שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הורים נגד סגירת בית הספר הוותיק: "ניאבק בהחלטה עד טיפת הדם האחרונה"

  הורי תלמידים בבית הספר היסודי "גולומב" בת"א פתחו במאבק נגד ההחלטה לסגור את המוסד הוותיק, ולהעבירו למבנה חדש בשכונה מתפתחת. "חושדים שיש שיקולים שנועדו לרצות טייקונים"

   

  מחאת הורי התלמידים בבית ספר "גולומב" נגד סגירתו

  מחאת הורי התלמידים בבית ספר "גולומב" נגד סגירתו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הורים לתלמידי בית הספר היסודי "גולומב" בדרום תל אביב יצאו לאחרונה למאבק נגד החלטת העירייה לסגור את המוסד החינוכי, ולהעבירו למבנה אחר בשכונת ליבנה המתפתחת. ההורים אף קיימו הפגנה בנושא בשבוע שעבר ומתכננים אחת נוספת שתתקיים ביום שני. לטענת ההורים, חלקם ממעמד סוציו-אקונומי נמוך, הם לא יוכלו לשאת בנטל ההסעות ומתכוונים להיאבק בהחלטת העירייה "עד טיפת הדם האחרונה".

  הורי התלמידים בבית ספר

  בית ספר היסודי "גולומב" הוותיק, הממוקם בדרך בר-לב, צפוי לסגור את שעריו בשנת הלימודים הבאה אם לא יחולו התפתחויות של הרגע האחרון. במהלך דצמבר עודכנו ההורים כי בית הספר יסגור את שעריו לאחר 60 שנה, מאחר שלטענת העירייה שיעורי הרישום אליו נמוכים ביותר.

   

  בית הספר משרת מעל 250 תלמידים משכונות דרום העיר: נווה אליעזר, כפר שלם, שכונת ניר אביב ושכונת ליבנה המתפתחת. "החליטו להעביר אותנו למבנה חדש, אבל כרגע המבנה הזה הוא בריכה ואין שם כלום", סיפרה יו"ר ועד ההורים דנה מזרחי. "לקחו לנו שתי שכונות מרכזיות והעבירו אותן מבחינת רישום לשכונת שפירא. זה גרם לשיעורי הרישום לרדת וגזר את דינו של בית הספר.

  הורי התלמידים בבית ספר
  "ניאבק בהחלטה". הפגנת הורי התלמידים

  הורי התלמידים בבית ספר

  הורי התלמידים בבית ספר
    

  "יש בינינו הורים שלא מסוגלים לעמוד בהסעות, המרחק לבית הספק עומד על שני קילומטרים, שזה על גבול הזכאות למימון עירוני. אנחנו חושדים שיש שיקולים שנועדו לרצות טייקונים שבונים כרגע את שכונת גולומב, כדי שיהיה שם אשכול גנים. במקום בית הספר רוצים לבנות אשכול לחינוך המיוחד. אנחנו רוצים להישאר במבנה הישן והוותיק, ושאת החינוך המיוחד ישימו במבנה החדש".

   

  בשבוע שעבר יצאו ההורים להפגנה וחסמו את דרך בר-לב, ובכוונתם לצאת ולהפגין עד שעיריית תל אביב תשנה את החלטתה.

   

  מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "בית הספר גולומב מתמודד כל שנה עם שיעור נרשמים נמוך מאוד, למרות מספר תלמידים גבוה באזור הרישום. לאור הבנייה החדשה בשכונת ליבנה ופתיחת בית ספר יסודי חדש, ראתה העירייה לנכון למזג בין בתי הספר. ילדי גולומב יעברו בהרכב הכיתות הקיים, ובנוסף יצטרפו ילדי כיתות א' משני האזורים.

   

  "מדובר בהזדמנות לילדים להמשיך את לימודיהם במבנה חדשני המאפשר פדגוגיה מותאמת לעידן הנוכחי, וכן ליצור חברויות עם הילדים החדשים. נוסיף כי מספר תלמידים נמוך בכיתה מצמצם את האפשרויות החברתיות של התלמידים וכך גם את ההשקעה, זאת למרות המשאבים שהעירייה מעניקה כמו שעות תגבור, יום לימודים ארוך, בניית ספרייה ומרכז משאבים, יוזמות פדגוגיות ותוכניות העשרה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים