שתף קטע נבחר

אחרי מתקפה ובוז אושרו הצעות גבאי בוועידת העבודה

אבי גבאי התקבל בקריאות "ראש הממשלה הבא" עם הגעתו לוועידת מפלגת העבודה, אך כשעלה לשאת דברים נשמעו קריאות בוז. הוא ענה למבקריו: "אל תפסיקו להביע דעות", וקרא ללפיד ולגנץ "להצטרף לקואליציה של שינוי". אחריו עלה לנאום ח"כ איתן כבל, שמתח ביקורת חריפה על יו"ר המפלגה ושלף מולו פוליגרף: "מאיים להפיל עלינו את הבית הזה"

 

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הצליח לאשר היום (חמישי) את השינויים שקידם בתקנון המפלגה וברשימה לקראת הבחירות. גבאי נאם ברקע הביקורת נגדו עם הירידה בסקרים וההיפרדות מציפי לבני, ואמר כי הביקורת ממתנגדיו לא תשיג דבר מלבד "כותרות בעיתונים".

 

כינוס מפגת העבודה גני התערוכה תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
אבי גבאי, הערב(צילום: מוטי קמחי)
 

ח"כ איתן כבל תקף אותו מול אלפי חברי המפלגה ואמר: "טעינו כשבחרנו בך". כבל שלף תוצאות של בדיקת פוליגרף שערך בעקבות אמירות שגבאי הכחיש - ומסר אותן לגבאי עצמו. ynet העביר את ועידת המפלגה בשידור חי.

 

גבאי נכנס לאולם לקול מחיאות הכפיים וקריאות הפעילים שכינו אותו "ראש הממשלה הבא" ומתנגדיו ששרקו בוז. הוא דחה את הביקורת של מתנגדיו, ואמר כי למרות שהדבר מראה בעיניו את היותה של המפלגה דמוקרטית - כל מה שיצליחו זה "להשיג כותרות בעיתונים".

 

כינוס מפגת העבודה גני התערוכה תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
אבי גבאי ואיתן כבל(צילום: מוטי קמחי)
 

כינוס מפגת העבודה גני התערוכה תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

גבאי פתח את דבריו ואמר: "לפני הכל אני רוצה לברך אתכם על כל הדעות ועל כל הקולות השונים במפלגה שלנו, ואפילו על הביקורת והצעקות". הוא פנה למתנגדיו בקהל ואמר: "זאת ההוכחה הניצחת שאנחנו מפלגה דמוקרטית אמיתית, ואני אומר לכם: לעולם אל תפסיקו להביע עמדות ודעות. אל תדאגו, לעולם לא יאלצו אף אחד ממפלגת העבודה לשבת כאן מאחוריי ולחייך ולמחוא כפיים כמו קישוט באיזשהו קמפיין אמריקני מלוקק".

 

גבאי חזר על קריאתו ללפיד ולגנץ שלא להצטרף לקואליציה של נתניהו אחרי הבחירות. "במדינה נורמלית ראש ממשלה לא תוקף את רשויות החוק. אני יודע וכולם יודעים שמיליוני ישראלים טובים מתגעגעים למדינה נורמלית. אתם לא יכולים להזדעזע מההתקפות של נתניהו על רשויות החוק ואז לרוץ ולהצטרף לקואליציה שלו. זה לא קשור רק לכתבי האישום, אלא גם לדרך ולעתיד המשותף של כולנו במדינת ישראל", אמר גבאי.


גבאי התייחס גם לירידה בסקרים ואמר: "בפוליטיקה הישראלית תמיד יש עליות וירידות. התפקיד שלנו הוא שהאמת שלנו היא זו שתנצח, והאמת שלנו תנצח כי רוב העם מבין שאי אפשר להמשיך יותר עם ראש ממשלה שקורע את העם, תוקף את מערכות הביטחון והחוק, עובד בשביל אוליגרכים וטייקונים ולא בשביל שכולם יגמרו את החודש, משלם דמי חסות לחמאס ומוביל אותנו למדינה דו-לאומית שתתפוצץ לנו בפרצוף.

 

כינוס מפגת העבודה גני התערוכה תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

"הקולות שעזבו אותנו חונים היום אצל כל מיני מפלגות אווירה אופנתיות ומסתוריות. כאלה שמתחבאות מאחורי שתיקה וחיוכים. אבל אנחנו הולכים להחזיר את כולם ואז להביא עוד ועוד קולות למפלגת העבודה.

 

"רבותיי, נשארו עוד המון ישראלים וישראליות נורמלים שרוצים שיתעסקו בחיים שלהם וביוקר המחייה המתפוצץ כאן. ישראליות וישראלים שרוצים להיפרד מהפלסטינים, שרוצים חופש ביטוי וזכויות מלאות לנכים, לאתיופים וללהט"בים, בתי חולים ותחבורה ציבורית בשבת וסוף לכפייה הדתית כאן. נשארו עוד המון ישראלים נורמלים שמבינים שחייבים להחליף את השלטון, שמבינים שצריך להצביע למפלגה שמתנגדת לשיטות של נתניהו ולא למפלגות שבסוף ישבו אצלו בקואליציה. ישראלים שמבינים שבבחירות הקרובות צריך להצביע לראש ממשלה אחר, שמבינים שלא בוחרים שר חוץ או שר ביטחון בממשלת נתניהו".

   

כינוס מפגת העבודה גני התערוכה תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
"הכישלון הזה הוא נטו גבאי". איתן כבל(צילום: מוטי קמחי)

תוך כדי שריקות הבוז נגדו המשיך גבאי ואמר: "למרות כל הרעש הזה אני גאה במפלגה שלנו. מפלגה חיה, דמוקרטית ובועטת. 60 אלף חברים. רק בחודש האחרון הצטרפו עוד 4,000. אנחנו המפלגה הכי ערכית והכי אמיתית בישראל, מפלגה שבנתה את המדינה וגם תציל אותה עכשיו ותעשה את זה ביחד ואני מאמין גדול בעוצמה של המפלגה, המפלגה שכולם אוהבים להספיד אותה אבל היא תמיד מפתיעה מחדש".

 

כבל נגד גבאי: "טעיתי כשתמכתי בך"

ח"כ איתן כבל, ממתנגדי גבאי, תקף אותו מול אלפי הנוכחים ואמר: "אני לא ראיתי במפלגה מקפצה, לא מקום להתארח בו בדרך לתחנה הבאה. גם היום עומדת בפנינו בחירה מאוד ברורה - לבחור בערכים של תנועת העבודה או להקריב אותם על המזבח בשביל אינטרסים של אדם אחד שמאיים להפיל את הבית הזה על הראש של כולנו.

 

לקריאת תוצאות הפוליגרף של כבל - לחצו כאן

 

"נכון, זה לא נעים. התזמון לא אידיאלי, אבל אנחנו לא נשתוק", אמר כבל. "לא נוכל לסלוח לעצמנו. ביום שלאחר הבחירות אנחנו יכולים להמשיך ולשחק את המשחק כאילו הכל בסדר. כאילו לא מתקיים פער עצום בין המציאות עצמה לבין השלטים שמתנוססים עכשיו על האוטובוסים, כאילו אנחנו לא נושקים לאחוז החסימה כבר תקופה ארוכה.

 

כינוס מפגת העבודה גני התערוכה תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
מוסר את תוצאות הפוליגרף(צילום: מוטי קמחי)

 

 

"אדון גבאי, למה אתה מנסה לדחוק אותם החוצה עם השיריונים שלך? אפילו ביבי, ראש ממשלה עם 30 מנדטים בסקרים ביקש מהמפלגה שלו 3 שיריונים וקיבל רק 1, במקום ה-21, וגם זה יהיה בהצבעה חשאית. אז למה אנחנו אמורים לשתוק כשאתה מחסל את הסיכוי של האנשים המעולים שיושבים כאן והביאו בבחירות האחרונות 24 מנדטים להמשיך בעבודה המעולה שלהם?".

 

כבל טען שגבאי הכחיש דיווחים על דברים שאמר לו ואמר: "אני לא מוכן שבפריים-טיים תקרא לי שקרן. הלכתי מיוזמתי לבדיקת פוליגרף וכשאני ארד אני אתן לך את התוצאות כדי להראות לך מי דובר אמת ומי שקרן, ולא בפעם הראשונה.

 

"אני מודה, טעיתי בקשר אליך, טעינו כולנו", אמר כבל לגבאי. "טעיתי כשתמכתי בך בסיבוב

השני מול ידידי עמיר פרץ". כבל פנה לפרץ ואמר: "עמיר חברי, אני לוקח אחריות על הטעות שלי. אני מתנצל בפניך. לכן, אני מתחייב כאן שאם נקיים בחירות מהירות ליו"ר שיוביל אותנו בבחירות אני לא אתמודד. לא בשביל עצמי אני עומד כאן וחוטף את הבוז מכל כיוון, אלא בשביל המפלגה המפוארת הזאת שהקימה כאן מדינה ועומדת להימחק.

 

"אדון גבאי, קיבלת גיבוי מעל ומעבר כשהצלחת לקחת את כל הקרדיט לעצמך. עכשיו כשאתה מתרסק - אתה מאשים אותנו. יש גבול, הכל עליך. אתה פירקת את המחנה הציוני בלי להתייעץ, אתה הובלת, אתה ניווטת, הכישלון הזה הוא 'נטו גבאי'".


פורסם לראשונה 10/01/2019 18:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים