שתף קטע נבחר

שחייה: הוקרה ישראלית למייקל פלפס

קרן משפחת רודרמן תעניק פרס לשחיין האולימפי המעוטר בכל הזמנים על פועלו למען אנשים עם מוגבלויות בחברה. "מודה לקרן על מאמציה המתמשכים למיגור הבושה סביב תחום בריאות הנפש", אמר פלפס

קרן משפחת רודרמן, קרן ישראלית-אמריקנית המקדמת שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה בישראל ובארה"ב, הכריזה על מייקל פלפס, השחיין המעוטר בכל הזמנים, כזוכה פרס מורטון רודרמן. הפרס מוענק לפלפס כהוקרה על תמיכתו בשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה ועל החלטתו לשתף באופן פומבי על בריאות הנפש שלו.

 

"אני גאה לקבל את הפרס הזה", אמר פלפס. "מודה לקרן משפחת רודרמן על ההכרה הנפלאה הזו ועל מאמציה המתמשכים למיגור הבושה והדעות הקדומות סביב תחום בריאות הנפש. יחד, אנחנו יכולים לנרמל את השיח על בריאות הנפש ולראות את הפוטנציאל שיש בכל אדם, עם או בלי מחלת נפש, לתרום לעולם בדרך הייחודית שלו", סיכם.

 

"אני גאה לקבל את הפרס הזה". מייקל פלפס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"אני גאה לקבל את הפרס הזה". מייקל פלפס(צילום: רויטרס)

 

בנימוקי הקרן נמסר שפלפס שיתף את העולם בסיפורו האישי ובכך העלה מודעות לחשיבות קבלת טיפול ולבקשת עזרה בעת הצורך. בעולם בו רווחות בושה ודעות קדומות, מנהיגותו של פלפס להעלאת מודעות ומאבק בסטיגמות סביב בריאות הנפש, היא מכרעת.

 

פלפס הוא השחיין המעוטר ביותר בהיסטוריה כאמור, באמתחתו 28 מדליות אולימפיות, בהן 23 מזהב. הוא הקים את "קרן מייקל פלפס" המקדמת שלושה תחומים: שמירה על אמצעי זהירות ובטיחות במים, קידום אורח חיים בריא ומימוש חלומות לבני-נוער וצעירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים