שתף קטע נבחר

ראש השב"כ התריע מפני "התערבות של מדינה זרה" בבחירות

נדב ארגמן הופיע אמש בכנס באוניברסיטת תל אביב - והתריע מפני "מהלך שעלול להשפיע על תוצאות הבחירות והתערבות של מדינה זרה". כך פורסם בחברת החדשות. "אני יודע על מה אני מדבר", אמר ראש השב"כ

1 ()
ראש השב"כ נדב ארגמן

ראש השב"כ נדב ארגמן הופיע אמש (ב') בכנס אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב, ובמהלכו דיבר על "מהלך שעלול להשפיע על תוצאות הבחירות" הקרובות שייערכו ב-9 באפריל והזהיר מפני "התערבות של מדינה זרה" בהליך הדמוקרטי. כך דווח הערב בחברת החדשות.

 

לדברי ארגמן, שהמידע שסיפק נפסל תחילה לפרסום אך לאחר מכן הותר - מדינה זרה מתכוונת להתערב בבחירות בישראל והיא לדבריו אכן תעשה כך. ראש השב"כ אמר כי "אני לא יודע לטובת מי או לרעת מי. אני לא יודע בשלב זה לזהות את האינטרס הפוליטי - אבל היא תתערב ואני יודע על מה אני מדבר". עוד הוסיף ראש השב"כ, כי אותה מדינה "תנסה לעשות זאת באמצעות אמצעים סייבריים - פצחנים, האקרים וכו'".

 בתוך כך, הודיע מוקדם יותר היום מבקר המדינה כי משרדו כבר מתכונן לערוך ביקורת שתעסוק במכלול היבטים במרחב הסייבר בקשר למערכת הבחירות הקרובה.
 
לדבריו, הביקורת בנוגע לבחירות לכנסת ה-21, לרבות הפריימריז, מציבה בפנינו אתגר חדש, חשוב ומהותי, שכן כיום חלק גדול מתעמולת הבחירות מתבצע ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט. "מדובר באתגר קשה ליישום, אך ביקורת שאינה מתאימה את עצמה לרוח העידן הופכת לבלתי רלוונטית.
 
"כך גם לעניין ניהול הליך הבחירות עצמו. אבן יסוד באמון הציבור בדמוקרטיה הישראלית היא שתוצאות הבחירות משקפות את רצון הבוחר. התערבות זרה, שתפגע באמינות המערכות ובאמינות התוצאות, עלולה להביא לפגיעה עמוקה ואנושה באמון הציבור בשלטון, ואחריתה מי ישורנו.

  

"לפיכך, הוריתי לכל הגורמים במשרדי להיערך לביקורת גם ברשתות החברתיות ובכל המרחב הקיברנטי, וכן לבדוק את היערכות הרשויות להתגוננות מפני מתקפת סייבר על המערכות הממוחשבות שנדרשות לתקינות הליך הבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ראש השב"כ נדב ארגמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים