שתף קטע נבחר

מיקי רוזנטל פורש מהכנסת, גלנט הצטרף רשמית לליכוד

חבר הכנסת ממפלגת העבודה הודיע כי לא יתמודד בפריימריז: "שותף לכישלון מפלגת העבודה". יואב גלנט הצטרף לליכוד ומונה לשר העלייה והקליטה: "גאה להצטרף". יפעת שאשא ביטון מכולנו מונתה במקומו לשרת הבינוי והשיכון

שני שרים הושבעו, אחד מהם עבר מפלגה - ובמקומו מונה חבר כנסת חדש: הקדמת הבחירות לכנסת ה-21 ממשיכה לספק שינויים במפה הפוליטית. במהלך היום (ד') הודיע ח"כ מיקי רוזנטל ממפלגת העבודה כי לא יתמודד לקדנציה נוספת. במקביל, יואב גלנט שהתפטר ממפלגת כולנו הצטרף לליכוד ומונה לשר העלייה והקליטה. במקומו מונתה לתפקיד שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא-ביטון מכולנו. פנתהון סיום מונה לח"כ מטעם כולנו במקומו של גלנט.

ח"כ רוזנטל (צילום: יואב דדוקביץ') (צילום: יואב דדוקביץ')
ח"כ רוזנטל(צילום: יואב דדוקביץ')

"אני פורש מפוליטיקה מפלגתית, אך איני פורש מהציבוריות הישראלית", אמר ח"כ רוזנטל. הוא הודיע כי יפרוש מהכנסת בתום הקדנציה הנוכחית ולא יתמודד לכנסת ה-21 במסגרת הבחירות המוקדמות במפלגת העבודה. "אני אמשיך להיאבק על דמותה של ישראל כמדינה יהודית, שוויונית וחותרת לשלום, חברה צודקת יותר ומושחתת פחות", אמר.

 

רוזנטל אמר עוד כי "את הפוליטיקה עצמה מעולם לא חיבבתי ומעולם לא הצטיינתי בה. כל חיי המקצועיים הייתי מהמובילים ולשם אני שואף. אני מאמין בכל ליבי באחריות אישית של אנשי ציבור ולא רק בדיבורים. אני שותף לכישלונה של מפלגת העבודה, מסיק מסקנות ולוקח על כך אחריות".

 

המינויים של גלנט ושאשא-ביטון לשרים אושרו ברוב 30 תומכים מול שמונה מתנגדים ושני נמנעים.

 

באופוזיציה מתחו ביקורת על מינויו של גלנט, וטענו כי מדובר בהחלטה שכל מטרתה לקדמו בפריימריז של הליכוד.

יואב גלנט בישבת פגרה מיוחדת (צילום : אוהד צויגנברג)
גלנט נשבע אמונים לתפקיד שר העלייה והקליטה(צילום : אוהד צויגנברג)

 

לאחר אישור מינויו לתפקיד שר העלייה והקליטה, מסר גלנט הצהרה משותפת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. גלנט העביר לנתניהו טופס התפקדות לליכוד, ואמר: "אדוני ראש הממשלה, בשנים האחרונות אני עוקב אחר האופן המרשים שבו אתה מנהיג את מדינת ישראל. אני רואה את קור הרוח ושיקול הדעת בנושא ביטחון ישראל. אני גאה להצטרף לשורות תנועת הליכוד, זו זכות עבורי".

 

נתניהו אמר: "אנו מקבלים לשורות הליכוד את השר יואב גלנט. בשנים האחרונות שירתת כשר מצוין בממשלה וכחבר קבינט. סייעת לי ולממשלה לקבל החלטות מאוד חשובות. יש לנו משימות גדולות וכל מה שאני רוצה לומר במעמד הזה: ברוך הבא".

 

ראש הממשלה נשאל אם גלנט הוא מועמדו לתפקיד שר הביטחון, אך בחר שלא להתייחס ישירות לדברים. נתניהו ציין כי "גלנט הוא תוספת מאוד חשובה לליכוד. אני מכיר בניסיונו, בכישרונו, באחריות שלו. אני יודע את העבודה המשותפת שאנחנו עושים. ישראל היא אי במרחב גועש והצלחנו להדוף סכנות כבירות שמעצמות לא מטפלות בהן. אני נעזר ביואב רבות, בעצה הטובה שלו ובניסיון שלו, ואני מתכוון להמשיך לעשות זאת".

הצהרהתם המשותפת של בנימין נתניהו ויואב גלנט בכנסת  (צילום: אלכס גמבורג)
נתניהו וגלנט, היום בכנסת(צילום: אלכס גמבורג)

יפעת שאשא ביטון בישיבת פגרה מיוחדת (צילום : אוהד צויגנברג)
שרת הבינוי והשיכון החדשה שאשא-ביטון(צילום : אוהד צויגנברג)

השבעתו של אשר פנתיאון סיום  (צילום: אוהד צויגנברג)
הח"כ החדש פנתהון סיום(צילום: אוהד צויגנברג)

במקביל, פנתהון סיום ממפלגת כולנו הצהיר כאמור אמונים לכנסת במקומו של השר גלנט. יו"ר כולנו, השר משה כחלון, בירך: "אני שמח שאתה כאן ואין לי ספק שבניסיון, ההבנה והמסירות שלך אתה תתרום הרבה. כרגע אין מה לעשות בכנסת, אבל ההמשך מבטיח".

 

על מינויה של שאשא-ביטון לשרה אמר כחלון: "זה יום חג, זה מסר. המשרד הזה חשוב ואם בשלושת החודשים הנוכחות שלה תסייע ולו לאדם אחד - זה שווה. הרי יכולתי למלא גם את התפקיד הזה, יש כאלה שממלאים שלושה תפקידים במקביל".

 

ברקע הדברים יצוין כי כחלון וגלנט התעלמו זה מזה אחרי שהשר שפרש מכולנו נשבע אמונים לתפקידו החדש.


פורסם לראשונה 09/01/2019 10:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ מיקי רוזנטל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים