שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הכסף, הגרון ששוסף במאפייה, הגופה בפח. אישום ברצח הנערה מהגליל

  שני תושבי גוש חלב, צעיר בן 29 ונער בן 17, נאשמים ברצח יארה איוב בת ה-16 לפני כחודשיים. מכתב האישום עולה כי מוחמד אבו זיינב "שילם לנערה בלית ברירה. הוא מאס בכך וגמלה בלבו ההחלטה להמית אותה". אחיו של הנאשם: "הרוצח האמיתי עדיין חופשי"

   

  הגשת כתב האישום ברצח יארה איוב    (צילום: עידו ארז)

  הגשת כתב האישום ברצח יארה איוב    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הפרקליטות הגישה היום (ה') כתבי אישום נגד תושבי גוש חלב, מוחמד אבו זיינב בן 29 ונער בן 17, בפרשת רצח יארה איוב בת ה-16 בחודש נובמבר האחרון. עם כתב האישום הוגשה לבית המשפט בנצרת בקשה למעצרם עד תום ההליכים.

   

  מכתב האישום עולה כי במשך חודשים ספורים, קודם ליום הרצח (ב-23 בנובמבר), נתן אבו זיינב לנערה "בלית ברירה" כסף בסכומים של מאות שקלים בכל פעם. ביום הרצח, כך מתואר בכתב האישום, "מאס בכך וגמלה בלבו ההחלטה להמית את הקטינה. הנאשמים רצחו את הקטינה במאפייה, המנוהלת על-ידי הנאשם מוחמד אבו זיינב, תוך שהם משספים את גרונה וגורמים לפצעי דקירה וחתכים נוספים בגופה".

  הנאשם ברצח יארא איוב, מוחמד אבו זיינב (צילום: אחיה ראב
  יארה איוב שנרצחה ומוחמד אבו זיינב הנאשם (צילום: אחיה ראב"ד)

  גופתה נמצאה בפח אשפה הסמוך למאפייה שלושה ימים לאחר הרצח שפוענח על-ידי היחידה המרכזית במשטרת המחוז הצפוני. ההליכים בבית המשפט יתנהלו בדלתיים סגורות שכן הנאשם השני הוא נער.

   

  בני משפחה של אבו זיינב נעצרו בחשד לסיוע לאחר מעשה הרצח. אך לא היו חשודים בביצוע הרצח. הם שוחררו ממעצר לאחר כ-30 יום וההחלטה הסופית בעניינם טרם התקבלה. ביום שני הוגשה לבית המשפט הצהרת תובע נגד שני החשודים. בבית המשפט ציינו כי "קיימות ראיות לכאורה המצדיקות הגשת כתב אישום נגד המשיבים עבירה של רצח".

  הנאשם ברצח יארא איוב, מוחמר אבו זיינב, בבימ
  מוחמד אבו זיינב, היום בבית המשפט(צילום: עידו ארז)

  הנאשם ברצח יארא איוב, מוחמד אבו זיינב (מתוך הפייסבוק של מוחמד אבו זיינב)
  הנאשם ברצח במאפייה המשפחתית(מתוך הפייסבוק של מוחמד אבו זיינב)

  הארכת מעצר החשוד ברצח איוב יארה מגוש חלב (צילום: אחיה ראב
  מוחמד אבו זיינב בהארכת מעצר קודמת(צילום: אחיה ראב"ד)
     

   

  אחמד אבו זיינב, אחיו של הנאשם, אמר: "אח שלי לא רצח יארה איוב. הכל שקרים. הוא לא עושה דבר כזה ובחיים לא חשב לפגוע באף אחד. תשאלו את מי שאתם רוצים מי אנחנו, כולם יגידו שהמשפחה שלנו מהטובים ביותר. חבל שהמשטרה לא הגיעה לרוצח האמיתי, שעדיין מסתובב חופשי".

   

  עורך דין באסל פלאח המייצג את אבו זיינב אמר כי "הנאשמים לא הודו במעשה. יש הרבה דברים שהמשטרה מסתירה כי היא נכשלה בחקירה, ואני אדרוש מבית המשפט לאפשר לפרסם הכל ולא רק חלק קטן".

   

  עורך הדין עאדל דבאח המייצג את הנער הנאשם אמר: "אנחנו מאמינים שאין קשר לקטין ברצח. בתיק הזה היו כמה עצורים וחלקם שוחררו. בהמשך תתברר התמונה ונוכיח לכולם שלקטין אין קשר לכל ההאשמות שיוחסו לו".

   

  תיעוד חקירת הרצח    (דוברות המשטרה)

  תיעוד חקירת הרצח    (דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יארה איוב נרצחה כשהייתה בדרך ליום הולדת של חברתה. היא נעדרה במשך שלושה ימים בהם התקיימו חיפושים קדחתניים ביישוב אחריה, עד שגופתה נמצאה בפח אשפה ביישוב. במסגרת הפרשה נעצרו חמישה חשודים. שלושה מהחשודים שוחררו כמה שבועות לאחר מכן.

   

  עורכי הדין בתיק הרצח של יארא איוב- (מימין) עו
  עורכי הדין (מימין) עו"ד באסל פלאח, עאדל דבאח, חתם דוחא

  אחת החשודות ששוחררה ממעצר אמרה עם שחרורה: "לא עשינו כלום, הכול שקרים. עשו לנו עוול קשה. כולנו מגנים את הרצח והאלימות בכל מקום. אני פשוט לא יודעת מה רצו מאיתנו. עצם השחרור שלי מאמת את העובדה שהמעצר שלי היה מיותר". לדבריה, "לכל החשדות שיוחסו לי לא היה שום בסיס. אני מקווה שיתפסו את הרוצח האמיתי".

   

  לפני הלווייתה של איוב, התקיימה הפגנה ביישוב גוש חלב שבה השתתפו תלמידים שהכירו אישית את איוב. הם הניפו את תמונתה וקראו למאבק בתופעת הרצח והאלימות במגזר הערבי. נור זידאן חברתה של איוב אמרה: "יארה הייתה אמורה להפתיע אותי ביום ההולדת שלי. באותו יום ביקשה ממני שאשלח לה תמונה שלנו יחד. אני ועוד חברות חיכינו לה והיא לא הגיעה. התקשרנו אליה מספר פעמים ולא היה מענה. מאז הרגשנו שיש משהו לא תקין אבל לא חשבנו שמדובר ברצח".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים