שתף קטע נבחר

המזכיר הצבאי של נתניהו לא העביר בזמן הנחיה שלא לפנות בעמונה

מתחקיר ראשוני שהתקיים היום עולה שהמזכיר הצבאי העביר את הנחיית ראש הממשלה בשלב מאוחר, רק בשעות הבוקר, כשהפינוי כבר החל. מחר המזכיר הצבאי יזומן לבירור אצל הרמטכ"ל

 

בהנחיית ראש הממשלה, הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט יזמן היום (יום ו') את המזכיר הצבאי של בנימין נתניהו, תת אלוף אבי בלוט, לבירור על כך שלא העביר את ההנחיה שנתן ראש הממשלה ביום רביעי בלילה שלא לבצע בחמישי בבוקר את פינוי של המבנים היבילים בעמונה.

 

בנימין נתניהו, אליעזר טולדנו ואבי בלוט (צילום: קובי גדעון / לע
נתניהו ואבי בלוט(צילום: קובי גדעון / לע"מ)

מתחקיר ראשוני שהתקיים אתמול עולה שהמזכיר הצבאי העביר את הנחיית ראש הממשלה בשלב מאוחר, רק בשעות הבוקר, כשהפינוי כבר החל.

 

23 שוטרים נפצעו במהלך הפינוי לאחר שעשרות מתנחלים שעלו למאחז התנגדו באופן אלים. לפי המשטרה קצין אחד אף נדקר בחפץ חד. במשטרה אמרו שהכוחות נתקלו באלימות קשה ביותר מצד עשרות המתפרעים שיידו אבנים, הבעירו צמיגים והשליכו ברזלים. המתפרעים, מנגד, טענו שהשוטרים ירו רימוני גז ושלושה מפגינים נפגעו גם כן.

 

המשטרה עצרה שבעה מעורבים בהתפרעויות. שישה מתוכם שוחררו בתנאים מגבילים ועצור נוסף שוחרר ע"י בית משפט השלום למעצר בית למשך חמישה ימים. עם סיום הפינוי, כעבור כמה שעות, המינהל האזרחי פינה את הקרוואנים.

 

פינוי מאחז עמונה (צילום: הודיה סעדיה/TPS)
פינוי עמונה(צילום: הודיה סעדיה/TPS)

עמונה (צילום: מטה בנימין)
(צילום: מטה בנימין)

בלוט מונה לתפקיד ביולי האחרון באמצע כהונתו כמפקד חטיבת הקומנדו. חודש לפני כן, בערב שלפני ריאיון העבודה עם נתניהו,

רכבו נפרץ ונגנבו ממנו מסמכים צבאיים בלתי-מסווגים. בחקירה הפלילית שנפתחה במצ"ח עלה כי בלוט הוציא מתיקו אקדח וטלפון מבצעי, אך לא היה מודע למסמכים שהיו ברכבו.

 

האירוע התרחש במהלך טיול מפקדים של החטיבה באזור יהודה ושומרון. הנהלים בצה"ל אוסרים על קצינים להחזיק ברכב ללא השגחה מסמכים מסווגים וכעת בודקים בצבא אם בלוט פעל לפי הנהלים ואם לא. הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק, הורה לסגור את התיק בשל העובדה שבלוט לא ידע על הימצאותם של המסמכים, והחליט שלא להגיש כתב אישום ולהסתפק בדין משמעתי.


פורסם לראשונה 03/01/2019 20:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים