שתף קטע נבחר

הקנאביס הוטמן במיגונית ובפח: חייל מואשם ב-100 מקרים של סחר בסמים

שבועיים אחרי שנחשפו ב-ynet החשדות נגד סמל בחיל האוויר, הוגש נגדו אישום בגין מכירת סמים ללוחמים ואנשי קבע. החייל קיבל מלקוחותיו משוב ב"טלגראס" על איכות "מוצריו" והשירות - משלוחים עד למוצבים בגבול עזה

  

מכר קנאביס לאזרחים וחיילים, בהם לוחמים ואנשי קבע, באמצעות ה"טלגראס". כך מתואר בכתב האישום שהוגש היום (ה') לבית הדין הצבאי ביפו נגד חייל צה"ל בגין כ-100 מקרים של סחר בסם מסוכן, החזקת סם מסוכן והתנהגות שאינה הולמת. החשדות נגד החייל, סמל י' שמשרת בבסיס נבטים של חיל האוויר, נחשפו לפני שבועיים ב-ynet.

 

החקירה נגד החייל, ללא עבר פלילי או משמעתי, החלה לאחר שהוא נעצר לביקורת תנועה בדרום. שוטרי תנועה שעיכבו אותו מצאו ברשותו כמות סם גדולה. בבדיקה שנערכה בהמשך בטלפון הנייד שלו, התגלו התכתבויות בקבוצת "טלגראס", שתיעדו מכירת סמים לעשרות חיילים.

החייל החשוד בהארכת מעצרו בבית הדין הצבאי ביפו ()
הנאשם (פניו מטושטשים) בבית הדין הצבאי

החייל הקפיד לבקש מלקוחותיו משוב על איכות הסם שמכר ועל טיב השירות שסיפק. הוא אף דאג שמשלוחי סמים ללוחמים יגיעו למוצבים. עם י' נאשם חייל נוסף שהיה מעורב בחלק מהעסקאות.

 

חלק מהמקרים המתוארים בכתב האישום תיארו דפוס פעולה זהה של החייל הנאשם: הוא קבע עם לקוחותיו מיקום להעברת הקנאביס, לעיתים הטמין את הסם במקום מוסכם, כמו למשל מיגונית או פח אשפה ואף מעל לגלגל של רכב - ואז קיבל תמורה כספית שהגיעה לאלפי שקלים בכל פעם. במקרים אחרים הוא הסתייע במתווך.

עורך דין עידן פסח ()
עו"ד עידן פסח

כך למשל, לפי המתואר בכתב האישום, ב-28 בספטמבר בשנה שעברה סחר בסם המסוכן במוצב כרם שלום. במקרה זה הוא העביר לרוכש חמישה גרמים של קנאביס וקיבל בתמורה 370 שקלים.

 

במקרה אחר, שהתרחש בשלושה באוקטובר, סחר בסם בבסיס צאלים. הפעם הוא מכר ארבעה גרמים של קנאביס וקיבל בתמורה 250 שקלים.

 

מצה"ל נמסר בתגובה: "התביעה הצבאית תבקש היום להאריך את מעצרם עד תום ההליכים בעניינם".

 

סנגורו של החייל, עו"ד עידן פסח, מסר: "בחלוף חודש מייגע של חקירה הגישה התביעה הצבאית כתב אישום דרקוני וחמור שאין בהכרח בין המפורט בו ובין הנאשם קשר של ממש. אנו נלמד את חומר החקירה בימים הקרובים ונגיב לאישומים במקום הראוי לכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים