שתף קטע נבחר

סופטבנק חותך את ההשקעה ב-WeWork מ-16 ל-2 מיליארד דולר

לפני חודש דווח שמייסד תאגיד ההשקעות היפני רצה להשקיע 16 מיליארד דולר בחברת חללי העבודה של הישראלי אדם נוימן - אך שותפיו הסעודים הכשילו זאת. כעת מדווחות סוכנויות הידיעות כי ההשקעה תסתכם ככל הנראה בשני מיליארד דולר בלבד

סופטבנק היפנית חותכת את השקעתה המתוכננת בחברת חללי העבודה WeWork. לפי דיווחים הערב בפייננשל טיימס, בלומברג ורויטרס, סופטבנק עשויה להשקיע 2 מיליארד דולר נוספים בלבד בחברה שייסד הישראלי אדם נוימן. ה-FT כותב שהעסקה טרם אושרה - והיא עשויה שלא לצאת לפועל.

  

WeWork ביטלה את גיוס החוב בארץ

ענקית חללי העבודה rent24 מגיעה לארץ

עובדים אצלם: השנה הגדולה של WeWork

 

לפני כחודש דווח בכלי התקשורת שמאסיושי סון, מייסד סופטבנק וקרן ויז׳ן, מעוניין לבצע השקעת ענק של 16 מיליארד דולר ב-WeWork, אולם שותפיו מסעודיה ומאבו דאבי, שהשקיעו כמחצית מ-100 מיליארד הדולר שהקרן מנהלת, לא אישרו את ההשקעה.

משרדי wework בתל אביב (צילום: אוראל כהן) (צילום: אוראל כהן)
משרדי wework בתל אביב(צילום: אוראל כהן)

כעת נמצא מאסיושי במו"מ להשקעה קטנה בהרבה בחברת חללי העבודה. ההשקעה לא תכלול כנראה השתתפות של קרן ויז׳ן ותתווסף למספר סבבי השקעות קודמים ב-WeWork שהסתכמו בכ-8 מיליארד דולר עד כה.

 

ההשקעה הראשונה של סופטבנק ב-WeWork נעשתה במרץ 2017 והסתכמה ב-300 מיליון דולר בלבד. באוגוסט באותה השנה התבצעה השקעה של 4.4 מיליארד דולר בחברה שכללה גם השתתפות של קרן ויז׳ן. שלושה מיליארד דולר מתוך הסכום הזה הוקדשו לרכישת חלקם של משקיעים קיימים בחברה והשאר להתרחבות שלה ביפן, סין ודרום קוריאה. במהלך 2018 השקיעו סופטבנק וויז׳ן 4 מיליארד דולר נוספים בחברה.

 

אם הייתה יוצאת לפועל ההשקעה של 16 מיליארד דולר שבה רצה מאסיושי, רובה (10 מיליארד דולר) היה מוקדש לקניית משקיעים קיימים ורק 6 מיליארד דולר היו מוזרמים לחברה עצמה - מה שהיה מקנה לסופטבנק וויז׳ן אחוזי שליטה בחברה.

 

לפי ה-FT, המו"מ כעת נסוב סביב תנאי ההשקעה בחברה. מקורות דיווחו לעיתון כי ההשקעה צפויה להתבצע בשתי פעימות - מחציתה לפי שווי של 20 מיליארד דולר לחברת חללי העבודה ומחציתה לפי שווי של 42 מיליארד דולר. אפשרות אחרת היא השקעה חד-פעמית של 2 מיליארד דולר לפי שווי של 36 מיליארד דולר לחברה.

 

WeWork רשמה הכנסות של 1.2 מיליארד דולר בשלושת הרבעונים הראשונים של 2018, אולם אלה לה הביאו אותה לרווחיות - החברה רשמה באותה תקופה הפסדים בסכום זהה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
משרדי wework בתל אביב
צילום: אוראל כהן
מומלצים