסמכים: "זהו יום חג, יום מרגש של בשורה לאזרחי ישראל. יום של תקווה מעורבת באחריות עצומה עבורי ועבור חברותיי וחבריי לדרך. הקדשתי את כל חיי למען הבטחת קיומה של מדינת ישראל וביטחונה. חונכתי וחינכתי לקחת אחריות בענווה ולהוביל, לתת דוגמא אישית ולעשות הכל למען הבטחת שלומה וקיומה של ישראל".

 

 

"הגיע הרגע שבו אני מתייצב שוב כחייל של המדינה בהנהגת כוח פוליטי עצמאי כדי לקבל את אמון אזרחי ישראל במטרה להחזיר את ישראל למסילה. האתגרים הפנימיים והחיצוניים הניצבים בפנינו מחייבים מנהיגות מחברת ומאחדת, מנהיגות מנוסה ואחראית שמסוגלת לתכנן ולבצע את מה שנחוץ בכל תחומי חיינו כאן ולהגן על זכותנו לחיות כאן בביטחון", הוסיף יעלון.

 

הוא סיכם: "הגיע הזמן למנהיגות אחרת! מנהיגות שתוכלו לסמוך עליה. אני עושה זאת מתוך מחויבות לדורות הבאים, מתוך כבוד לזכרם של חבריי, פקודי ומפקדיי שנפלו במערכות ישראל ומתוך תחושת שליחות עליונה. אני גאה ונחוש לעמוד בראש 'תל"ם - תנועה לאומית ממלכתית', שטובת המדינה ואזרחיה ורק היא ניצבת לנגד עיניה".

 

 

יעלון תקף בשבת שעברה את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי אם יזכה פעם נוספת בבחירות הוא לא מתכוון לשבת איתו בקואליציה. "פעם ימין ושמאל היה עניין כלכלי, השמאל חלק עם הימין את העמדות המדיניות אבל היה סוציאלי. היום, מי שלא תומך בנתניהו הוא שמאל. כמו הנשיא, שמאמין באינטגרציה של הציבור הערבי".

 

"האיום הקיומי שלנו הוא לא איראן, חיזבאללה או דאעש, אלא הסכסוך הפנימי. אפשר למצוא חיבור רחב ומשותף בין שמאל ציוני לימין מדיני וממלכתי", הוסיף יעלון בריאיון שערך במסגרת אירוע שבתרבות. "על הכיוון הזה אפשר לבנות את החיבור ביני לבין בני גנץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  יאיר שגיא
משה (בוגי יעלון)
צילום: יאיר שגיא
מומלצים