שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מורה גררה על הכביש בן 8 בעל צרכים מיוחדים

  אירוע חמור בבית ספר לחינוך מיוחד במועצה האזורית מנשה: תלמיד שסובל מאפילפסיה נגרר על ידי מורתו על האספלט מאחר שסירב לעלות להסעה. המורה הושעתה מעבודתה. משרד החינוך: "מדובר באירוע קשה"

  מורה לתלמיד בן 8 בעל צרכים מיוחדים הושעתה מעבודתה, לאחר שגררה אותו בחוזקה על הכביש מאחר שסירב לעלות להסעה. בפוסט שהועלה לרשת הוצגו תמונות עם הנזקים הגופניים שנגרמו לילד. משרד החינוך ציין בהתייחסו למקרה כי "מדובר באירוע חמור וקשה".

   

  המקרה אירע אתמול (יום ד') בבית ספר לחינוך מיוחד בתחום המועצה האזורית מנשה. קרובת משפחתו של הילד, שהעלתה את הפוסט, כתבה: "המורה גררה אותו בחוזקה על האספלט עד להסעה, הכתה אותו בידיו כשהוא התנגד, בכה וביקש שתפסיק".

   

  הקרובה הוסיפה כי "המורה לא התייחסה אליו בכלל. הוא הגיע לצהרון נסער מאוד, שיתף את הצוות ואת בת המשפחה שקיבלה אותו, בכה ואמר שהוא לא רוצה לחזור לעולם לבית הספר הזה".

   

  היא הוסיפה כי "מדובר על ילד מדהים, בעל צרכים מיוחדים שסובל מאפליפסיה. יש לו אינטליגנציה רגשית מאוד גבוהה, ילד חייכן ומקסים. הרופא שבדק אותו היה מזועזע. המורה הגיעה היום לבית הספר, והוא נשאר בבית". גורם שמעורה בפרטים אמר: "מדובר על אירוע אלימות חריג מאוד".

   

  הפוסט נגד מוסד החינוך שבו המורה מלמדת ()
  הפוסט של קרובת המשפחה

   

  עו"ד רויטל לן-כהן מקואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים אמרה: "התופעה של פגיעה בילדי החינוך המיוחד ובילדים המשולבים איננה חדשה לצערי, ובתקופה האחרונה אף יש תחושה של אסקלציה. אנו סבורים שזו תוצאה של היעדר כלים וידע במסגרות, להתמודדות עם מצבים מורכבים, ולעיתים גם אנשי צוות לא מיומנים.

   

  "זכויות תלמידים נרמסות, ואין אכיפה ובקרה. אם במקום רפורמות יקרות שבהן הכסף נשאב לתוך מנגנון משרד החינוך, היו מזרימים כספים ומשאבים לשטח, אין לי ספק שמקרים כאלה לא היו קורים".

   

  שרה טויל, ראש אגף החינוך במועצה האיזורית מנשה, מסרה בתגובה: "מדובר על בית ספר של חינוך מיוחד עם ילדים עם קשיי התנהגות. התרחש אתמול אירוע עם תלמיד בסוף היום. ממה שאנחנו מבינים, המורה גררה אותו. מדובר על אירוע מאוד חמור. המורה הושעתה ומשרד החינוך הגיב בחומרה לעניין, ויש כוונה לעשות בירור עומק על מה שקרה. אנחנו מגבים את מנהלת בית הספר שדרשה את ההשעיה של המורה".

   

  ממשרד החינוך נמסר כי "מדובר באירוע חמור וקשה, ובכוונת המשרד לטפל בו במלוא החומרה. יצוין כי בעקבות המקרה הוחלט שהמורה לא תלמד עד לתום הטיפול בנושא. כמו  כן, בית הספר עומד בקשר רציף עם המשפחה ויעניק לילד את כל הסיוע הנדרש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים