שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  רכילות עסקית: הווידוי ההומוריסטי של הנשיא ריבלין
  במהלך אירוע לציון 100 שנות פעילות של לשכת המסחר ת"א והמרכז, סיפר נשיא המדינה כיצד בלשכתו ניסו "להבריז" בעדינות מהערב. וגם: התרומה לרובוט שמסדר ארגזים וההתניה הכלכלית להרצאה של ראש השב"כ

   

   

  ריבלין לא "מחפף"

  כינוס האסיפה הכללית ה-55 של לשכת המסחר תל אביב והמרכז פתח את חגיגות ה-100 להקמת הלשכה, והתקיים בדן פנורמה בת"א בהשתתפות נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, שר הכלכלה, אלי כהן, שרת המשפטים, איילת שקד, וראש עיריית ירושלים לשעבר ניר ברקת.

   

  את האירוע פתח יו"ר לשכת המסחר תל אביב והמרכז ונשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין. הנשיא ריבלין, שנשא דברים אחריו, סיפר בהומור כיצד אנשי לשכתו ניסו "לחפף" את הזמנתו לאירוע, ורק לאחר שלין פנה אליו אישית, הבין במה מדובר ושם את האירוע בראש סדר עדיפויותיו לאותו ערב.

   

  בין מאות המוזמנים נכחו בכירי משק, בכירי ממשל, אישי ציבור ודיפלומטים, ששלפו את הסלולרים בשעה 20:00 כדי לשמוע את הודעת ראש הממשלה, וחזרו מיד לקשב.

   

  בנוכחים: משה ניסים, לשעבר שר האוצר ושר המסחר והתעשייה, שניהל שיחה מחוייכת עם שקד, נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, פרופ' יוסי גרוס, ראש מנהל המכס אבי ארדיטי, נשיאת לשכת רואי החשבון - רו"ח איריס שטרק, נשיא התאחדות המלונות בישראל - אמיר חייק, נשיא התאחדות האיכרים והחקלאים בישראל - דובי אמיתי, יו"ר נשר מפעלי מלט - אמנון דותן, נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה בישראל - יוסי אלקובי, מנכ"ל נמל חיפה - מנדי זלצמן, ואנשי עסקים בהם אבי דויטש, רמי לוי, אורן רווח – מנכ"ל אסתי לאודר ישראל, ישראלה שטיר ודרורית ורטהיים. בערב הוענקו אותות הוקרה לבעליהם של שישה עסקים, שחברים בלשכה 100 שנים והיו בין מקימיה.

   

   

  אוריאל לין, איריס שטרק, ראובן (רובי) ריבלין, איילת שקד (צילום: מוטי קמחי)
  אוריאל לין, איריס שטרק, ראובן (רובי) ריבלין, איילת שקד(צילום: מוטי קמחי)

   

  איילת שקד, ישראלה שטיר, דרורית ורטהיים, משה ניסים (צילום: מוטי קמחי)
  איילת שקד, ישראלה שטיר, דרורית ורטהיים, משה ניסים(צילום: מוטי קמחי)

   

  אבי דויטש ורעייתו (צילום: מוטי קמחי)
  אבי דויטש ורעייתו(צילום: מוטי קמחי)

   

  אורן רווח (שני מימין) וזוגתו, ניר ברקת (צילום: מוטי קמחי)
  אורן רווח (שני מימין) וזוגתו, ניר ברקת(צילום: מוטי קמחי)
   

  הקרן החדשה של אדמס

  "אני מתכוון לפתוח קרן, שכל כולה תוקדש לקידום המעמד והמוניטין של ישראל בעולם באמצעות הבאת אירועי ענק לישראל בסדר הגודל של הג'ירו ד'איטליה. השאיפה היא שהקרן תיתמך על ידי הממשלה, אבל רובה תבוסס על הון פרטי". כך הצהיר הפילנתרופ הישראלי-קנדי סילבן אדמס, מי שאמון על הבאת הג'ירו ד'איטליה לישראל, בראיון "אחד על אחד" עם שגריר ישראל לשעבר באו"ם, רון פרושאור, שהתקיים בכנס "דיפלומטיה חדשנית" של מכון אבן לדיפלומטיה בינלאומית במרכז הבינתחומי הרצליה.

   

  לדבריו, "בזכות הג'ירו הבאנו מיליון תיירים לישראל, ועוד מאות מיליונים צופים ברחבי העולם שנחשפו לישראל. אמרתי לשר התיירות שבחודשים שאחרי הג'ירו יצפה לתיירות ספורט בישראל ואני מצפה לשמוע האם החיזוי שלי היה נכון ונצטרך עוד ועוד חדרי מלון בישראל". למביעי הספק בהצהרה השיבו גורמים בסביבתו של אדמס, שגבות גם הורמו ונשמעו גיחוכים, כשנודע על פילנתרופ אנונימי בשם סילבן אדמס, שהכריז על כוונתו להביא את הג'ירו לישראל. וההמשך ידוע. להזכיר, אדמס תרם לפני כחודשיים לעמותת SpaceIL חמישה מיליון דולר, כדי לסייע גם לפרויקט הנחתת החללית הישראלית הראשונה על הירח.

   

  סילבן אדמס ורון פרושאור (צילום: עדי כהן)
  סילבן אדמס ורון פרושאור(צילום: עדי כהן)
   

  ראש השב"כ - לתורמים בלבד

  אתמול (ב') נשא ראש השב"כ, נדב ארגמן, דברים בפני חברי המועדון העסקי אקדמי של אגודת ידידי אוניברסיטת ת"א. אלא שדברי השושו שלו נישאו בפני כאלה ששילמו לא מעט עבור כניסה לאירוע. בהזמנה הובהר, כי האירוע מיועד לתורמי הקרן בלבד. יש להדגיש, כי פורום המועדון העסקי-אקדמי מתכנס לאירועים אחת לחודשיים, והחברות בו מותנית בתרומה של מעל ל-5,000 שקל לקרן הדוקטורנטים של האוניברסיטה.

   

  המדור תהה על כך, שכן בעבר דווקא ביקשו ונהנו ראשי המועדון והאגודה - נשיא האגודה, אמנון דיק, והמנכ"לית בעבר סיגל אדר והנוכחית עדי אולמרט, מנוכחות תקשורתית באירועים כדוגמת ראיונות עם מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשייך.

   

  מהאגודה נמסר בתגובה, כי האירוע נסגר להשתתפות עיתונאים לבקשת השב"כ ובהתאם לסיכום מראש עם אגודת הידידים. בתשובה לשאלה אם היו משתפים באירוע אנשי תקשורת שהיו תורמים את הסכום למועדון, נמסר, בניגוד לפרסום, כי ההשתתפות באירוע לא הותנתה בתשלום.

  ההזמנה לאירוע עם נדב ארגמן ()
  ההזמנה לאירוע עם נדב ארגמן

  קליל תעשיות - תורמים למען הנוער

  צורי דבוש, יו''ר קליל תעשיות, יצרנית אלומיניום, והמנכ"ל אריה (ריצ'י) ריכטמן, תרמו 15 אלף שקל ל-29 חברי קבוצת הנוער בגילאי 15-18 של 1574 Miscar - משגב, שמתחרים במסגרת תחרויות שעורך ארגון FIRST העולמי, שמטרתו לגרום ליותר בני נוער וילדים להיות מדענים ומהנדסים בעתיד. הנערים פיתחו ויצרו רובוט, שיודע להרים ולסדר ארגזים על נדנדה בגבהים משתנים, וזכה במקום החמישי בתחרות הרובוטיקה העולמית של הארגון, שהתקיימה ביוסטון.

  בני הנוער עם אריה (ריצ'י) ריכטמן וצורי דבוש (צילום: יח''צ)
  בני הנוער עם אריה (ריצ'י) ריכטמן וצורי דבוש(צילום: יח''צ)
   

  אקוניס והתפוח

  שר המדע, אופיר אקוניס, העביר כמה שעות בביקור ב"עמותת תפוח" ברמלה, שהוקמה במטרה לצמצם את הפער הדיגיטלי במדינה, ולייצר שוויון הזדמנויות דיגיטלי לצעירים, שמגיעים מרקע שלא מאפשר להם זאת, כולל בחברה הערבית והבדואים. בעת הביקור הוכרז על הפניית תקציבים נוספים לעידוד העמותה בשיתוף עיריית רמלה. נכחו: ראש עיריית רמלה – מיכאל וידל, מנכ"לית העמותה - דפנה ליפשיץ. התלווה לביקור גם יואב צוקר מנהל החדשנות ב"נטורל אינטליג'נס", התורמים לעמותה.

  ביקור בעמותת תפוח ברמלה (אופיר אקוניס במרכז) (צילום: נועם לויתן)
  ביקור בעמותת תפוח ברמלה (אופיר אקוניס במרכז)(צילום: נועם לויתן)
   

  צ'אלנג' רימוני

  טקס חתימת הסכם חסות לאולטראמן צ'אלנג' לשנת 2019 של רשת מלונות רימונים התקיים בהשתתפות בכירי נותני החסות הראשיים: אסף שלו - מנכ"ל רשת מלונות רימונים, יוסי לוי – מייסד ומנכ"ל מור בית השקעות, ועופר גל מנכ"ל פרסום הדיה. את הטקס פתח אייל פרל - יוזם התחרות, ואריאל הלר - שלוקח בה חלק. פרל ציין כי השנה ישתתפו בתחרות ארבע נשים, אחת מהן תתמודד במסלול המלא, והפרס הראשון יעמוד על 3,000 דולר.

  עופר גל, אסף שלו, יוסי לוי, אייל פרל (צילום: ניר עמוס)
  עופר גל, אסף שלו, יוסי לוי, אייל פרל(צילום: ניר עמוס)
   

  העלמה בלוך

  חברת גילרו, יצרנית גביעי הגלידה והוופלים "עלמה", הציגה וופלות ואת הטכנולוגיה בקווי הייצור שלה לראש העיר החדשה של בית שמש - ד"ר עליזה בלוך. את הסיור, כשכובע על ראשה, ערכה בלוך במפעל בליווי המנכ"ל אבי גלברד.

  עליזה בלוך ואבי גלברד (צילום: יששכר ראוס)
  עליזה בלוך ואבי גלברד(צילום: יששכר ראוס)
   

  מנהלים מחדש את אלקטרה

  במהלך אירוע פתיחת 2019 של אלקטרה מוצרי צריכה הציג המנכ"ל הטרי - צביקה שווימר, את התפיסה הארגונית החדשה של החברה, במרכזה מעבר לאסטרטגיה ממוקדת לקוח. כחלק מיישום האסטרטגיה הציג שווימר שתי חטיבות חדשות: חטיבת לקוחות בראשה יעמוד טל בית הלחמי, שהחל את דרכו באלקטרה כמתקין מזגנים, וחטיבת טכנולוגיה ופיתוח עסקי, בראשה יעמוד שי דרחי. מינויים נוספים כוללים את שחר פרי, שיוביל את חטיבת שרשרת האספקה והתפעול, ענת ברקן - סמנכ"ל משאבי אנוש, ומיקי ביטון - מנהל חטיבת הסחר.

  שחר פרי, צביקה שווימר, שי דרחי, מיקי ביטון וענת ברקן (צילום: חן גילי)
  שחר פרי, צביקה שווימר, שי דרחי, מיקי ביטון וענת ברקן(צילום: חן גילי)

   

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  אוריאל לין, איריס שטרק, ראובן (רובי) ריבלין, איילת שקד
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים