שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חטיפה נדירה בנורבגיה: אשת מיליארדר וכופר וירטואלי
  חשד לפשע מסתורי באחת המדינות הבטוחות בעולם: אן-אליזבת האגן, אשתו של איש הנדל"ן טום האגן, נעלמה מביתה, ואז התקבלה דרישה לכופר של 10 מיליון דולר – במטבע וירטואלי. בבית נמצא פתק: "אם תקראו לשוטרים, נהרוג אותה"

  משטרת נורבגיה מחפשת אחר אשתו של אחד האנשים העשירים ביותר במדינה, אחרי שככל הנראה נחטפה – חטיפה נדירה ביותר במדינה השלווה. משפחתה קיבלה בימים האחרונים דרישה לתשלום כופר – ונדרשה לעשות זאת במטבע וירטואלי.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  חטיפה נדירה אן-אליזבת האגן נחטפה אשתו של טום האגן (צילום: EPA)
  טום ואן-אליזבת האגן. כופר של עשרה מיליון דולר(צילום: EPA)

  אן-אליזבת האגן בת ה-68, רעייתו של איש הנדל"ן טום האגן, נעלמה ב-31 באוקטובר, אבל רק כעת נחשף כי היא נעדרת. משטרת נורבגיה, שפרסמה את המידע היום, מסרה כי היא אינה יכולה לומר אם היא חיה או מתה. אף שהחשד הוא כי אכן מדובר בחטיפה, המשטרה נמנעת מלקבוע זאת חד-משמעית.

   

  "התקבלה דרישה לכופר והושמעו איומים חמורים", אמר מפקח המשטרה טומי ברוסקה במסיבת עיתונאים. "כפי שהדברים נראים עכשיו, אנחנו מציעים למשפחה שלא לשלם". הצהובון הנורבגי "ורדנס גנג" ציטט מקורות עלומי שם שלפיהם החוטפים דורשים דמי כופר בסך עשרה מיליון דולר, שישולמו במטבע המבוזר "מונרו".

  נורבגיה חטיפה נדירה טום האגן אשתו אן-אליזבת האגן נחטפה (צילום: AFP)
  מפקח המשטרה טוני ברוסקה. "ממליצים לא לשלם"(צילום: AFP)

  המשטרה מעריכה שהאגן נחטפה מביתם של בני הזוג, כ-50 קילומטרים מהגבול עם שבדיה. לדברי המשטרה, בביתם של בני הזוג ממזרח לאוסלו נמצא פתק שבו נכתב מה יקרה לה אם הכופר לא ישולם. עיתון נורבגי דיווח כי בפתק נכתב שאם המשטרה תעורב, אן-אליזבת תירצח.

   

  "המשפחה רואה בזה מעשה אכזרי ולא אנושי", אמר עורך הדין סוויין הולדן. "אנחנו מקווים שעל-ידי פרסום הדברים ייווצר קשר והמשפחה תקבל אישור שהכול בסדר עם אן-אליזבת. אם כך יהיה, המשפחה מוכנה להתחיל בתהליך שיוכל להוביל לחזרתה". הוא סירב לומר מפורשות אם תהליך כזה יכול להוביל בסופו של דבר לתשלום כופר.

  נורבגיה חטיפה נדירה טום האגן אשתו אן-אליזבת האגן נחטפה (צילום: EPA)
  ביתם של בני הזוג מחוץ לאוסלו(צילום: EPA)

  טום האגן ניצב במקום ה-172 ברשימת 400 האנשים העשירים ביותר בנורבגיה שהמגזין הכלכלי "קפיטל" מפרסם מדי שנה. בשנת 2018 נאמד הודו ב-1.7 מיליארד קרונות (כ-200 מיליון דולר).

   

  חטיפות הן אירוע נדיר בנורבגיה, מדינה המתגאה בשיעור הפשיעה הנמוך שלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA
  טום ואן-אליזבת האגן. איומים ברצח
  צילום: EPA
  מומלצים