שתף קטע נבחר

הליגה שעושה רק טוב

אם עוד לא שמעתם על ליגת א.י.פ.ל, אז דעו לכם שמדובר בליגה שלא רק מקדמת את הכדורגל בישראל, אלא גם עושה טוב על הדרך על ידי מניעה של אלימות וצריכת סמים ואלכוהול בקרב צעירים - ועכשיו גם המגרש שלהם באשדוד זוכה למהפך בהתאם. צפו

בשיתוף הטוטו 

 

 

ביקרנו כבר בבת-ים ובניר יצחק בהם ענת הראל וצוות השיפוץ פיינטגול עמלו יחד עם אנשי הקהילה בכל מקום כדי לשפץ את המגרשים שנזקקו נואשות למתיחת פנים והפכו אותם למקומות מוארים ויפיפיים לנוחות המשתמשים בהם. היום - פרק שלישי בסדרת "מהפך במגרש" - הצוות מגיע לאשדוד, עיר נמל גדולה שקולטת עלייה ממדינות רבות, שם הם עומדים לפגוש את קבוצת צעירי אשדוד שמשחקת בליגת א.י.פ.ל, אתיופיה-ישראל פוטבול ליג.

דרוש מהפך בדחיפות (צילום: Droneimagebank, אינטרוויזיה הפקות)
דרוש מהפך בדחיפות(צילום: Droneimagebank, אינטרוויזיה הפקות)
 

פירוש האותיות א.י.פ.ל הוא, כאמור, ישראל-אתיופיה פוטבול ליג, זוהי ליגה התנדבותית שבפעילותה היא מונעת אלימות, סמים ואלכוהול, מסביר סולומון אישטו, שחקן בליגה, ומוסיף "שיהיה לאנשים מה לעשות פה בשבתות. הרבה צעירים שבמקום, שלא היה להם איפה להיות, במקום להסתובב ברחובות, הם באים ומשחקים כדורגל".

 

אבל רגע לפני שמשחקים, גם צריך מגרש הולם, "כמו שאתם רואים, המגרש שלנו חייב שיפוץ", אומר אישטו. "הוא באמת מוזנח, כבר לא רואים את הסימונים, איפה שכיוון השער, מאחורי השער, הכול שם עלים, הכול מלוכלך. כבר לא שיפצו אותו שנים".

 (צילום: אבי רוקח)
עושים מהפך ביחד (צילום: אבי רוקח)
עושים מהפך ביחד(צילום: אבי רוקח)
 

אז מה עושים? אוראל חלבלי, הבעלים של פיינטגול, מסביר: הפעם הלכנו על משהו גדול, מדובר במגרש במימדי ענק בגודל 1,600.53 מ"ר שהצריך מאיתנו המון עבודה, כמות גדולה של חומרים והרבה והרבה כושר. בשלב הראשוני, כרגיל, עשינו כבוד לכדורגל הישראלי שלנו והתחלנו בניקיון יסודי למגרש שכלל כמויות מטורפות של גרעינים מכל המינים והסוגים. מיד לאחר מכן דאגנו לקוסמטיקה במגרש ולשם כך גייסנו את 'דוקטור' יובל, אחראי הסדקים בפיינטגול שייטפל בחורים ובפתחים שמצטברים עם השנים בכל מגרש זקן, ואז כנדרש בכל מגרש מרחנו בשכבה ראשונה ועבה במיוחד את הפריימר בגוון תואם לציפוי עליון.

 

"בשכבה שניה ציפינו את המגרש בחומר 'הספורטקווט' המיוחד למגרשי ספורט וכמובן לכדורגל המקדם שחיקה ברמה גבוהה, שומר על הצבע לאורך שנים, עמיד בקרינת UV, תופס את הרגל ומונע החלקה ופציעות

בגוונים בהירים וירוקים שמרעננים ומתאימים לסגנון המשחק, והדובדבן שבקצפת כמו שאתם רואים השקענו המון מחשבה בסימון תחום המשחק העיקרי עם כדור הכדורגל במיוחד במרכז המגרש כמובן בניצול מקסימאלי של המשטח במידות 42 מ"ר אורך על 25 מ"ר רוחב ע"פ תקן בטיחות ואיגוד הספורט בישראל".

 

ואחרי הסבר כזה, הגיע הזמן לצפות בשינוי שעבר המגרש.

 

בשיתוף הטוטו

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
עושים מהפך
צילום: אבי רוקח
מומלצים