שתף קטע נבחר

כחלון הודיע: עמדנו ביעד הגירעון, נמשיך לדאוג לחלשים

שר האוצר משה כחלון הכריז כי משרדו הצליח לעמוד ביעד הגירעון והשיב אש למבקריו: "עבורם מי שנותן לנכים, הוא לא אחראי"

שר האוצר משה כחלון הודיע הערב (יום א') כי בניגוד להערכות מוקדמות - הצליח משרדו לעמוד ביעד הגירעון (2.9% מהתקציב). כחלון שדיבר בטקס העובד המצטיין של משרד האוצר דיבר בזכות צמצום הפערים: "נמשיך לדאוג לחלשים", הכריז.

 

 

שר האוצר משה כחלון משרד האוצר עמד ביעד הגירעון (צילום: גיל יוחנן )
שר האוצר משה כחלון שהכריז על עמידה ביעד הגירעון(צילום: גיל יוחנן )

 

"המשק הישראלי הוא משק חזק, אבל חשוב מזה, החברה הישראלית חזקה יותר היום מלפני ארבע שנים. יש כוחות חזקים מאוד שרוצים לעצור את המהפכה שאנחנו מובילים בכל תחומי החיים", אמר כחלון, "הגיע הזמן שכולם יפנימו: אין סתירה בין מדיניות חברתית שבמרכזה האדם, צרכיו ותקוותיו, לבין כלכלה איתנה וחזקה שמייצרת מכפיל כוח לחוסן הלאומי. כלכלת ישראל במצבה הטוב ביותר מאז ומעולם, נתוני האמת מוכיחים זאת. במשמרת שלנו גם הכלכלה חזקה וגם האזרחים חזקים. נמשיך במהפכה של כלכלת ישראל עבור כלל אזרחי ישראל".

 

כחלון ציין כי מעולם לא היה הדירוג הכלכלי של ישראל טוב ממצבה כיום, והשיב אש למבקריו, "הם טעו שהגדלת תקציבים חברתיים יפגעו באשראי של המדינה, גם פה הם טעו". הוא ציין כי החשב הכללי של המשרד רוני חזקיהו עדכן אותו שהמשרד הצליח לעמוד ביעד הגירעון. "לאורך כל התקופה האשימו אותנו במדיניות לא אחראית. עבורם, מי שלא מעלה מסים, הוא לא אחראי. מי שנותן כסף לנכים, מי שנותן כסף לקבלן, מי שנותן כסף לאנשים קשי יום, הוא לא אחראי. אנחנו אחראים. לא סטינו באגורה".

מחאת
מחאת "הנכים הופכים לפנתרים" שדורשים השוואת הקצבה לשכר המינימום. ארכיון(צילום: קובי ריכטר/TPS)
 

עוד תקף את אלו שטענו כי העמידה ביעד הגירעון התקבלה כתוצאה מ"משחק במספרים", "חברים שלא יספרו לכם סיפורים, אין מושג כזה לשחק במספרים, זה שטויות, זה קשקוש. כל המספרים האלה מפוקחים על ידי חברות בינלאומיות".

 

"אחד הדברים הקשים בכלכלה, לפחות ממה שאני מכיר, זה לצמצם פערים. אנחנו צמצמנו פערים, שינינו סדרי עדיפויות. האשימו אותנו בבזבזנות, אנחנו לא בזבזנו, אנחנו השקענו. אנחנו השקענו בשכר מינימום, במס הכנסה שלילי, בעקבות זה הורדנו את האבטלה, אנחנו תיקנו הרבה מאוד אוכלוסיות שהוזנחו שנים, חיילי חובה של צה"ל. אנחנו לא בזבזנו, לבזבז זה מושג לא חיובי, אנחנו השקענו ואנחנו רואים את התוצאות".

 

 

עוד טען כי משרד האוצר הצליח לצמצם את האי-שוויון, "החזרנו לאנשים את הכבוד שלהם, פעלנו בחמלה מול אוכלוסיות קשות יום".

 

הוא התייחס גם למאמץ לבלום את העלייה במחירי הדיור: "בשנים האחרונות, הפסקנו לספסר בקרקעות של מדינת ישראל, לכן אנחנו יכולים להגיע לאן שהגענו. מנהל התכנון נכנס לקצב עבודה מטורף, אם ב-2010 תכננו 24 אלף יחידות, השנה תכננו 150 אלף, תבינו את המספרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שר האוצר משה כחלון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים