שתף קטע נבחר

חנין זועבי הודיעה כי לא תתמודד בבחירות לכנסת הבאה

הח"כית מבל"ד הודיעה כי לא תתמודד בבחירות לכנסת ה-21: "זהו רגע שבו נהוג לסכם תקופה, לעשות חשבון נפש ולהביט אל העתיד"

ח"כ חנין זועבי אמרה היום (שבת) בישיבת הוועד המרכזי של בל"ד כי לא תתמודד בבחירות לכנסת ה-21.

 

דיון במליאת הכנסת (צילום: אוהד צויגנברג)
חנין זועבי(צילום: אוהד צויגנברג)

"מדובר ברגע שבו נהוג לסכם תקופה, לעשות חשבון נפש ולהביט אל העתיד", אמרה זועבי. "לא אחלק לעצמי ציונים. היו מי שהעריכו ואף תמכו במעשיי ובמה שייצגתי והיו רבים יותר ששנאו ונלחמו בי ובדעותיי.

באהדה ובשנאה לא שלטתי, (ועוד פחות בקנאה ובמלחמה אישית סמויה מין העין). בדבר אחד שלטתי: שלא אשאיר אף אחד אדיש למה שאני מייצגת.

 

"רצח האופי, ההסתה המתמשכת, הניסיון – חלקו גלוי, חלקו נסתר - הבלתי נלאה והבלתי נפסק להעלים אותי, להשתיק את קולי, לעוות את דעותיי ואף את דמותי, לפסול אותי, ולהרחיק אותי מהזירה הפוליטית, היו עבורי ציון 'טוב מאוד' שניתן לי מטעם כל אלה נגדם ונגד דעותיהם אני נלחמת".

 

עוד הוסיפה זועבי: "אני גאה שנתתי את כולי, ללא כל ניסיון לדלל או להתייפייף, או 'לנסות להתקבל'. באתי כנציגת המפלגה בשביל לערער על המציאות מן היסוד; העוול שנגרם לעמי, ותחושת חוסר האונים שמאיימת על כל עם בשל העושק האכזרי.

 

"אני גאה בכל מה שעשיתי, והייתי חוזרת על אותם דברים שוב. ייצגתי את החזון של בל"ד, את הקול האותנטי של הקורבן, את האמת ואת הצדק של מאבקו של העם שלי, על פי היושר המוסרי והאינטלקטואלי שלי.

הכנסת אינה מקום נוח, בלשון המעטה. עבורי היא אף הייתה עוינת".

 

"'מאווי מרמרה'" לא הייתה שם של אונייה או של הפלגה פוליטית, אלא הייתה כותרת למאבק שאותו הייתי חייבת לנהל, ויש לנהל באופן יומיומי נגד ההתייחסות והעשייה הקולוניאליסטית", הוסיפה. לא פחות גאה אני במפלגה שלי, בל"ד, בשל חזונה".

 

זועבי סיכמה: "ברגע זה של חיי, אחרי עשר שנים גדושות, אני מרגישה שהגיע הזמן להודות ולשנות את המקום, אולם לא את הדרך; לחזק את המודל של בל"ד, למען דור פלסטיני חזק יותר".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר/TPS
חנין זועבי
צילום: הלל מאיר/TPS
מומלצים