שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הפתעה בגלובוס הזהב: "רפסודיה בוהמית" זכה, ליידי גאגא הפסידה

  "רפסודיה בוהמית" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בקטגוריה הדרמטית ובפרס השחקן הראשי לראמי מאלק. "רומא" של אלפונסו קוארון ו"ספר ירוק" זכו בפרסים מרכזיים. המאוכזב הגדול של הערב: "כוכב נולד" שזכה רק בפרס אחד - שיר הנושא

  טקס גלובוס הזהב ה-76 התקיים לפנות בוקר (ב') בלוס אנג'לס. אם שנה שעברה הטקס חרט על דגלו את תנועת MeToo, השנה הזרקור הופנה לגיוון האתני בהוליווד בזכות סרטים כמו "הפנתר השחור", "הספר הירוק" ו"עשיר בהפתעה", במרכזם שחקנים אפרו-אמריקניים ואסייתים.

   

  שלא כמו באוסקר, בטקס גלובוס הזהב יש שתי קטגוריות לסרטים הטובים ביותר - סרט הדרמה והקומדיה/מיוזקל הטובים ביותר. "רפסודיה בוהמית" זכה בפרס סרט הדרמה הטוב ביותר, בעוד ש"ספר ירוק" זכה בקטגוריה הקומית. ראמי מאלק, כוכב "רפסודיה בוהמית", זכה גם בפרס השחקן הדרמטי טוב ביותר, כך שאפשר לומר ש"רפסודיה בוהמית" הוא המנצח הגדול של הערב. 

   

  ראמי מאלק (צילום: AP)
  ראמי מאלק זוכה בפרס השחקן על "רפסודיה בוהמית"(צילום: AP)

  את הטקס הנחו אנדי סמברג ("ברוקלין תשע-תשע") וסנדרה או ("האנטומיה של גריי") שהתחילו את הטקס עם ירידה על "האח הגדול", טקס האוסקר, שעוד לא מצא מנחה אחרי פרשת קווין הארט. "בסוף הערב מישהו מכם יזכה להנחות את האוסקר!", התבדחו. לאחר מכן ניסו לשכנע את הקהל שהם לא האנשים הכי נחמדים בהוליווד, בירידות אישיות שהן בעצם מחמאות ("מייקל דאגלס! הלוואי והיית אבא שלי"). בסוף נאום הפתיחה, או עברה לטון רציני יותר, וציינה שהסרט "האדם הראשון" בעצם מתייחס להעדר במאיות בהוליווד (First, Man). לבסוף התייחסה לגיוון האתני בקהל הנוכחים, ואמרה שהיא גאה לעמוד על הבמה ולראות את השינוי בעיניים שלה. באופן מפתיע, להבדיל משנים קודמות, אף מילה לא נאמרה על הנשיא טראמפ.

   

  אנדי סמברג וסנדרה או מנחים את גלובוס הזהב (צילום: AP)
  אנדי סמברג וסנדרה או מנחים את גלובוס הזהב(צילום: AP)

  בפרס השחקנית הטובה ביותר בסרט דרמה זכתה גלן קלוז על תפקידה ב"האישה", זהו גלובוס הזהב השלישי שלה. מדובר באחת ההפתעות הגדולות של הערב כאשר המתמודדת הבולטת מולה הייתה ליידי גאגא בסרט "כוכב נולד" ורבים צפו את זכייתה. בכלל, נראה כי "כוכב נולד" הוא המאוכזב הגדול, כאשר הוא זכה רק בפרס אחד - השיר הטוב ביותר, Shallow, אותו כתבה בין השאר ליידי גאגא.

   

  ליידי גאגא בגלובוס הזהב (צילום: AP)
  אם לא השחקנית הטובה ביותר, אז לפחות פרס לשיר. ליידי גאגא ושאר מלחיני Shallow(צילום: AP)

  בקטגוריות המשחק בסרט קומי/מיוזיקל זכה כריסטיאן בייל על תפקידו כדיק צ'ייני ב"סגן הנשיא". "תודה לשטן שהיווה השראה לדמות שלי", אמר בנאום תודה עוקצני שמכוון ישירות לדמותו מעוררת המחלוקת של צ'ייני. אוליביה קולמן זכתה בקטגוריה המקבילה לנשים על "המועדפת", סרטו החדש של יורגוס לנטימוס.

   

  כריסטיאן בייל גלובוס הזהב (צילום: AP)
  כריסטיאן בייל זוכה בגלובוס הזהב על "סגן הנשיא"(צילום: AP)

  מהרשלה עלי זכה על תפקיד המשנה שלו ב"ספר הירוק" ורג'ינה קינג זכתה באותה קטגוריה על תפקיד המשנה ב"סיפורו של רחוב ביל". קינג בלטה בין שלל הנאומים השגרתיים והיא ניצלה את הבמה כדי להכריז על המטרה הבאה שלה: בשנתיים הקרובות היא תדאג לכך שבכל הפרויקטים שלה ישתתפו מספר שווה של נשים וגברים. בנוסף היא קראה לכל הנוכחים בקהל לאמץ כלל זה.

   

  בפרס הסרט הזר זכה כצפוי "רומא" של אלפונסו קוארון, שמסתמן גם כמועמד מוביל בטקס האוסקר. קוארון זכה גם בפרס הבימוי וגבר על מתמודדים בולטים כמו ברדלי קופר על "כוכב נולד" ואדם מקיי על "סגן הנשיא". בשני נאומיו הוא ציין במיוחד את שתי השחקניות הראשיות של הסרט, יאליצה אפריציו ומריאנה דה טבירה. בסרט האנימציה הטוב ביותר זכה "ספיידרמן: ממד העכביש" והצליח לגבור על סרטי דיסני כמו "ראלף שובר את האינטרנט" ו"משפחת סופר-על 2".

   

  סנדרה או הצליחה לגנוב את ההצגה, לא רק בתור מנחה אלא גם בתור זוכה. היא זכתה בפסלון היוקרתי על תפקידה הראשי בסדרת הדרמה "להרוג את איב" והפכה לשחקנית האסייתית הראשונה שזוכה בשני פרסי גלובוס הזהב (את הראשון היא קיבלה על תפקיד המשנה ב"אנטומיה של גריי") והשחקנית האסייתית השנייה שזוכה בקטגוריה זו. בעת קבלת הפרס היא זנחה את מעמד המגישה הרשמית, והתקשתה לעצור את הדמעות וההתרגשות. היא הודתה לצוות שעבד על הסדרה ופנתה בנימה אישית להוריה שנכחו בקהל - בקוריאנית.

   

  סנדרה או גלובוס הזהב (צילום: AP)
  סנדרה או זוכה בגלובוס הזהב ושוכחת את המילים מרוב התרגשות(צילום: AP)
   

  שתי דמויות בולטות זכו בפרס מפעל החיים השנה. קרול ברנט קיבלה פרס שמוגש לראשונה על שמה וחוגג עשייה טלוויזיונית יוצאת דופן. בגיל 85 היא עלתה לבמה והודתה לכל האנשים שעבדו איתה לאורך השנים וציינה כי היא מרגישה בת מזל לעבוד בתקופה שהיא פרצה בה. ג'ף ברידג'ס זכה בפרס ססיל בי. דמיל ולאחר שהודה לאשתו, אחיו, אנשי הצוות שסביבו ולאחים כהן, שבזכותם הוא מזוהה עם אחד התפקידים האיקונים בקולנוע, ה-Dude מ"ביג ליבובסקי", הוא נשא נאום שחוגג את החיים.

   

  בתחום הטלוויזיה, הסדרה "האמריקאים" זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר, בעוד ש"שיטת קומינסקי" זכתה בקטגוריה הקומית. "סיפור פשע אמריקאי: ורסצ'ה", לקח את פרס מיני הסדרה הטובה ביותר.

   

  רשימת הזוכים המלאה:

  קולנוע:

  סרט דרמה: "רפסודיה בוהמית"

  קומדיה/מיוזיקל: "הספר הירוק"

  בימוי: אלפונסו קוארון, "רומא"

  תסריט: "הספר הירוק"

  הסרט הזר: "רומא", מקסיקו

  סרט אנימציה: "ספיידרמן: ממד העכביש"

  שחקן ראשי בדרמה: ראמי מאלק, "רפסודיה בוהמית"

  שחקנית ראשית בדרמה: גלן קלוז, "האישה"

  שחקן ראשי בקומדיה/מיוזיקל: כריסטיאן בייל, "סגן הנשיא"

  שחקנית ראשית בקומדיה/מיוזיקל: אוליביה קולמן, "המועדפת"

  שחקן משנה: מהרשלה עלי, "הספר הירוק"

  שחקנית משנה: רג'ינה קינג, "סיפורו של רחוב ביל"

  הפסקול המקורי: ג'סטין הורביץ', "האדם הראשון"

  שיר הנושא: Shallow, ליידי גאגא, מארק רונסון, אנתוני רוזמנדו ואנדרו וייט,"כוכב נולד"

   

  טלוויזיה:

  סדרת הדרמה הטובה ביותר: "האמריקאים"

  הסדרה הקומית/מיוזיקל: "שיטת קומינסקי"

  מיני סדרה: "סיפור פשע אמריקאי: ורסצ'ה"

  שחקן ראשי בסדרה קומית/מיוזיקל: מייקל דאגלס, "שיטת קומינסקי"

  שחקנית ראשית בסדרה קומית/מיוזיקל: רייצ'ל ברוסנהאן, "גברת מייזל המופלאה"

  שחקן בסדרת דרמה: ריצ'רד מאדן, "שומר הראש"

  שחקנית בסדרת דרמה: סנדרה או, "להרוג את איב"

  שחקן במיני סדרה: דרן כריס, "סיפור פשע אמריקאי: ורסצ'ה"

  שחקנית במיני סדרה: פטרישה ארקט, "הבריחה מדנמורה"

  שחקן משנה בסדרה: "בן וישו, מהומה אנגלית למדי"

  שחקנית משנה בסדרה: פטרישיה קלרקסון, "חפצים חדים"

   

    

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  ראמי מאלק ב"רפסודיה בוהמית"
  צילום: AP
  לאתר ההטבות
  מומלצים