שתף קטע נבחר

בזכות DNA ממסטיק: DJ הורשע ברצח מ-1992

סוף לתעלומה: 27 שנה אחרי שהמורה כריסטי מיראק נאנסה והוכתה למוות בקרש חיתוך, נחשף כי הרוצח הוא התקליטן ריימונד רואו. אחותו בדקה באינטרנט את אילן היוחסין שלה, ובלי לדעת הובילה את החוקרים אליו

בית משפט בפנסילבניה שבארצות הברית גזר מאסר עולם בלי אפשרות חנינה על התקליטן ריימונד צ'רלס רואו, שנודע באזור בכינויו DJ Freez, אחרי שנחשף כי הוא הרוצח שב-1992 אנס, היכה וחנק למוות את המורה כריסטי מיראק בביתה בלנקסטר.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

ארה
הנרצחת כריסטי מיראק והרוצח ריימונד צ'רלס רואו(צילום: AP)

מעשה הרצח נשאר בלתי מפוענח במשך כמעט 27 שנה, ופתרון התעלומה התאפשר בזכות בדיקת DNA שעשתה אחותו למחצה של רואו באינטרנט במסגרת שירות המאפשר ללקוחות ללמוד על אילן היוחסין שלהם. נתוני הבדיקה שלה, שהגיעו לידי החוקרים, הוצלבו עם דגימת DNA מזירת הרצח, והובילו את המשטרה לחשוד באחיה למחצה רואו, שבזמן הרצח גר קילומטרים אחדים בלבד מביתה של מיראק והיה DJ מצליח באזור.

 

במאי אשתקד, כשהחשד נפל על רואו, נשלחו חוקרים סמויים לבית ספר שבו תקלט, ושם אספו דגימות DNA מבקבוק מים שממנו שתה וממסטיק שלעס. ההתאמה ל-DNA מביתה של הנרצחת מיראק הייתה חד-משמעית.

 

גם עכשיו לא ברור אם בין רואו למיראק היה קשר כלשהו ומדוע הוא תקף אותה. לפי החוקרים, רואו התפרץ לביתה כשעמדה לצאת לשיעור בבית הספר היסודי שבו לימדה, תקף אותה בקרש חיתוך מעץ וחנק אותה למוות באמצעות הסוודר שלה. מנהל בית הספר שבו לימדה מיראק בא לחפש אותה אחרי שלא הגיעה לבית הספר – ומצא אותה מוטלת מתה בסלון.

 

בבית המשפט הודה רואו שאנס את מיראק והתנצל בפני בני משפחתה, שהיו באולם: "אני לא יכול לתאר לעצמי מה עברתם", אמר להם. אחיה השיב לו: "אם לא הטכנולוגיה המודרנית וההתערבות האלוהית, סביר להניח שהיית נשאר בלנקסט ומתענג על התהילה שלך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מיראק והרוצח רואו
צילום: AP
מומלצים