שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אישום: עבריינים ניסו לאיים על עד המדינה בפרשת החיסולים בעולם התחתון

  לפי הפרקליטות, יהושע רבי ושלמה גבריאלי איימו על עד המדינה שמגולל את מעללי הכנופייה האלימה מראשל"צ. לדבריה השניים נעצו בו מבטים מאיימים בזמן שהעיד בבית המשפט. השופטת בביקורת על הפרקליטות: הראיות חלשות, המדינה צריכה לשמור על עד המדינה

  חדר חקירות אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  פרקליטות מחוז ת"א הגישה היום (ה') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד יהושע רבי ושלמה גבריאלי, הנאשמים בפרשת החיסולים בעולם התחתון, בגין הדחה בעדות בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט. למרות בקשתה לעצור את אחד הנאשמים עד תום ההליכים - השופטת קבעה כי הראיות אינן מספיקות.

   

  עד המדינה חושף: כך תכננו את רצח ג'ורדן אזולאי ושרון מזרחי

   

  בשבועיים האחרונים מעיד עד המדינה ב.ב נגד הנאשמים בפרשה במסגרת דיונים שמתנהלים תחת אבטחה כבדה של הרשות להגנת עדים ומשמר בתי המשפט. ב.ב. יושב במהלך עדותו בתוך תא משוריין, כשהמאבטחים מקיפים אותו.

   

  כתב האישום המרכזי בפרשה הוגש עוד ב-2016 לבית המשפט המחוזי ויוחס לשישה נאשמים, בהם רבי בן ה-35 וגבריאלי בן ה-33, שמיוחס להם רצח וקשירת קשר לרצח. בנובמבר 2016 בית המשפט הורה לשחרר את גבריאלי בתנאים מגבילים, ובינואר אשתקד קבע כי רבי יישאר עצור עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. כתב האישום החדש מבוסס, בין היתר, על עדותו של עד המדינה.

   

   ב.ב. טען שגבריאלי איים עליו בעדות שמסר ב-2 בינואר, וניסה להפחיד אותו כשישב בהיכל באותו הזמן. לפי הפרקליטות, גבריאלי נעץ בעד המדינה מבטים מאיימים והנהן בראשו כאומר "חכה חכה". בסעיפי האישום נכתב כי גבריאלי ניסה למשוך את תשומת ליבו של ב.ב. שנמנע מיצירת קשר עין עימו, ובשל כך שינה את מקום מושבו בספסלי הקהל והמשיך לנעוץ בו מבטים מאיימים.

   

  בדיון נוסף שבו העיד ב.ב ביום שני האחרון, טוענת הפרקליטות כי רבי סימן לעברו פעמים רבות באמצעות תנועות ידיים, וסינן לעברו ללא קול ובתנועות שפתיים בולטות "חכה שאצא החוצה, יהיה בסדר" וביטויים בעלי משמעות דומה.

   

  בנוסף, רבי הפנה במספר הזדמנויות את תשומת ליבו של עד המדינה לעבר גבריאלי - שישב בצדו השני של ספסל הנאשמים. לפי הפרקליטות, גם גבריאלי ניסה למשוך את תשומת ליבו ויסה לאיים עליו ולהפחידו.

   

  למרות האישומים, שופטת המעצרים שרית זמיר מתחה ביקורת על הפרקליטות וקבעה שגבריאלי לא ייעצר עד תום משפטו כפי שביקשה. לדבריה קיים קושי בתשתית הראייתית באישום החדש, והראיות שהוצגו בפניה לא מצויות ברף הגבוה לשיטתה.

   

  ניר זנו תמיר סננס ירון ברזילי שחר חצרוני (צילום: אלעד גרשגורן)
  עורכי הדין סננס, זנו, ברזילי וחצרוני(צילום: אלעד גרשגורן)

  "בסופו של יום בית המשפט יצטרך להכריע בתיק העיקרי אם תחושת עד המדינה הסובייקטיבית מקימה עבירות. אינני מכריעה בשלב זה, אך הדברים נאמרים על מנת להצביע על קושי בתשתית הראייתית", אמרה השופטת. "מבלי חלילה להקל ראש, האירוע בוודאי אינו מצדיק את מעצר הנאשם עד תום המשפט. תחושת אי-הנוחות שהמבטים עוררו או לא בעד המדינה, אין בהם די להוכיח כי מטרתו הייתה לאיים עליו או למנוע ממנו לסור עדות".

   

  השופטת הוסיפה עקיצה לעבר הפרקליטות ואמרה כי גם בזמן שב.ב מוסר את עדותו - המדינה צריכה לשמור עליו, גם אם הנאשמים נועצים בו

  מבטים. בפרקליטות ביקשו לעיין מחדש בהחלטת השופטת.

   

  עורכי הדין שחר חצרוני ותמיר סננס, המייצגים את גבריאלי, מסרו בתגובה להחלטה כי "מעצרו של הנאשם היה מיותר מלכתחילה כפי שנקבע היום בהחלטת בית המשפט המחוזי, אשר מדברת בעד עצמה".

   

  עורכי הדין ניר זנו, ירון ברזילי וזהבה קרן שמייצגים את רבי הוסיפו כי "מדובר בפרשה שבה הפרקליטות הגישה כתב אישום בגין מספר מקרי רצח כפי שהיא טורחת לציין פעם אחר פעם, וחבל שבמקום להתמקד בניהול התיק בצורה עניינית מסיטים את המלחמות למחוזות אחרים ולא רלוונטיים. מרשינו לא איים בשום צורה שהיא ולא ניסה להדיח את עד המדינה מלמסור את עדותו, נהפוך הוא. מרשינו התעמת עם אותו עד מדינה גם במהלך החקירה ומחכה ליומו בבית המשפט על מנת שהאמת תצא לאור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים