שתף קטע נבחר

הוועד הפראלימפי הבינלאומי מנסה לעזור לשחיינים הישראלים

המשלחת הישראלית עדיין מנסה להשיג ויזות למלזיה וב-IPC הודיעו שינסו לפתור את הסיטואציה: "אופטימיים שישראל תוכל להתחרות בקוצ'ינג"

הוועד הפראלימפי הבינלאומי (IPC) הודיע הבוקר (שלישי) כי הוא פועל למציאת פיתרון לכך שמלזיה לא מאפשרת לשחיינים הישראלים להיכנס לאליפות העולם, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet.

 

מדובר על אליפות העולם שתיפתח ב-29 ביולי - התחרות החשובה ביותר בענף, מאחר שממנה ניתן להשיג את הקריטריון למשחקים הפראלימפיים בטוקיו, שייערכו בקיץ בשנה הבאה.

 

פיזרו וחברי המשלחת יורשו להתחרות? (צילום: קארן סווט ליבוביץ') (צילום: קארן סווט ליבוביץ')
פיזרו וחברי המשלחת יורשו להתחרות?(צילום: קארן סווט ליבוביץ')

 

הידיעה גרמה לכך שאתרי חדשות בעולם ועד אתרי שחייה החליטו לפרסם את הסיפור, כולל במלזיה עצמה, ובמקביל ארגון "בצלמו" ארגון זכויות אדם ברוח יהודית, שנאבק בחרם ובהסתה, החליט לנסות ולפתור את הבעיה.

 

"בצלמו" הוציא מכתב לוועד הפראלימפי הבינלאומי ובו נכתב: "הקוד האתי של הוועד הפראלימפי הבינלאומי (IPC) קובע בסעיף 1 כי בני המשפחה הפראלימפית מחויבים לציית ולכבד את 'המאבק נגד כל אפליה על בסיס גזע, מין, לאום, מוצא אתני, דת, דעה פוליטית, מצב משפחתי או נטייה מינית'".

 

"האיסור של מלזיה על הספורטאים הישראלים הוא אפליה מובהקת על בסיס לאום וסותרת ישירות את הקוד האתי של הועד הפראלימפי הבינלאומי. אנו דורשים כי מלזיה תיתן ערבויות להשתתפות של ספורטאים ישראלים באליפות העולם 2019, אם האליפות תתקיים במלזיה".

 

היום בבוקר הגיעה התגובה של IPC: "הוועד הבינלאומי פועל בשיתוף פעולה הדוק עם הוועד הפראלימפי המלזי כדי למצוא פתרון לכך. אליפות העולם צריכה להיות פתוחה לכל העמים המתחרים בעולם, ואנו אופטימיים כי השחיינים הישראליים יורשו להתחרות בקוצ'ינג".

 

האירוע אמור להתקיים בעיר קוצ'ינג שבמלזיה, אך לישראל אין שום יחסים דיפלומטיים עם המדינה ובשל כך ניסו בתקופה האחרונה ראשי הוועד הפראלימפי בישראל לערב את משרד הספורט ואף נעזרו בחבר הוועד האולימפי הבינלאומי אלכס גלעדי כדי לנסות ולהשיג את הוויזה – למרות זאת, נכון להיום, הם לא הצליחו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים