שתף קטע נבחר

חבר ליכוד בראש הבית היהודי? ראש העיר שדרות שוקל להחליף את בנט

מרכז הבית היהודי ידון החודש בהקמת מועצה שתמנה יו"ר חדש, גם אם הוא לא חבר במפלגה. הפעילים חוששים שהליכוד מנסה להשתלט עליהם בעזרת אלון דוידי שקיבל פניות למרות זיהויו כתומך מובהק של נתניהו: "לא צריכים טרמפיסטים"

בבית היהודי נערכים לבחירת יו"ר חדש בעידן שאחרי נפתלי בנט, אך חוששים גם מפני השתלטות עוינת על המפלגה. אחד השמות החמים שעלו לאחרונה כמועמד אפשרי לתפקיד הוא ראש העיר שדרות, אלון דוידי, אלא שמדובר בחבר ליכוד המזוהה כתומך מובהק של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

בנימין נתניהו בכנס תמיכה לאלון דוידי, מועמד לראשות עיריית שדרות  (צילום: יהודה פרץ)
תומך קרוב - ובקרוב יו"ר מפלגה? נתניהו עם אלון דוידי(צילום: יהודה פרץ)

בעוד כשבועיים יתכנס מרכז הבית היהודי לדון בהוראת השעה לביטול הפריימריז במפלגה, כשהרעיון שנידון כרגע הוא הקמת מועצה ציבורית של 13 חברים שימנו את היו"ר הבא במקום המתפקדים. על פי ההצעה, המועצה תוכל לבחור בכל אדם לראשות המפלגה - גם אם אינו חבר בה.

 

דוידי נחשב בשנים האחרונות לאחד הכוחות הפוליטיים העולים בציונות הדתית בזירה המקומית, וסומן כמי שעתיד לעבור ולבלוט גם ברמה הארצית. ראש העיר שדרות קיבל פניות מתוך המפלגה ומחוצה לה - ושוקל את ההצעה. הוא ניהל בעבר כמה מוסדות תורניים וחברתיים והיה פעיל מרכזי למען ביטחון יישובי עוטף עזה, עד שב-2013 נבחר לראשות העיר שדרות. לפני כחודשיים גרף 66% מקולות הבוחרים שהבטיחו לו את הקדנציה השנייה.

 

 
בנימין נתניהו בכנס תמיכה לאלון דוידי, מועמד לראשות עיריית שדרות  (צילום: יהודה פרץ)
(צילום: יהודה פרץ)

מי שהציגו את מועמדותם לתפקיד עד כה הם חברי הכנסת אלי בן דהן ומוטי יוגב, ופעיל המפלגה ארז צדוק. אולם פתיחת השורות המסתמנת פתחה גם מסחר ער במיוחד בבורסת השמות של המועמדים הפוטנציאליים, בהם גם הרב הצבאי הראשי לשעבר תא"ל רפי פרץ, מנכ"ל מנהלת השירות הלאומי-אזרחי לשעבר, שר-שלום ג'רבי, הרב והפובליציסט חיים נבון וראש מטה המאבק של ההתנחלות עמונה אביחי בוארון.

 

דוידי, כאמור, נושא עימו "כתם" לא מבוטל במושגים של הבית היהודי, בהיותו חבר מרכז ליכוד שמזוהה באופן אישי עם נתניהו. רק לאחרונה הגיע נתניהו עד שדרות כדי לסייע למועמדו לראשות העיר ולשכנע את התושבים להצביע עבורו. לאחר הבחירות לכנסת ב-2015 אמר דוידי כי "ניצחון הליכוד משמעו ניצחון לשדרות", והודה כי פעל רבות למען נתניהו. את הבית היהודי, ראש העיר שדרות לא הזכיר.

 

כעת, גורמים במפלגה כי מאחורי הניסיונות להריץ את דוידי עומדים גם פעילים בליכוד ואנשים מסביבת ראש הממשלה.

החשש בבית היהודי הוא כי לאחר כמה שנים של יריבות פוליטית, "ירי בתוך הנגמ"ש" ויחסים אישיים עכורים בין נתניהו לבנט, אנשי המפלגה מנסי להשתלט עליה דרך הנצחת יו"ר חדש, ואף להתאחד או "לבלוע אותה" לקראת הבחירות או לאחריהן.

 

פעיל בבית היהודי אמר ל-ynet כי "הדבר האחרון שהמפלגה צריכה אחרי מוצאי שבת האחרון זה עוד טרמפיסטים שיבנו את עצמם בדרך לליכוד או למפלגה אחרת. בנט ושקד עשו את ההון הפוליטי שלהם על הבית היהודי ונטשו אותו לאנחות. אנחנו צריכים עכשיו מנהיג שיאחד את השורות ויתחייב לתקופה ארוכה לבית היהודי. קצנו בכוכבים, רוצים מנהיגים". אלון דוידי סירב להגיב לידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר "ידיעות אחרונות"
אלון דוידי
צילום: צביקה טישלר "ידיעות אחרונות"
מומלצים