שתף קטע נבחר

נתניהו ספד לארנס: "אהבתיך כאהבת בן את אביו"

במערכת הפוליטית ספדו לשר הביטחון והחוץ לשעבר. הנשיא ריבלין: "פעל בגבורה, בנחישות ובאהבה אין-קץ למולדת". בנט: "הקדיש את כל חייו לביצור ביטחון ישראל". לבני: "איש של ערכים שמימש אותם בדבריו ובהתנהלותו"

במערכת הפוליטית ספדו לשר הביטחון והחוץ לשעבר משה ארנס, שנפטר הבוקר (ב'). ראש הממשלה בנימין נתניהו, שארנס היה מדריכו הפוליטי, נפרד: "אהבתיך כאהבת בן את אביו, תרומתך תיזכר לעד". נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ספד: "הוא פעל בגבורה, בנחישות, באהבה אין-קץ למולדת שלנו".

משה ארנס ז
משה ארנס ז"ל(צילום: אריאל תגר-דוצ)

"מישה, מורי ורבי, היה תלמיד מובהק של זאב ז'בוטינסקי. במסגרת זו הוא הכיר את אבי שנכח בחתונתו עם רעייתו היקרה מיוריאל. מאז נרקם קשר עמוק בין משפחותינו", ספד נתניהו. "ראיתי את מישה עושה נפלאות לביצור מעמדה של מדינת ישראל – כשגרירנו בוושינגטון, כשר החוץ, כיושב ראש ועדת החוץ והביטחון וכשר הביטחון פעם אחר פעם".

 

נתניהו הוסיף: "לפני כמה שבועות ביקרתי את מישה בביתו. הוא היה צלול כתמיד, חד כתער, מופלא בהדרו ובאצילות נפשו, דמות מופת. לא היה פטריוט גדול ממנו. תרומתו העצומה של משה ארנס לעמנו ולמדינתנו תיזכר לעד. היה שלום מישה, נעמת לי מאוד. אהבתיך כאהבת בן את אביו".

 

ארנס ונתניהו. "היה שלום מישה, נעמת לי מאוד" (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
ארנס ונתניהו. "היה שלום מישה, נעמת לי מאוד"(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

הנשיא ריבלין ספד גם כן: "מישה היה ממנהיגיה החשובים של תנועת החירות, איש ההדר שלא חשש מפני אתגר. מישה היה משרי הביטחון המעולים של מדינת ישראל. לא מצביא ולא גנרל, פשוט למדן מסור ששקד יום וליל למען ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. הוא פעל כל חייו בעמדות מפתח שונות לביסוס מדינת ישראל ופיתוחה".

 

"מישה פעל בגבורה, בנחישות, באהבה אין-קץ למולדת שלנו, בהדר ובאצילות בית"רית, ונדמה שהמצפן הפנימי והחזון הציוני היו אלו שהוליכו אותו בכל אשר הלך", הוסיף ריבלין.

משה ארנס  (צילום: שאול גולן  )
ארנס. "ציוני ברמ"ח איבריו"(צילום: שאול גולן )

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון (תל"ם) ספד: "הוא היה מנהיג מסור לעמו וארצו, אשר בדרכו הבהירה, המפוכחת והמנוסה תרם תרומה אישית חשובה לביטחון ישראל, שתירשם בספר תקומתנו".

 

רא"ל במיל' בני גנץ ספד לארנס: "משה ארנס היה איש אמת, פטריוט ומנהיג ממלכתי. הוא היה מסוג אישי הציבור שכולם כיבדו והוקירו, ותמיד התייצב לדגל כשהמדינה הייתה זקוקה לו. תרומתו לחיזוק עוצמתו של הצבא בהקמת המפח"ש (מפקדת חילות השדה) היא מהנדבכים החשובים לחיזוק כושר הפעולה של צה"ל".

משה ארנס משמר כבוד ב קריה עם היכנסו לתפקיד שר הביטחון (צילום: צביקה טישלר )
משמר הכבוד לארנס עם כניסתו למשרד הביטחון(צילום: צביקה טישלר )

משה ארנס ודן שומרון צופים בתרגיל של צנחנים (צילום: זום 77  )
ארנס עם הרמטכ"ל שומרון בתרגיל של הצנחנים(צילום: זום 77 )

שר החינוך נפתלי בנט (הימין החדש) ספד: "אהבתי אותך מאוד, מישה. משה ארנס היה ציוני ברמ"ח אבריו. את כל חייו הקדיש לביצור ביטחון ישראל. במדע, באווירונאוטיקה, כשר ביטחון, כדיפלומט, כסופר וכהיסטוריון".

 

ח"כ ציפי לבני, יו"ר התנועה, ספדה: "מותו של מישה ארנס מעציב אותי אישית, כמי שהיה החבר של ההורים וחלק מהמשפחה הלוחמת. במישור הלאומי מעציב אותי מותו של בית"רי שייצג בכל התנהלותו וערכיו את ההדר גם בעת שקרא תיגר. איש של ערכים שמימש אותם בדבריו ובהתנהלותו עד יומו האחרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו וארנס
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים