שתף קטע נבחר

לא רק שואבי אבק: הרובוטים החדשים של סמסונג

מטהר אוויר רובוטי, שלד חיצוני רובוטי, רובוט שינטר את המצב הבריאותי שלכם ואחד שייעל את חוויית הקנייה: הענקית הקוריאנית נכנסת חזק לשוק הרובוטיקה, ומציגה ארבעה אבות-טיפוס על במת CES

השלב האבולוציוני המתבקש הבא בשוק המכשירים הוא רובוטים: אחרי שהתבססו כמעט בכל בית, שואבי אבק רובוטיים פתחו את התיאבון של ענקיות הטכנולוגיה, שעומלות על עוד ועוד פיתוחים רובוטיים לשימוש במרחב הפרטי. אחת מהן היא הענקית הקוריאנית סמסונג, שהציגה במהלך מסיבת העיתונאים שלה בתערוכת CES את החזון שלה בתחום הרובוטיקה הצרכנית. למה חזון? כי קיבלנו בעיקר טעימה מושגית על הפוטנציאל, בלי הדגמות ממשיות.

 

 

פלטפורמת הרובוטים של סמסונג תכלול, בתור התחלה, ארבעה רובוטים: ה-Bot Air הוא מטהר אוויר רובוטי שגם יודע לנתח את רמות הזיהום בזמן אמת; ה-Bot Retail מאפשר חוויית קנייה מותאמת אישית ומייעל תהליכי רכישה והזמנה; ה-GEMS הוא מעין שלד-חיצוני רובוטי שמסייע לאנשים עם מגבלות וגם מייעל תהליכי אימון עבור אתלטים; וה-Bot Care, שגם זכה להדגמת אב-טיפוס קלילה על הבמה, הוא רובוט שכל תפקידו הוא לדאוג למצב הבריאותי שלכם ולנטר מדדים פיזיולוגיים. וכן, קשה להכחיש את הדמיון העיצובי בינו לבין ה-CLOi של LG שהוצג בתערוכה בדיוק לפני שנה כרובוט ביתי.

 

מסיבת העיתונאים של סמסונג ב-CES (צילום: סמסונג)
מסיבת העיתונאים של סמסונג ב-CES(צילום: סמסונג)

 

ההדגמה של Bot Care כללה שיחה קצרה, שבסופה יון לי, סגן מנהל בכיר לחדשנות בסמסונג, הניח את האצבע שלו על פני הרובוט וקיבל בחזרה קריאה של מדדי הדופק ולחץ הדם שלו. כאמור עדיין מדובר רק באבות-טיפוס במקרה הטוב: מלבד ה-Bot Care שקיבל כמה דקות על הבמה, אף אחד מהרובוטים האחרים לא קיבל יותר מכותרת ותמונה. עד שחזון פלטפורמת הרובוטים של סמסונג תהפוך לסדרת מוצרים של ממש כנראה שייקח עוד הרבה זמן. ובכל זאת, שרטוט החזון הזה על במת CES הוא הצהרת כוונות שאין להקל בה ראש, וסמסונג בעצם מגדירה כאן גבולות גזרה די ברורים.

 

רובוטים הם אטרקציה של ממש בתערוכה כמו CES, שמושכת אליה עשרות אלפי אורחים מרחבי העולם. חברות טכנולוגיה יודעות שמדובר בפיתוחים שיימשכו הרבה תשומת לב, ולכן הרבה מהן בוחרות להציג אבות-טיפוס חצי-אפויים, לקבל את הזרקורים ולהיעלם. סמסונג אומנם מגיעה קצת באיחור לטרנד הרובוטי, אבל נראה שהיא מגיעה בשלה יותר ועם חזון לקו שלם של מוצרים שיש להם יישום אמיתי - מעבר לגאדג'ט חמוד שכיף לשחק איתו ולצלם אותו.

הכותבת היא אורחת חברת סמסונג בלאס וגאס

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סמסונג
הרובוט של סמסונג
צילום: סמסונג
מומלצים