שתף קטע נבחר

ח"כ אחמד טיבי: "פורש מהרשימה המשותפת"

טיבי הגיש לוועדת הכנסת בקשה להתפלגות הסיעה והוסיף כי הוא מבקש דיון מהיר בנושא ככל הניתן

 

אחמד טיבי (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ אחמד טיבי(צילום: אלכס קולומויסקי)

ח"כ אחמד טיבי ביקש אחר הצהריים (ג') לפרוש מהרשימה המשותפת עם מפלגתו תע"ל.

 

בפנייה לוועדת הכנסת נכתב: "בהתאם לסעיף 2 59 לחוק הכנסת התשנ"ד - 1994, וסעיף 10 א 1 לתקנון הכנסת, אבקש את אישורה של ועדת הכנסת להתפלגות סיעת הרשימה המשותפת, שהיא צירוף מפלגות על פי הסכם שהוגש ליושב ראש ועדת הבחירות המרכזית לכנסת העשרים, לסיעת הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, תע"ל, בל"ד) וסיעת התנועה הערבית להתחדשות - תע"ל בראשות אחמד טיבי. נוכח לוח הזמנים הצפוף אודה לטיפולך והנחת בקשת ההתפלגות על שולחן ועדת הכנסת וקביעת דיון מהר ככל הניתן".

 

מזכ"ל בל"ד, ד"ר מטאנס שחאדה, הגיב על פירוק הרשימה המשותפת: "החלטת ח"כ טיבי לפרק את הרשימה המשותפת הייתה צפויה, במיוחד לאור ניסיונותיו בשבועות האחרונים לסחוט עוד מנדטים משאר המפלגות. טיבי עושה זאת על אף  שבמשך 20 שנות כהונה בכנסת, מעולם לא רץ ברשימה עצמאית ולא עמד במבחן הבוחר".

 

בתגובה למהלך אמר יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה: "‏מי שהיה רוצה לראות את הרשימה המשותפת מתפרקת, יותר מכל, זה נתניהו. מי שרוצה לעשות הפרד ומשול בין ערבים לערבים זה הימין הקיצוני. אני גאה להיות חלק ממפלגה שיודעת לשים את האידאולוגיה לפני האינטרסים האישיים".

מכתב פרישה אחמד טיבי ()

בשבוע שעבר הודיע יושב ראש מפלגת בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, שלא יתמודד בבחירות לכנסת הבאה. בהודעתו מסר: "הובלתי יחד עם חבריי את הקמת הרשימה המשותפת ואת שיתוף הפעולה של הסיעות הערביות. הפרישה מהכנסת אינה אומרת פרישה מהחיים הציבוריים - אמשיך כיו"ר בל"ד לפעול למען צדק, חירות ושוויון, אמשיך בפעילות למען מיגור השנאה והגזענות ולמען סיום הכיבוש והשגת שלום צודק".

 

בשבת הודיעה גם ח"כ חנין זועבי בישיבת הוועד המרכזי של בל"ד כי לא תתמודד בבחירות לכנסת ה-21. "מדובר ברגע שבו נהוג לסכם תקופה, לעשות חשבון נפש ולהביט אל העתיד", אמרה זועבי. "לא אחלק לעצמי ציונים. היו מי שהעריכו ואף תמכו במעשיי ובמה שייצגתי והיו רבים יותר ששנאו ונלחמו בי ובדעותיי. באהדה ובשנאה לא שלטתי, (ועוד פחות בקנאה ובמלחמה אישית סמויה מין העין). בדבר אחד שלטתי: שלא אשאיר אף אחד אדיש למה שאני מייצגת.

 

"רצח האופי, ההסתה המתמשכת, הניסיון – חלקו גלוי, חלקו נסתר - הבלתי נלאה והבלתי נפסק להעלים אותי, להשתיק את קולי, לעוות את דעותיי ואף את דמותי, לפסול אותי, ולהרחיק אותי מהזירה הפוליטית, היו עבורי ציון 'טוב מאוד' שניתן לי מטעם כל אלה נגדם ונגד דעותיהם אני נלחמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
אחמד טיבי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים