שתף קטע נבחר

גבי אדרי מכר 51% מקניון קריית שמונה

בעלי חברת ייזום הנדל"ן אדרי-אל, שנקלעה לקשיים, מכר את השליטה בקניון 8 סנטר שבעיר הצפונית לאחים נקש - תמורת 90 מיליון שקל. בכך החזיר את כל חובותיו למחזיקי האג"ח של החברה בגובה של כ-550 מיליון שקל. האחים נקש רכשו מאדרי גם את מתחם המותגים בדיזנגוף סנטר שבעיר ללא הפסקה

לאחר חמש שנים של התנהלות מול מחזיקי האג"ח שלו, גבי אדרי, בעל השליטה בחברת אדרי-אל, שילם את מלוא התמורה לאג"ח, עם השלמת מכירת 51% מהזכויות בקניון 8 סנטר בקריית שמונה. התשלום האחרון, בסכום של כ-90 מיליון שקל, הועבר בשבוע שעבר לבעלי האג"ח. גם הפעם הייתה זו קבוצת נקש שחילצה אותו ורכשה את האחזקות בקניון בקריית שמונה.

 

צ'ק אין: פתיחת המלון המסקרן ביפו

נקש בהנחת סלב לבאטלר

 

בעבר רכשה הקבוצה מאדרי-אל את מתחם המותגים בדיזנגוף סנטר בתמורה ל-304 מיליון שקל ואת השטח המסחרי במגדל האופרה בתל־אביב אותו היא מסבה למלון שייפתח לקראת האירוויזיון.

שלושת האחים לבית נקש (צילומים: רון אילון)
שלושת האחים לבית נקש(צילומים: רון אילון)
 

קבוצת נקש, בבעלות האחים ג'ו, רפי ואבי נקש, מחזיקה כיום ברשת המלונות אורכידאה, סטאי והרברט סמואל, מגדל אלקטרה בתל־אביב, קבוצת אמפא, נמל אילת, ארקיע, ועוד. לאחרונה רכשה את מלון מונופול בסמוך למגדל האופרה בתל־אביב שיוסב למלון בוטיק, וכן מגרש על רצועת החוף כדי להקים מספר בניינים לצורכי מלון, מגורים ומסחר בפרויקט ענק בשותפות עם מנרב.

 

אדם אדרי, מנהל בחברה ובנו של גבי, אמר: "כשהיינו בצרות כתבו עלינו כל הזמן. עכשיו, כשסיימנו לשלם את מלוא חובותינו לבעלי האג"ח ללא תספורות וללא הנחות — הסיקור צנוע. זה מתסכל. הקשיים נבעו מעיכובים בירוקרטיים שלא בשליטתנו בקרקעות שהיו בפיתוח. עבדנו ימים ולילות לעמוד בהתחייבויות. זה לא היה קל, אבל למזלנו היו בבעלותנו נכסים אסטרטגיים טובים שמומשו".

 

הבעיות של אדרי החלו כשהנפיק את אדרי־אל בבורסה במאי 2007. אז גייסה החברה כ-100 מיליון שקל אג"ח לפי שווי חברה של כ-135 מיליון שקל הון עצמי. ב-2010 גייסה אדרי-אל כ-270 מיליון שקל נוספים באג"ח. מאחר שאדרי־אל נכנסה למשבר תזרימי ועסקי בתשלומי אגרות החוב, בשנת 2013 החלה החברה בתהליך מימוש נכסים לצורך החזרת חובות.

 

בסך הכל מימשה החברה נכסים בשווי כ-600 מיליון שקל. בין הנכסים שמכרה: חלקים מדיזנגוף סנטר שהושבחו על ידי החברה והפכו למתחם מותגים (נייק, אדידס, ועוד), מגדל האופרה בתל־אביב ושטחי משרדים בבניין המגדלור בפינת הרחובות אלנבי ובן־יהודה בתל־אביב, מרכז מסחרי בכפר תבור, מתחם גיבור בקריית־שמונה ונכסים נוספים. בנוסף, במהלך השנים נאלץ אדרי להזרים הון עצמי לצורך עמידה בהתחייבויות החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הפקה אסף ויינר
האחים לבית נקש
צילום: הפקה אסף ויינר
מומלצים