שתף קטע נבחר

ירידה של 3% בתוך שלושה שבועות: הדולר נסחר תמורת 3.66 שקלים

האירו מתחזק ב-0.5% ונסחר תמורת 4.23 שקלים; אלומות: "אם השווקים יתייצבו, הריבית תוכל לעלות הרבה לפני ההערכות של בנק ישראל שעומדות על הרבעון השלישי של 2019"

הדולר האמריקאי ממשיך להיחלש היום (ה') מול השקל. המטבע האמריקאי מאבד בשעה זו 0.3% ונסחר ברמה של 3.66 שקלים לדולר. שער זה משקף ההמטבע האמריקאי ברמת 3.78 שקלים.

 

WeWork מאשרת: סופטבנק השקיעה רק 2 מיליארד דולר בחברה

20 שנה לאיחוד: האם כדאי לישראל להצטרף לגוש האירו?

מיזוג ענק בפארמה: בריסטול מאיירס רוכשת את סלג'ין ב-74 מיליארד דולר

 

האירו לעומת זאת מתחזק ב-0.5% ונסחר תמורת 4.23 שקלים. ההידרדרות המהירה של הדולר לכיוון רמת ה-3.6 שקלים לדולר, על רקע כניסתו של נגיד בנק ישראל החדש אמיר ירון, שהותיר את הריבית ללא שינוי (0.25%) מוקדם יותר השבוע. "בשנתיים הקרובות תהיה עלייה הדרגתית וזהירה של הריבית", אמר הנגיד בהחלטתו הראשונה.

 

הדולר נפל ב3% מסוף דצמבר (צילום: AP) (צילום: AP)
הדולר נפל ב3% מסוף דצמבר(צילום: AP)
 

על פי הערכות חטיבת המחקר של בנק ישראל, שפורסמה במועד ההחלטה, הריבית צפויה לעלות ל-0.5% ברבעון השלישי של 2019 ולהמשיך לעלות בהדרגה עד ל-1.25% בסוף 2020.

 

"הריבית תעלה לפני הרבעון השלישי"

"למרות תחזית להעלאת ריבית אחת בלבד השנה של חטיבת המחקר, הנגיד הזכיר בדבריו כי זו תחזית של החטיבה ולא של הוועדה וניתן היה לנסות ולהבין מדבריו כי רגיעה בשווקים, ללא הרעה נוספת בצמיחה וללא הפתעות לרעה באינפלציה, יאפשרו צמצום מוניטרי עם בטחון גדול יותר", אומר יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות.

 

"אם להסתמך על הפרוטוקלים של הוועדה הקודמת, אזי לנגיד יש ועדה שבסך הכל תומכת במדיניות מונטרית מצמצמת ולכן כאשר הרעשים בשווים יתפוגגו, יהיה יותר נוח להמשיך במדיניות הרצויה. עד למסיבת העיתונאים הבאה של בנק ישראל יעבור עוד רבעון, ובמידה והשווקים יתייצבו, האינפלציה תישאר סמוך לרף התחתון ונתוני המאקרו הן בעולם והן בישראל לא יצביעו על הדרדרות נוספת בצמיחה, הריבית תוכל לעלות פעם נוספת הרבה לפני הרבעון השלישי", הוסיף חברון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים