שתף קטע נבחר

הליכוד חוגג באילת לקראת פריימריז: "באווירה משפחתית"

אירוע הפעילים השנתי שינה את שמו ל"לאומיאדה", ומהווה הכנה ראשונה לבחירות המקדימות. השרה גילה גמליאל אמרה לאולפן ynet: "לליכוד אין צורך בחיזוק מבחוץ, אולי רק עוד נשים לשוויון מגדרי"

 

 

 

הפריימריז בליכוד ייערכו בעוד פחות מחודש, ויריית הפתיחה למירוץ על קולות עשרות אלפי המתפקדים תישמע היום (ה') באילת - עם ה"לאומיאדה", שבעבר נקראה "ליכודיאדה", ועמדה במרכז דו"חות של מבקר המדינה על קבלת תרומות אסורות לפעילות פוליטית. השרה גילה גמליאל דיברה מאילת באולפן ynet ואמרה כי היא מקווה לזכות שוב במקום הראשון בדירוג בבחירות הפעילים שמגיעים לאירוע השנתי.

 

- מה קורה שם בבוקר הזה?

"כל הפעילים והפעילות, חברי וחברות הליכוד, מתחילים לנהור לאילת לסוף שבוע שכולו התמודדות. מאוד נחמד, באווירה משפחתית, רחבה, ואני כאן, כמו כל שנה".

 

- אתם אמורים להגיע כדי להתחנף לבוחרים, לסגור דילים?

"ממש לא להתחנף, יש הזדמנות נפלאה לפגוש מעל 1,500 פעילים ופעילות שמגיעים לכאן, לנהל שיח בלתי אמצעי, לדבר, לשכנע, לשמוע כל דבר, לענות על כל מיני דברים, להציג סוף סוף את מה שעשינו ולבקש את את התמיכה".

 

- ספרי לנו קצת מה הולך להיות בליכודיאדה, יש דרמות קטנות.

"השיטה שלנו היא שיטה שבה נותנים את האפשרות גם לפנים חדשות להיכנס לליכוד, תמיד זה בצורה כזו, כך שיהיו הרבה מועמדים ומועמדות מהמחוזות שירצו להצטרף לסיעה של הליכוד. מדובר במקומות ריאליים, הרבה נשים חדשות שתוכלנה להשתלב. אני מאמינה שביחד עם הפנים החדשות ועם הח"כים הוותיקים נצליח להוביל את הליכוד גם ל-40 מנדטים בבחירות הקרובות".

 

- יש סיכוי שהרשימה הבאה תורכב מאנשים יותר כבדי משקל?

"בשורות הליכוד יש הניסיון הכי גדול שיש מכל הסיעות האחרות, יש ח"כים מוצלחים עם עשייה ועם קבלות לגבי השליחות הציבורית, ולכן אני לא מרגישה שיש צורך בחיזוק מן החוץ. יחד עם זאת, אם יש צורך לצרף נשים לטובת שוויון מגדרי, אז אני בהחלט בעד".

 

- אתמול התבשרנו שראש הממשלה מונע את כניסתו למרוץ של גלעד שרון, אולי על רקע אישי. מה את חושבת על זה?

"בעיקרון חוקת המפלגה של הליכוד מאפשרת כניסה של מי שלא היו פרק זמן מסוים, נניח שלוש שנים, ויכולים כן להתמודד, זה מותנה באישור יו"ר המפלגה ומזכירות המפלגה".

 

- השאלה אם זה לא קצת קטנוני? אפשר לקצר את הזמנים.

"זאת סמכות שניתנת לרה"מ, לא יצא לי לשאול אותו לגבי הטענה, אבל זו הזכות שמוקנית לו".

 

- זה לא משהו אישי?

"יש לראש הממשלה את השיקולים שלו לגבי הרכב הרשימה".

 

- לאיזה מקום תגיעי בפריימריז של הלאומיאדה?

"בשלוש שנים האחרונות, פעמיים זכיתי במקום הראשון. האתגר הוא משמעותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
גילה גמליאל
צילום: ירון ברנר
מומלצים