שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אי שם, בדמוקרטיה מזרח תיכונית מטורללת
  אחד כשל בתחבורה, אחר משחק לנו בגז, שלישי דואג לחברים שלו וההיא סתם צועקת "פריפריה, פריפריה!". יש פה בחירות אבל אין במי לבחור

   

   

  השבעת הממשלה ה-34 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  השבעת הממשלה ה-34(צילום: EPA)

  אנשים בעולם בורחים מהמדינות שלהם כי המנהיגים שם רודפים אותם ומרוששים אותם. מניקרגואה, מטורקיה, מאריתריאה, מסין, מוונצואלה. עולם רדוף ומפולט. כדור ארץ של נשיאים תאבי שלטון שיצאו מדעתם. אלה שלא ברחו יצטרכו להילחם עבור הנשיאים ולמות בעבורם. מי חכם יותר: הבורח או הנשאר? ולאן לברוח? אבל אתם, רגע, אל תברחו. עוד לא כל כך נורא פה. אלה רק הבחירות שתיכף כאן.

   

   

  וחוץ מזה, איך תברחו? עם הרכבת שלא נוסעת, ואם היא נוסעת אי אפשר להיכנס לתחנות כי אין מספיק מאבטחים, קרונות ונהגים? זאת שמסילותיה מלאות בתקלות ומנכ"לה פוטר כי השר האחראי לא אחראי? הצביעו לישראל כ"ץ, המבטיח הלאומי, הבולדוזר החפרן, האיש שחושב שהוא מתאים להיות ראש ממשלה כי לא הצליח לעמוד בשום הבטחה. הרכבת לא רכבת, הכבישים לא כבישים, הצמתים לא צמתים וכל נסיעה בארץ היא זוועה.

   

  ובכלל, למה שתברחו בדיוק כשגילינו אוצר ענק של גז בים? הגז זורם לכיוון אחד וכסף בורח לכיוון שני. זאת לא המצאה ישראלית, אבל איך אכלנו את דברי הנוכל-בכפוף-לשימוע, בנימין נתניהו, שהבטיח שנטבע בעושר, שרמת החיים תעלה וכולנו נהנה מהשפע. טובעים, אה? מטוס חדש, ארמון וקופקבנה. הצביעו לקוסם, איש שקיבל מדינה עשירה שפעם דאגה לתושביה והצליח להפוך אותה למדינת כל קבצניה. קדימה חמוצים, הצביעו ביבי.

   

  ומי עוזר לידו? השר הגאון, הדוקטור לפילוסופיה, שטייניץ שר התחתיות. אכן תחתיות. הוא אמנם לא כתב את "גאולה דרך הביבים", אבל בהחלט שותף למתווה שדרכו קונה חברת החשמל גז במחירי עושק ומים שהופרטו להעשרת הטייקונים, בזמן שמים זורמים לים ומתאדים כי הם באים חינם מהשמיים. הצביעו לשטייניץ הפילוסוף החכם מכל אדם.

   

  כחלון אתם אומרים? הצביעו כחלון. זה חבר. של קובי מיימון, לא שלנו. דירות הוא הבטיח. אז הבטיח. קיצוץ מחירים הוא הבטיח. אז הבטיח. אבל איזה חיוך מתוק יש לו. הצביעו לכחלון איש העם.

   

  או אולי אתם רוצים לבחור בארדן, האיש שהופך מורים למחבלים ומנסה למנות מפכ"לים שמשקרים עוד פחות טוב ממנו? הצביעו ארדן.

   

  ואולי נבחר שוב את גלנט. גלנט, איזה שם, בנוצרית זה אציל. אכן נובלס אובליג'. שר השיכון. גדולות ונצורות הוא עשה כאן. בית לכל פועל. הצביעו גלנט.

   

  ומי לנו עוד, הבנט-שקד? זוג הילדים הטהרנים צדקנים, המחסלים הלאומיים, אלו שמחרבים את החוק והחינוך? הצביעו לטהרנים. או אולי נבחר שוב בקיבוצניק ירא השמים מטירת צבי, אורי אריאל, שמחריב בכל כוחו את החקלאות בארץ ומשקיע אותה במרפסת בתי התרבות של עלי ושילה? הצביעו לאורי אריאל מחריב החקלאות.

   

  אה, וכמובן, הצביעו לגאונה טובת המזג מירי רגב (כפיים וזה), האישה שהמרחק בינה ובין תרבות ופריפריה קטן רק מהחנופה המשתפכת שלה לשרה.

   

  הלו, אל תיגעו בשרה! הנכס הדיפלומטי הבינלאומי. יפהפיית ציפר. הצועקת. המבזה. רודפת הכבוד. היא לא לבחירה. היא הבחירה.

   

  איוב קרא מי לא יירא? שר תקשורת. יחי.

   

  ובכל הזמן הזה יש ליצמן אחד שמזרים כספים לחרדים. ברוך שחיבר אותי לברזי נערי האוצר. ברוך השם יומיום.

  ולאן תברחו? לטראמפ שסובב אלינו את הגב? להונגריה של אורבן האנטישמי? לפיליפינים של דוטרטה שיירה בכם בגב? לבולסונארו הברזילאי מחסל הילידים וכורת יערות הגשם? כל אלו ידידי אמת שלנו. אולי לא ממש שלנו. יותר של ביבי, שרה והחמודון שלהם. ובכל זאת.

   

  אתם צמאים למנהיג אמיתי? ישר? אחד שיגן עלינו מהסכנות בחוץ ולא ילסטם אותנו מבית? באמת? ומה עשיתם בשביל זה חוץ מלעבוד ולהאמין שמישהו עובד בשבילכם ושפעם בארבע שנים תצביעו וזה יספיק?

   

  דמוקרטיה היא שיטה משונה. צריך להילחם עליה כל יום וכל שעה. שום דבר לא ברור. מה גם שמול כל האפסים, הנוכלים והמלסטמים שהנהיגו אותנו ארבע שנים תמימות – שלא לומר עשר - מרחיקים את התקווה שלנו לילדינו ולנכדינו יישאר משהו. אנחנו מביטים אל נבחרת העתודה ורואים על הספסל את גנץ השתקן, את לפיד הקשקשן, את גבאי המעליבן, את ציפי הצדקנית ואת מנזר השתקנים שליווה את הכנסת הזו בלי לעפעף, צועד ברגל גסה על דמעות המוכים, מתעלם מאיך חזן, אמסלם, זוהר וביתן דוחפים אותם במדרגות לעיני כל.

   

  זו עונה כזו. עונה של אפסים חסרי מצפון ומוסר שהשתלטו לנו על החיים.

   

  לכו להצביע.

   

   

  מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים