שתף קטע נבחר

בקצב הזנב: הזוכה באליפות ישראל לריקוד עם כלבים

אליפות ישראל בריקוד עם כלבים התקיימה לראשונה ע"י ההתאחדות הישראלית לכלבנות בסביון בסוף השבוע. במקום הראשון זכתה אלכסה, בורדר קולי בת ארבע שנים עם בעליה סתוית בודין מחיפה. "גיליתי שאלכסה אוהבת את הריקודים ואני עושה זאת בשבילה", היא מספרת. "מבחינתה זה משחק וציד שגורמים לה לאושר"

 
לראשונה נערכה אליפות ישראל בריקוד עם כלבים על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות בסביון. מאות מבקרים הגיעו במהלך סוף השבוע לאירוע "אלוף האלופים", במהלכו הכתירו את הכלבים שבלטו לטובה מבין הגזעים שזכו בתואר "אלוף ישראל" וייצגו את ישראל בתחרויות בינלאומיות בשנה הבאה. ריקוד עם כלבים נחשב לענף ספורט שזוכה להצלחה רבה ברחבי העולם ובשנים האחרונות הולך וצובר תאוצה גם בישראל.
 
משתתפי התחרות (צילום: יגאל פרדו)
סתוית ואלכסה(צילום: יגאל פרדו)
 
מארגני התחרות ציינו כי חל איסור לבצע תרגילים המסכנים את בריאותם ושלומם של הכלבים, ואין להפגין בתחרות תרגילים כדוגמת הליכה על רגליים קדמיות או כל תרגיל שתנועתו אינה טבעית לכלבים ועלולה לפגוע בבריאותם. 
 

"אלכסה אוהבת את הריקודים" 

סתוית בודין עם הכלבה אלכסה, בורדר קולי מעורבת בת ארבע שנים מחיפה זכו במקום הראשון בתחרות הריקודים. סתוית היא מאלפת כלבים מזה כתשע שנים, מדריכה ושחקנית פריזבי עם כלבים, השתתפה בתחרויות עם כלבים בארצות הברית והעפילה למקום ה-18 באליפות העולם בענף הפריזבי עם כלבים. בתחרות בישראל היא בחרה להתחפש ל"הארי פוטר" והמוסיקה שבחרה הייתה גירסת כיסוי אינסטרומנטלית לאחת היצירות מפסקול הסרט.

 

 

"בזמן שהופעתי עם חברה של תיאטרוני כלבים בארה"ב, נחשפתי שם לריקודי כלבים וסוף סוף היתה לי אפשרות לפתח את זה גם בארץ. גיליתי שאלכסה אוהבת את הריקודים ואני נהנית מזה. אני עושה זאת בשבילה", היא מספרת ל-ynet רגעים לאחר הזכייה.

 

משתתפי התחרות (צילום: יגאל פרדו)
משתתפי התחרות(צילום: יגאל פרדו)

 

היא מספרת כי הקשר ביניהן מבוסס על אמון ושיתוף פעולה. "לבורדר קולי יש יצרים טבעיים ומבחינתה זה ציד ומשחק בו זמנית. התנועה גורמת להם לרצות ולהמשיך הלאה, כשאני מחזקת אותה מבחינת השתתפות במשחק. זהו תחום שמאפשר לתת לכלבה לפרוק אנרגיות פיזיות ומנטליות, עבודה רבה על דיוק ותרגילים", היא משתפת. "אלכסה מגיעה מעולם הפריזבי ובחודשים האחרונים התחלנו לעבוד על הריקוד שלנו באמצעות חיזוקים בדמות צעצועים ומזון".

 

לדבריה, האימונים בבית ובחוץ מאפשרים לאלכסה להתמקד בריקוד עצמו, למרות שלל הגירויים שיש מסביב בדמות רעש, אנשים והמולה. "אלכסה למדה להתמקד בתרגילים בכל סביבה בה היא נמצאת. היא יודעת שאצלי היא מקבלת את המשכורת הכי גבוהה מבחינתה, שזו משיכה ומשחק עם צעצועים ועד למזון. היא נהנית מזה הכי בעולם. ההשתתפות בענף הספורט גורם לה לעייפות טובה ואושר".

 

סתוית בודין ואלכסה (צילום: ארז ארליכמן)
סתוית בודין ואלכסה(צילום: ארז ארליכמן)

משתתפי התחרות (צילום: יגאל פרדו)
משתתפי התחרות(צילום: יגאל פרדו)

 

לדברי איילה נאור, תושבת חיפה ואחת המשתתפות בתחרות, הריקוד הוא למעשה "כוריאוגרפיה מתוכננת של טריקים של הכלב בשילוב תנועות הנוהג, לקצב מוסיקה".

 

נאור התחרתה בתחרות בשני מסלולים, הראשון לכלבים צעירים עם זיפ, כלבת בורדר קולי בת שנתיים בו העפילה למקום השני. במסלול המיועד לכלבים ותיקים מעל גיל שבע, בו לקח חלק כלבה ליאונרדו דה וינצ'י, בן התשע. היא זכתה עימו במקום השני גם כן. לדבריה, "הפעילות עם הכלב מחייבת קשר עמוק בין הנוהג לכלב. יש לעבוד ולהתאמן בצורה יומיומית כדי להגיע לדרגת דיוק גבוה והתאמה לקצב המוסיקה".

 

משתתפי התחרות (צילום: יגאל פרדו)
משתתפי התחרות(צילום: יגאל פרדו)

משתתפי התחרות (צילום: יגאל פרדו)
משתתפי התחרות(צילום: יגאל פרדו)

 

במקצה הקשישים ובעלי מוגבלות פיזית, זכתה מרינה גרשגורין וטרי, כלב מגזע פארסון ראסל טרייר. בתחרות אלוף האלופים, זכתה ילנה ברנון עם כלבה מגזע סקוטיש טרייר ממעלה אדומים. 

 

משתתפי התחרות (צילום: יגאל פרדו)
משתתפי התחרות(צילום: יגאל פרדו)
 
במקום השני, זכו דימיטרי אוברובסקי עם פוריק, כלב מגזע דני ענק מערד ובמקום השלישי, זכו דור בזדטני עם ג'וניור, כלב מגזע קאירן טרייר.

פורסם לראשונה 06/01/2019 23:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יגאל פרדו
אליפות ריקודי כלבים
צילום: יגאל פרדו
מומלצים