שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עונשי מאסר לאחים לביא שניסו לחסל יריבים

  הסדר הטיעון עם האחים מרחובות, שמוגדרים ראשי ארגון פשע, נחתם עקב "קשיים ראייתיים". אופיר הורשע בסיוע לניסיון רצח ונשלח לחמש שנים ושמונה חודשי מאסר, ועמוס הורשע בעבירות נשק ונשלח ל-19 חודשים. האזינו להקלטה של אחד מהם מבקש לכאורה נשק מעד המדינה

   

  הקלטה בין הסוכן לאופיר לביא, שמבקש לכאורה נשק

  הקלטה בין הסוכן לאופיר לביא, שמבקש לכאורה נשק

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בית המשפט המחוזי בבאר שבע שלח היום (ג') לכלא את האחים אופיר ועמוס לביא מרחובות, שמוגדרים על ידי המשטרה ראשי ארגון פשע והואשמו כי במסגרת סכסוכי עבריינים בדרום שלחו חוליית חיסול לפגוע ביריביהם. בית המשפט קיבל בהחלטתו את הסדר הטיעון שנחתם בין הפרקליטות לאחים, וגזר חמש שנים ושמונה חודשי מאסר על אופיר, לאחר שהופעל עונש מאסר על תנאי בתיק אחר, ו-19 חודשי מאסר ושבעה ימים נוספים על אחיו עמוס.

   

  שני האחים נעצרו בספטמבר 2017 במסגרת פעילות של סוכן של ימ"ר לכיש, שאסף נגדם ראיות והפך בהמשך לעד מדינה בתיק, ובו הואשמו בשלוש עבירות של ניסיון רצח. עד המדינה קיבל מהאחים אקדח ונשלח לרצוח או לפגוע שלוש פעמים בעבריינים אחרים, בין היתר במועדון החתול והכלב בתל אביב וביבנה. העד אף הביא עדויות על סחר בנשק ובסמים.

  האחים עמוס (מימין) ואופיר לביא (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  האחים עמוס (מימין) ואופיר לביא(צילום: מוטי קמחי)

  במסגרת הסדר הטיעון, שאותו קיבל כאמור בית המשפט תוך שהוא מציין כי יש לכבדו לאור קשיים ראייתיים שעלו בתיק, אופיר הורשע בסיוע לחבלה מחמירה, ובשתי עבירות של סיוע לניסיון רצח, בעוד עמוס הורשע בעבירות נשק.

   

  יתר הנאשמים בתיק הם נופר אוחנה, שהואשם כי היה חלק מחוליית החיסול וירצה 6 שנות מאסר בפועל; ואסרסה גוואנגול וממוש לאוי נידונו לעונשים של 28 ו-22 חודשי מאסר.

   

  אחת הראיות בתיק הייתה הקלטה של עד המדינה משוחח עם אופיר לביא, בסוף שנת 2013, ובה הוא מבקש ממנו לכאורה בחזרה אקדח שהביא לו, לאחר שלוש ניסיונות הרצח שבהן הוא ואחיו הואשמו:

  אופיר: עכשיו אני צריך, דחוף בהול

  עד המדינה: אני מביא לך

  אופיר: עכשיו!!

  עד המדינה: יומיים אני מביא לך

  אופיר: כולה דקה

  עד המדינה: אש אני אומר לך...

  אופיר: אל תיתן לי לכעוס עליך

  עד המדינה: יום אחד

  אופיר: תקשיב אני צריך את זה עכשיו...

   

  מהפרקליטות נמסר כי "לאחר ניהול הליך גישור ארוך הורשעו האחים לביא ונאשמים נוספים, על סמך הודאתם במסגרת הסדר טיעון, בביצוע שורת עבירות של סיוע לנסיונות רצח, נשק ועוד, כל אחד לפי חלקו, שבוצעו לפני כ-5 שנים, ונידונו לעונשי מאסר בפועל לא מבוטלים. מדובר בצעד חשוב במאבק בפשיעה המאורגנת בהובלה משותפת של הפרקליטות ומשטרת ישראל".

   

  נציג הפרקליטות בתיק, עו"ד יריב צרי, ציין כי הסדר טיעון נחתם לאור קשיים ראייתים שנתגלו. "בסופו של יום, ובהתחשב בעברם הפלילי של הנאשמים, הגענו לעונשים סגורים, עונשים שמגלמים את חלקם הפיזי של כל אחד מהנאשמים וגם מגלמים את העובדה שחסכנו זמן יקר מאוד לבית המשפט". לדבריו, "אנו מקווים שבזה תמו הסכסוכים, לפחות אלו שמופיעים בכתב האישום".

  עו"ד משה יוחאי, פרקליטו של אופיר לביא (צילום: יובל חן, "ידיעות אחרונות") (צילום: יובל חן,
  עו"ד משה יוחאי, פרקליטו של אופיר לביא(צילום: יובל חן, "ידיעות אחרונות")
   

  סנגורו של אופיר לביא, עו"ד משה יוחאי, ביקש מבית המשפט לפני קבלת הקראת פסק וגזר הדין לכבד את ההסדר. "אין ספק שמדובר בענישה ראויה". את יתר הנאשמים מייצגים עורכי הדין עינב יתח, חיים יצחקי, יגאל דותן, אהוד בן יהודה וליאור חיימוביץ'.

   

  כמה חודשים לאחר הגשת כתב האישום בתיק, פורסם ב-ynet כי העבריין שהפך לסוכן ובהמשך לעד המדינה פנה כבר בשנת 2014 למשטרה וטען כי ביכולתו להפליל את האחים לביא. במשטרה התלהבו מאוד מהאפשרות הזאת, והחלו לתשאל אותו לגבי היחסים שלו עם השניים. במהלך ההקלטות נשמע הסוכן כמי שאומר כי האחים לביא קראו לו לביתם, ושם נתנו לו אור ירוק לבצע חיסולים בעיר אשדוד, ביקשו לפגוע בקרוב של יריבם ואף ציידו את הסוכן בכלי נשק. במשך שבועות התנהל ה"רומן" בין הסוכן לבין אנשי המודיעין של ימ"ר לכיש, אלא שבסופו של דבר ולאחר שבדקו את אמינותו ואת הדברים שיכול לתת להם, הוחלט לוותר עליו.

   

  עם זאת, בשנת 2017 ולאחר שהופעל על ידי ימ"ר לכיש כסוכן סמוי כנגד עברייני סמים, ולאור מה שקרה עם סוכן סמוי אחר של המשטרה, אנטון רומן, שפעל נגד האחים לביא ונרצח על ידי מקורביהם, החליטו במשטרה "להשמיש" את מה שסיפר להם אז אותו אדם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים