שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חיים: "תוך 40 יום הפכתי ממאמן העתיד למפוטר בשלוש דקות"
  החלום שהתנפץ אחרי 40 יום, ההודעה שהשאירה אותו בהלם והדמעות שאחרי. אופיר חיים מנסה להתאושש מהקדנציה הקצרצרה בהפועל ת"א ("זו החלטה מוטעית של האחים ניסנוב, פשוט הזיה") ומשוכנע: "חוץ משלוש מחציות, נראינו טוב מאוד". ריאיון בלעדי

   

  צפו בראיון עם אופיר חיים

  צפו בראיון עם אופיר חיים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אני ממש לא מקבל את המהלך של הפועל ת"א, זו החלטה מוטעית של האחים ניסנוב, פשוט הזיה. נעשה לי עוול גדול, איך יכול להיות שתוך ארבעים יום הפכתי מבחינת מי שהכתירו אותו פומבית ועל דעת עצמם בלבד כמאמן העתיד של הכדורגל הישראלי למאמן שמפוטר בשלוש דקות. לתומי עוד אמרתי לשרון ניסנוב אחרי שהודיע על פיטוריי שאני מודה על ההזדמנות שניתנה לי, אבל הבנתי מהר מאוד שבכלל לא קיבלתי הזדמנות אמיתית".

   

  אחרי שהצליח לשרוד בוולפסון רק שבעה משחקי ליגה עד שפוטר בתחילת השבוע מאימון הפועל ת"א, אופיר חיים פותח את הלב בראיון ראשון מאז העזיבה המהירה. חיים מגיע לראיון, שמתקיים ב"ברנרד", הפרלמנט של אנשי הספורט והפוליטיקה בראשל"צ, ברכב שכור אחרי שהפועל דרשה ממנו להחזיר את המכונית שקיבל מהמועדון.

   

  אופיר חיים (צילום: עוז מועלם)
  "היה לי ברור שיבקרו אותי מהרגע הראשון". אופיר חיים(צילום: עוז מועלם)

   

  שרון ואיציק ניסנוב (צילום: ראובן שוורץ)
  שרון ואיציק ניסנוב(צילום: ראובן שוורץ)

   

  הוא מספר על ההחלטה לחתום בהפועל ת"א: "קשה לוותר על דבר כזה, זה חלום של כל שחקן לשחק ומאמן לאמן את הפועל ת"א, והרגשתי בשל ומוכן במאה אחוז. לפני שלוש שנים קיבלתי הצעה לאמן את מכבי פ"ת ולא הרגשתי מוכן, לכן אמרתי לעומר גולן שאני מוותר על זה. אם גם הפעם לא הייתי מרגיש מוכן, לא הייתי ממהר. התרכזתי רק בעבודה, כי ידעתי לאן אני מכוון ולאן אני אגיע. כאחד שהגיע מלמטה חשבתי שאגיע בסופו של דבר לרמות הכי גבוהות, כי אני אחד שמאמין בעצמי".

   

  הביקורות על המינוי הגיעו מיד.

  "היה לי ברור שיבקרו אותי מהיום הראשון ושמבחן התוצאה יהיה זה שיקבע. כבר בהתחלה נפלתי על שבוע של שלושה משחקים, בלי אפשרות להעביר אימון טקטי אחד, וזה היה לרעתי. לחץ המשחקים הזה לא נתן לי להביא את מה שאני רוצה ויודע".

   

  השגת שבע נקודות בשבעה משחקים, מעט מדי.

  "נכון שבמבחן התוצאה אני לא סיפור הצלחה, אבל יש מאמנים עם מאזן פחות טוב משלי. הרי אם הייתי עושה תיקו בקריית-שמונה בשבת האחרונה, הייתי עומד על הקווים גם בדרבי – ולכן זה עצוב ששופטים כך מאמנים. לא נתנו לי קרדיט ולא האמינו בי מספיק, למרות ההצהרות בתחילת הדרך. הבעלים פעלו מלחץ, ולכן טעו בפיטורים שלי. הרי המצב שלנו לא קטסטרופלי ולא שונה מזה כשקיבלתי את הקבוצה".

   

  רמזי ספורי (צילום: ראובן שוורץ)
  "במבחן התוצאה אני לא סיפור הצלחה". רמזי ספורי(צילום: ראובן שוורץ)

   

  חיים מנסה עדיין לעכל: "הכדורגל פשוט אכזרי. מאמן כדורגל זה המקצוע הכי קשה שיכול להיות. אחרי סכנין הייתי מאמן גדול, פתאום גיליתי את בואטנג והחזרתי את קאיו לחיים, ואז אתה מפסיד מגול מצחיק לקריית שמונה ואתה פתאום מאמן חסר ניסיון".

   

  הוא מנסה לשחזר את היממה אחרי ההפסד בשבת. "לא הרגשתי שום דבר, לא היה לי שמץ של מושג. המנהל מורדי דדון הגיע אליי באמצע המשחק נגד הנוער ואמר ששרון ניסנוב מגיע ורוצה לדבר איתי. הייתי משוכנע שזו שיחה שקשורה בחיזוק ואז אני נכנס לחדר והוא אמר לי 'אתה מאמן מצוין, עתידך לפניך, אבל אני מצטער, אני מודיע לך על הפסקת עבודתך'. לא הבנתי מה קורה פה".

   

  עד כדי כך?

  "זה היה בשבילי הבום הכי קשה מאז שאני מאמן כדורגל. לא הייתי מוכן לדבר הזה לרגע, הייתי המום. כל החיים אתה מחכה להזדמנות הטובה ואז לוקחים לך אותה מהידיים אחרי חודש וחצי, זה כלום זמן".

   

  ניסית להגיד משהו?

  "ממש לא, אני לא מאלו שנאחזים בקרנות המזבח, לא צריך טובות מאנשים ולא מחפש רחמים מאף אחד. הבנתי שצריך לעבור את כל המסלול כדי להגיע לאן שאני מכוון".

   

  ואז אתה נכנס לרכב, מתחיל להבין?

  "מתחיל לעכל. מתחילות לרדת דמעות של אכזבה וכאב, מחשבות של איך אתם לוקחים לי את ההזדמנות הזו שחיכיתי לה. כששרון ניסנוב פיטר אותי, אמרתי לו תודה על ההזדמנות, אבל נכנסתי לאוטו ואמרתי 'פאק, על איזו הזדמנות אני מדבר'. הם לא נתנו לי שום הזדמנות, הם החזירו אותי לאחור".

   

  צפו בחיים מדבר אחרי התבוסה לבית"ר    (צילום: אורן אהרוני)

  צפו בחיים מדבר אחרי התבוסה לבית"ר    (צילום: אורן אהרוני)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אתה חושב שזה מהלך ששרף אותך בכדורגל הישראלי?

  "לא שרפו אותי, אחזור לאמן מהר מאוד. יש לי שם טוב ומעריכים אותי כמאמן. קיבלתי חיזוקים מכל המאמנים הבכירים ומאנשים מסביב. אין שום עובד, בספורט או בכלל, שיישפט לפי חודש אחד. עברתי דברים בחיים האישיים שלי שהפכו אותי למחוספס, אז זה בטח שלא ישבור אותי, רק ייתן לי מוטיבציה. מול מה שעברתי בחיי, זו מכה קטנה בכנף".

   

  ניסנוב אמר לך בשיחת הפיטורים שאתה טוב מדי.

  "אני שומע כל החיים שלי את המשפט הזה, אבל אני מכיר את עצמי. כשצריך להיות אסרטיבי אני לא בוחל באמצעים, הכי מקצועי. חשוב לי להביא את הקשר האישי שלי מול שחקנים, אבל מצד שני להבין שיש להם רגשות. זו לא חוכמה לרסק שחקנים ולהוריד להם ביטחון. אני כל כך מאוכזב מהכדורגל. יש רגעים בחיים שאמרתי 'למה אני צריך את זה?', אבל בסופו של דבר דווקא מהמקום אליו הורידו אותי אני רוצה להמשיך לעשות את הדבר שאני הכי טוב בו, זה הדלק של חיי".

   

  עד כמה אתה מאוכזב מההתנהלות בהפועל?

  "אני מאוכזב מהאחים ניסנוב. הם אנשים טובים, אבל אני מאוד מאוכזב, כי הם עשו לי עוול, הביאו אותי ועוד לפני שהספקתי לעשות משהו כבר פיטרו אותי. הם עשו טעות".

   

  מה הלקח שלך מהתקופה הקצרה בוולפסון?

  "אם באמת רוצים אותך, תבוא בתנאים שלך. עם עמידה על שלך יעריכו אותך יותר. אם היה לי פיצויים עד לסוף השנה, לא היו מפטרים אותי בחיים. ויתרתי על חוזה בעפולה, ועכשיו יש לי רק חודשיים פיצוי וכבר דאגו לקחת ממני את הרכב".

   

  אופיר חיים (צילום: ראובן שוורץ)
  רגע נדיר של שמחה. אופיר חיים ועידן כהן(צילום: ראובן שוורץ)

   

  מה בעיקר חסר להפועל?

  "יש פה קבוצה שמשוועת למנהיגים, מתי להוריד ומתי להגביר קצב בזמן המשחק, לכן החתמתי את ולסקיס ופריירה, אבל לא הספקתי ליהנות ממי שהיו אמורים לעשות שינוי. נבנתה קבוצה לא מאוזנת, כמו למשל עם חמישה שחקני כנף שכל אחד מהם מצוין בפני עצמו, אבל לא כזה שיבקיע עשרה שערים בעונה".

   

  אחת הטענות היא שבתקופת רפואה הקבוצה נראתה טוב יותר.

  "ממש לא מסכים עם זה, בסופו של דבר זה מבחן התוצאה. אם לא היינו סופגים שער ברגע האחרון נגד חדרה, היו אומרים עליי 'איזה ווינר'. חוץ משלוש מחציות, נראינו טוב מאוד".

   

  כשאתה הכנת את האימון ביום ראשון, רפואה כבר סיכם על חזרתו.

  "אנחנו מתעסקים בכדורגל הישראלי ולכן אין לי למה לצפות, אבל עם רפואה גדלתי מגיל 12, אני רוצה רק טוב בשבילו".

   

  ההתבטאויות שלך כשהגדרת כמטרה פלייאוף עליון לא היו ממש לטובתך.

  "כשהגעתי לקבוצה הרגשתי שאני חייב להעלות את הביטחון שלה, להקרין לשחקנים לאן אני רוצה לקחת אותם. אז מה ציפו שאגיד, שנתמודד נגד הירידה? בשני המשחקים הראשונים שלי הייתי מלא ביטחון בקבוצה, ראיתי אינטנסיביות, היינו שווים שש נקודות, אבל ככל שהזמן עבר ראיתי שחקנים שמתקשים לעמוד בלחץ ובציפיות. ברגע שאתה מתקשה בזה, לא ממש חשוב מי עומד על הקווים".

   

  מה אתה חושב על הפנייה של הפועל לשייע פייגנבוים, שישמש כיועץ מקצועי?

  "שמעתי שהוא היה שחקן גדול, אבל אם זה באמת נכון, זה מהלך חובבני למועדון גדול כמו הפועל לקחת מאמן מריאליטי. אם שייע, שמתוסכל שאף קבוצה לא לוקחת אותו, יגיע - זו תהיה מראה עצובה לכדורגל הישראלי".

   

  מהפועל ת"א נמסר בתגובה: "אופיר אדם נהדר ומאמן מצוין. עובדתית, בנקודת הזמן הנוכחית החיבור בינינו לא צלח. אנו מאחלים לו הצלחה רבה בהמשך הדרך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים